SAVCI DAN JET İTİRAZ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında, 14 ü adli kontrol şartıyla olmak üzere 19 kişinin tahliye edilmesine Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Batu itirazda bulundu.

SAVCI DAN JET İTİRAZ

Bir buçuk yıllık soruşturma sürecinden sonra 18 ilde operasyon başlatan Başsavcı VekiliOkan Batu, aralarında Merkez valileri Ahmet Kaya, Mehmet Oduncu, Sadık Altunkaynak, halen görevde olan Eskişehir Vali yardımcısı Mesut Keser, Mülkiye Başmüfettişi Ferda İleri, İzmir de 10 Kasım 2011-12 Şubat 2014 tarihleri arasında Emniyet Müdürlüğü yapan Ali Bilkay, Afyon Polis Okulu Müdürü Müjdat Karagöz, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden sorumlu İzmir eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Şevik, şube müdürleri Erkan Değer, Behzat Tuzcu, Şube Müdür yardımcısı Taner Aydın ile amirler Yusuf Uzşan ile Yaser Özoğul un da bulunduğu 36 sanığı tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk etti. 

60 saat kesintisiz sorgulama yapan bayan hakim Dilek Çeliktaş ın 14 ü adli kontrol olmak üzere 19 sanığı tahliye etmesi üzerine savcı Batu, tahliye edilen sanıkların tutuklanması için jet hızıyla itirazda bulundu. Şimdi itirazı bir üst mahkeme olan İzmir 4. Sulh Ceza Mahkemesi değerlendirecek.

SAVCI SERBEST KALANLARIN TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasını yürüten Başsavcı VekiliOkan Batu, 36 şüphelinin ifadesini almadan dosya üzerinden tutuklanmaları istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderdi. 36 üst düzey emniyet görevlisi ile bürokratın hakim sorguları, casusluk davası için özel hazırlanmış adliyenin sosyal tesislerindeki konferans salonunda cuma günü saat 16.30 da başladı.

Hakim Dilek Çeliktaş, 15-20 şer dakikalık kısa süreli dinlenmeler haricinde hiç uyumadan sorgulamayı yaptı. Hakim Çeliktaş, 2011-2012 yılları arasında görev yapanİzmir Eski Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden sorumlu İzmir eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Şevik, Organize Suçlar Müdür eski Yardımcısı Taner Aydın, Mülkiye Müfettişi Ferda İleri, Mülkiye Müfettişi Ahmet Kaya ile Seyfullah Özdemir, Yusuf Usşen, Yaser Özoğlu, Ramazan Özdemir, Özcan Kezzap, Muhammet Ali Özmen, Gökay Ersel Gülek, Mükremin Dal, Cemil Yörük, Selçuk Küçükaslan, İbrahim Gönülal, Behzat Tuzcu yu tutukladı.

14’ü adli kontrol şartıyla olmak üzere 19 kişiyi serbest bıraktı. Başsavcı Vekili Okan Batu, serbest kalan zanlıların tutuklanması için jet hızıyla bir üst mahkemeye başvuru yaptı. 

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a 3 yeni hat... 24 saat hizmet verecek

1 Samsun'a 3 yeni hat... 24 saat hizmet verecek

Tanıdık isimler

2 Tanıdık isimler

Erkam korudu

3 Erkam korudu

Samsun'da çorbası geç gelen şahıs dehşet saçtı

4 Samsun'da çorbası geç gelen şahıs dehşet saçtı

Samsun'a 250 yataklı hastane

5 Samsun'a 250 yataklı hastane

TFF onayladı... Resmen Yılport Samsunspor

6 TFF onayladı... Resmen Yılport Samsunspor

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Yanlış anlaşıldı'

7 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Yanlış anlaşıldı'

10 numara gol

8 10 numara gol

Galibiyet keyfi

9 Galibiyet keyfi

Ahmet'ten geçit yok

10 Ahmet'ten geçit yok