OĞLU ŞİKAYETÇİ OLMADI

Samsun da eşini 50 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 70 yaşındaki kocanın ilk davası görüldü.

OĞLU ŞİKAYETÇİ OLMADI

Samsun un Tekkeköy ilçesi 19 Mayıs Mahallesi nde yaklaşık 7 ay önce meydana gelen olayda, psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen 70 yaşındaki Aziz Gürel, 9 çocuk annesi eşi Çakır Gürel i (73) evlerinde 50 bıçak darbesiyle öldürdü. 

kadin.jpg

Olaydan sonra tutuklanan Aziz Gürel hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi nde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında Aziz Gürel haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, Ben kimseyi öldürmedim. Düşmanlarım yaptı. Ben bir şey yapmadım. 3 kişi eve geldi. 2 si kapıdan içeri girdi, biri balkondan içeri girdi. Eşimi öldürdü. Ben suçsuzum dedi.

Duruşmada ifade veren Gürel çiftinin oğulları Ali Gürel, babasının şizofreni hastası olduğunu belirterek, Bu olaydan dolayı babamdan şikayetçi değilim. Babam şizofreni denilen akıl hastasıdır. Bilinci yerinde olmadığı için bu eylemi gerçekleştirmiştir. Akıl hastalığından dolayı bu olayı yapmıştır. Hareketlerini kontrol gücü yoktur. Şikayetçi değilim ifadelerini kullandı. 

Duruşmada Gürel çiftinin komşuları ise yaşlı adamın psikolojik sorunlarının olduğunu bildiklerini söylediler. Mahkeme heyeti, Azil Gürel in akıl sağlığı ile ilgili cezai ehliyetin tam olup olmadığının tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu na sevk edilerek rapor alınmasına karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR