ARANAN TERÖRİSTLER SOSYAL MEDYADA

Bakanlık, hazırlattığı video ve afişleri Aranan Teröristler kullanıcı adlı sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

ARANAN TERÖRİSTLER SOSYAL MEDYADA

İçişleri Bakanlığı,Terörle Mücadele Kanunu Kapsamına Giren Suçların Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Verilecek Ödül Hakkında Yönetmelik kapsamında kurulanwww.terorarananlar.pol.tr adresli internet sitesinin ardından şimdi de sosyal medya üzerinden harekete geçti.

Bakanlık, sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter ile video paylaşım sitesi Youtube hesabı açtı. Bakanlık, 28 Kasım da kurulan söz konusu hesaplar üzerinden aranan teröristlerin fotoğrafı, kimlik bilgileri, Alo Terör İhbar Hattı ile ihbarcılara verilecek ödül miktarını içeren video ve afişleri paylaştı.

Hazırlanan içerikler sosyal medyada kısa zamanda birçok kişi tarafından beğenilerek, kendi sayfaları aracılığıyla paylaşıldı.

ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR

Sosyal medya hesapları üzerinden Hazreti Ömer in Adalet mülkün temelidir sözü paylaşılarak,Teröre hep birlikte dur diyelim mesajı verildi.

İlk olarak PKK ve KCK dan aranan Abdülkadir Zenger, Adem Barut, Abuzer Arıca, Abdurahim Aslan ile Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ndan aranan Abdulkadir Yılmaz için hazırlanan afişler sosyal medyada paylaşıldı.

200 BİN LİRADAN 400 MİLYON TL YE KADAR ÖDÜL

Afişlerde kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri kategoride yer alan teröristlere ilişkin ihbarların doğru çıkması halinde ihbarcılara 200 bin liradan 4 milyon TL ye kadar ödül verileceği belirtildi.

Hazırlanan afişlerde ayrıca Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların önlenmesi ve aydınlatılmasına yardımcı olanlar ile faillerinin yakalanmasını sağlayacakların kimliklerinin devlet sırrı kapsamında kesinlikle gizli tutulacağına dikkat çekildi.

İhbarların şahsen, yazılı, sözlü veya elektronik ortamda emniyet ve jandarmanın terörle mücadele birimleri ile diğer güvenlik birimlerine, yurt dışında ise elçilik ve konsolosluklara yapılabileceği vurgulandı.

Aranan teröristlere yönelik ihbarların 140 Alo Terör İhbar Hattı nın yanı sıra 155 polis ve 156 jandarmaya yapılabileceği belirtildi.  

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategoridekison dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da alkollü mekan yandı

1 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

2 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

3 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

8 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı