HİÇBİRİSİNE PABUÇ BIRAKMAYIZ

AK Parti Samsun İl Başkanlığı nın düzenlediği teşekkür ziyaretlerinin üçüncü gününde ilk durak Çarşamba ilçesi oldu.

 HİÇBİRİSİNE PABUÇ BIRAKMAYIZ

Çarşamba Göl Restaurant’ta düzenlenen kahvaltı programında konuşan Bakan Kılıç, sandığa giden herkese teşekkür etti. Bakan Kılıç, 1 Kasım seçimleri sonrasında üzerlerinde büyük bir sorumluluğun olduğunu belirterek, “Milletimiz bize bu görevi layık gördü. İnşallah biz de aldığımız bu görevi sonuna kadar götürmek ve üzerimizdeki sorumluluğun bilinciyle bu görevi taşımak üzere yoldayız. Uzun bir seçim süreci yaşadık. Bu sürece 7 Haziran öncesini de dahil edersek yaklaşık 6 ayı aşan bir seçim süreci yaşadık. Bu dönem içerisinde çalışmalarından dolayı teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Sizlerin ortaya koyduğu bu büyük gayretle ve çalışmayla bu başarı elde edildi” diye konuştu.

“TÜM HAİNLERLE MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR DEVAM EDECEK”

AK Parti’nin 13 yılı aşkın bir süredir iktidar olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç, “Türkiye’deki değişimlerin nasıl olduğunu birinci elden sizler yaşadınız. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçim sürecine giden mitinglerin ilkini meşale şehir olarak adlandırdığı Samsun’da düzenledi. Bu meşale şehir adlandırmasını da genel başkan olarak göreve başladıktan sonra ilk kez katıldığı Samsun 19 Mayıs Üniversitesi akademik yılı açılış konuşmasında dile getirdi” şeklinde konuştu.

bak.jpg

Samsun’un cumhuriyet tarihindeki önemine değinen Bakan Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:
“Samsun ilklerin, başlangıçların şehridir. 1 Kasım seçim sürecine giden yolda yine başlangıçların şehri olmuştur. Hizmet yolcuğundaki bu çabamız, çalışmamız gece gündüz demeden devam edecek. Dört seçimimizden birinci olarak çıktık. 7 Haziran’da belki tek başımıza iktidar olmadık ama seçimden yine birinci parti olarak çıkmıştık. Biz o zaman da ‘milletimizin verdiği karar başımızın üstündedir’ demiştik. Hiçbir zaman bunu sorgulamadık.”
AK Parti’nin davasının gücüne değinen Bakan Kılıç, bu davanın köklerinin çok eskiye dayandığına dikkat çekerek, “Bu dava medeniyetimizin ve inancımızın köklerinden ilham alır. Dolayısıyla bizim bu yolda çok sağlam yürümemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Diklenmeyeceğiz ama dik duracağız” sözü ile AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun “Gece demeyeceğiz gündüz demeyeceğiz, 24 saat yetmiyorsa 25 saat çalışacağız” sözlerini hatırlatan Bakan Kılıç, Türkiye ve AK parti üzerine oynanan uluslararası algı operasyonlarına dikkat çekti. Kılıç şöyle konuştu: 
Uluslararası anlamda oynanan oyunlar, algı operasyonları, paralel yapılar, dikey yapılar bunların hepsi cevabını 1 Kasım’da en üst seviyede aldı. Şunu da söyleyelim devletimizin içerisinde alternatif yapılanmaya çalışılanların karşısında biz varız. Hiçbirisine pabuç bırakmayız. Bu devletin, bu milletin emaneti bizim sırtımızdadır ve bu emaneti sonuna kadar taşıyacağız.”

1 Kasım seçim sonuçlarının AK Parti teşkilatlarının özverili çalışması sonucunda elde edildiğini dile getiren Bakan Kılıç şu ifadeleri kullandı: 
Bir olacağız, beraber olacağız, el ele, kol kola olacağız. Görevlerimiz ne olursa olsun beraber olacağız. O zaman başarı geliyor. Ayır gayrı olursak olmaz. Biz 7 Haziran’da analizlerimizi yaptık ve sonuçlarını gayet güzel değerlendirdik. 1 Kasım seçim sonuçlarını da değerlendiriyoruz. 1 Kasım seçim sonuçlarının değerlendirmesinde ise milletimiz bize ‘biz size güveniyoruz. Sizin ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize taşıyacağınıza inanıyoruz. Ama sorumluluğu da sırtınıza yüklüyoruz. Sorumluluk karşısında da gece demeyecek, gündüz demeyecek çalışacaksınız’ dedi. O zaman çalışacağız. Niyetimiz hayır, inşallah akıbetimiz de hayır olur. Hepinizin yol arkadaşı olmaktan, bu davanın bir neferi olmaktan, sizlerle bu yolu yürümekten gurur duyuyorum.”

“GIDA OSB KONUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR” 

Bakan Çağatay Kılıç, konuşmasının sonunda Çarşamba ilçesinde yapılması planlanan Gıda OSB’ye de değinerek, “Çarşamba’ya yapılacak çalışmalarımız var. Gıda OSB konusunda çalışmalarımız sürüyor. İnşallah çok kısa zamanda imzaları atacağız. Çarşamba’ya Gıda OSB’yi kazandıracağız” dedi. 

Samsun milletvekilleri Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Fuat Köktaş, Ahmet Demircan ve Çiğdem Karaaslan da 1 Kasım seçimlerinde partilerine duyulan teveccühten dolayı teşekkür ettiler.

Kahvaltıya ayrıca Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan da katıldı. 

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategoridekison dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

1 Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

2 Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

3 Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

Karadeniz'de deprem

4 Karadeniz'de deprem

18 Haziran Pazartesi Samsun hava durumu

5 18 Haziran Pazartesi Samsun hava durumu

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan: 'Aşağılık bir saldırı'

6 Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan: 'Aşağılık bir saldırı'

Samsun sporda marka

7 Samsun sporda marka

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Samsun'da

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Samsun'da

Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

9 Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

Bu kadar büyük ve sayıca fazlası ilk kez Karadeniz'de bulundu

10 Bu kadar büyük ve sayıca fazlası ilk kez Karadeniz'de bulundu