Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SAVCI DAN JET İTİRAZ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında, 14 ü adli kontrol şartıyla olmak üzere 19 kişinin tahliye edilmesine Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Batu itirazda bulundu.

SAVCI DAN JET İTİRAZ

Bir buçuk yıllık soruşturma sürecinden sonra 18 ilde operasyon başlatan Başsavcı Vekili Okan Batu, aralarında Merkez valileri Ahmet Kaya, Mehmet Oduncu, Sadık Altunkaynak, halen görevde olan Eskişehir Vali yardımcısı Mesut Keser, Mülkiye Başmüfettişi Ferda İleri, İzmir de 10 Kasım 2011-12 Şubat 2014 tarihleri arasında Emniyet Müdürlüğü yapan Ali Bilkay, Afyon Polis Okulu Müdürü Müjdat Karagöz, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden sorumlu İzmir eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Şevik, şube müdürleri Erkan Değer, Behzat Tuzcu, Şube Müdür yardımcısı Taner Aydın ile amirler Yusuf Uzşan ile Yaser Özoğul un da bulunduğu 36 sanığı tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk etti. 

60 saat kesintisiz sorgulama yapan bayan hakim Dilek Çeliktaş ın 14 ü adli kontrol olmak üzere 19 sanığı tahliye etmesi üzerine savcı Batu, tahliye edilen sanıkların tutuklanması için jet hızıyla itirazda bulundu. Şimdi itirazı bir üst mahkeme olan İzmir 4. Sulh Ceza Mahkemesi değerlendirecek.

SAVCI SERBEST KALANLARIN TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasını yürüten Başsavcı Vekili Okan Batu, 36 şüphelinin ifadesini almadan dosya üzerinden tutuklanmaları istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderdi. 36 üst düzey emniyet görevlisi ile bürokratın hakim sorguları, casusluk davası için özel hazırlanmış adliyenin sosyal tesislerindeki konferans salonunda cuma günü saat 16.30 da başladı.

Hakim Dilek Çeliktaş, 15-20 şer dakikalık kısa süreli dinlenmeler haricinde hiç uyumadan sorgulamayı yaptı. Hakim Çeliktaş, 2011-2012 yılları arasında görev yapan İzmir Eski Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden sorumlu İzmir eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Şevik, Organize Suçlar Müdür eski Yardımcısı Taner Aydın, Mülkiye Müfettişi Ferda İleri, Mülkiye Müfettişi Ahmet Kaya ile Seyfullah Özdemir, Yusuf Usşen, Yaser Özoğlu, Ramazan Özdemir, Özcan Kezzap, Muhammet Ali Özmen, Gökay Ersel Gülek, Mükremin Dal, Cemil Yörük, Selçuk Küçükaslan, İbrahim Gönülal, Behzat Tuzcu yu tutukladı.

14’ü adli kontrol şartıyla olmak üzere 19 kişiyi serbest bıraktı. Başsavcı Vekili Okan Batu, serbest kalan zanlıların tutuklanması için jet hızıyla bir üst mahkemeye başvuru yaptı. 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun ilk yerli tramvayı test ediliyor

1 Samsun'un ilk yerli tramvayı test ediliyor

Samsundaki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

2 Samsun'daki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına dev operasyon

3 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına dev operasyon!

Samsunsporda revizyon

4 Samsunspor'da revizyon

Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası

5 Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası!

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

6 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

7 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun Adliyesinde FETÖ operasyonu 8 gözaltı

8 Samsun Adliyesi'nde FETÖ operasyonu! 8 gözaltı

Samsun yolunda faciadan dönüldü

9 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

10 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği