TEKİN DEN FLAŞ AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Hayati Tekin, siyasi gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

TEKİN DEN FLAŞ AÇIKLAMA

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, genel başkanları Kılıçdaroğlu ile iktidarı yakalaşacaklarına inanmadığını ancak başka bir isimle de oy oranının çok düşebileceğini söyledi. Tekin, partide kurultay sürecinin işlediğini, ortaya atılan isimlerle partililerin ağızlarının aranmaya çalışıldığını ifade etti.

Tekin, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ile iktidarı yakalayabileceklerine inanmadığını ama başka bir genel başkanla da partilirenin yüzde 25 teki oylarını yüzde 15 e düşürme endişelerinin de bulunduğunu kaydetti. Tekin, CHP nin memleketin sigortası olduğunu, oylarının daha aşağılara düşmesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

BAHÇELİ İSTİFA EDECEK

1 Kasım seçimlerinde CHP nin aldığı yüzde 25 lik oyun başarı olmadığını, kendisinin yüzde 27 nin üzerinde bir oy beklediğini belirten Tekin, AK Partililerin de yüzde 44 ve 278 milletvekilini hedeflediğini, yüzde 49 onlar için bile şaşırtıcı olduğunu kaydetti.  MHP Lideri Bahçeli nin bugün için istifa etmemekle doğru yaptığını savunan Tekin, Ancak bu süreç tamamlandığında MHP nin başında kalacağı anlamına gelmiyor. Çünkü MHP artık buna tahammül edemez. Sayın  Bahçeli nin daha fazla tutunabileceğine ihtimal vermiyorum. Ancak, MHP bir kurumdur, bundan sonrada var olacaktır. Bir süreç lazım. MHP sokakta kurulmuş bir parti değil. Onun için sakin hareket etmeli, aklını hislerinin önüne koymalı. Bu süreç sona erdiğinde MHP nin başında  Devlet Bahçeli olmayacak kesinlikle diye konuştu.

Pirsu DÜZGÜN 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

1 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı