ARANAN TERÖRİSTLER SOSYAL MEDYADA

Bakanlık, hazırlattığı video ve afişleri Aranan Teröristler kullanıcı adlı sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

ARANAN TERÖRİSTLER SOSYAL MEDYADA

İçişleri Bakanlığı, Terörle Mücadele Kanunu Kapsamına Giren Suçların Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Verilecek Ödül Hakkında Yönetmelik kapsamında kurulan www.terorarananlar.pol.tr adresli internet sitesinin ardından şimdi de sosyal medya üzerinden harekete geçti.

Bakanlık, sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter ile video paylaşım sitesi Youtube hesabı açtı. Bakanlık, 28 Kasım da kurulan söz konusu hesaplar üzerinden aranan teröristlerin fotoğrafı, kimlik bilgileri, Alo Terör İhbar Hattı ile ihbarcılara verilecek ödül miktarını içeren video ve afişleri paylaştı.

Hazırlanan içerikler sosyal medyada kısa zamanda birçok kişi tarafından beğenilerek, kendi sayfaları aracılığıyla paylaşıldı.

ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR

Sosyal medya hesapları üzerinden Hazreti Ömer in Adalet mülkün temelidir sözü paylaşılarak, Teröre hep birlikte dur diyelim mesajı verildi.

İlk olarak PKK ve KCK dan aranan Abdülkadir Zenger, Adem Barut, Abuzer Arıca, Abdurahim Aslan ile Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ndan aranan Abdulkadir Yılmaz için hazırlanan afişler sosyal medyada paylaşıldı.

200 BİN LİRADAN 400 MİLYON TL YE KADAR ÖDÜL

Afişlerde kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri kategoride yer alan teröristlere ilişkin ihbarların doğru çıkması halinde ihbarcılara 200 bin liradan 4 milyon TL ye kadar ödül verileceği belirtildi.

Hazırlanan afişlerde ayrıca Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların önlenmesi ve aydınlatılmasına yardımcı olanlar ile faillerinin yakalanmasını sağlayacakların kimliklerinin devlet sırrı kapsamında kesinlikle gizli tutulacağına dikkat çekildi.

İhbarların şahsen, yazılı, sözlü veya elektronik ortamda emniyet ve jandarmanın terörle mücadele birimleri ile diğer güvenlik birimlerine, yurt dışında ise elçilik ve konsolosluklara yapılabileceği vurgulandı.

Aranan teröristlere yönelik ihbarların 140 Alo Terör İhbar Hattı nın yanı sıra 155 polis ve 156 jandarmaya yapılabileceği belirtildi.  

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

5 Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

6 Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

7 Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

8 Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

YSK seçimlere katılabilecek partileri açıkladı

9 YSK seçimlere katılabilecek partileri açıkladı

Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

10 Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor