Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

REJİM ENDİŞELERİNİ BIRAKALIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk ü anma töreninde konuştu

 REJİM ENDİŞELERİNİ BIRAKALIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye 92 yıllık tarihinin en büyük başarılarını son 13 senede hayata geçirmiştir. Bu 13 yılda Türkiye herhangi bir kayba uğradı mı? Rejim endişelerini bir yana bırakmak zorundayız. Artık geleceğe hedeflenme noktasındayız dedi. 

Cumhurbaşkanı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumu Başkanlığınca ATO Congresuimda düzenlenen Atatürk ün 77. vefat yıldönümü anma törenine katıldı. Erdoğan ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Bizi vatansız bırakmak isteyenleri Gazi Mustafa Kemal in verdiği o mücadele sayesinde durdurdu. Verdiğimiz asker, sivil kayıpların toplam sayısı milyonlarla ifade ediliyor. Cumhuriyeti kurduğumuzda ülkemizin nüfusu 10 milyon civarındaydı. Balkanlar da 2 milyon, Rus harbi sırasında milyonlarca, Krutuluş Savaşını saymıyorum bile. Bugün üzerinde yaşadığımız toprakları ağır bedeller ödeyerek elde ettik.

Bugün vatanımız için bedel ödemeye devam ediyoruz. Son üç ayda yüzlerce şehit verdik. Vatan olmanın bilinciyle evlatlarımız bu destanı bir daha yazıyor. Uğrunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımız işte bu vatanımız. O yüzden tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet diyorum.

Gazi Mustafa Kemal in bize emanet ettiği devleti daha ileriye götürmek için bu 4 ilkeye sıkı sıkı sarılacağız.
Bizim bu topraklarda bir geçmişimiz var. 1000 yılı bulan bu geçmişe çok iyi sahip çıkmalıyız. Bundan taviz veremeyiz. Sıradan bir geçmiş değildir. Bu bir devlet geçmişidir. Bu yıl 29 Ekimde Cumhuriyetimiz 92. yılını kutladık. Farklı kutladık, daha da farklı kutlayacağız. Bu aynı zamanda Osmanlı Devletinin 716 ncı, Selçuklu devletinin 940 ncı yıldönümü. Bu devletler birbirinin devamıdır. Bunları bir yere bir kenara koyamayız. Biz bir kabile devleti değiliz. Biz asil bir ecdadın devamı olan bir devletiz.

940 yıllık geçmişi unutmayacağız. Bu topraklardaki devlet varlığımızın yıldönümlerini de kutlamalıyız.
Tarimiz, milletimizle ilgili bariyerleri kaldırma zamanımız gelmektedir.

Türkiye 78 milyonun tamamının sahip çıktığı devletimizin adıdır. Bundan geriye gidiş söz konusu değildir. Cumhuriyetimizi güçlendirmek, geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bu konuda geriye gidiş söz konusu olamaz.
Cumhuriyetin ilk yıllarındaki endişeleri anlıyoruz. Türkiye 92 yıllık tarihinin en büyük başarılarını son 13 senede hayata geçirmiştir. Bu 13 yılda Türkiye herhangi bir kayba uğradı mı? Rejim endişelerini bir yana bırakmak zorundayız. Artık geleceğe hedeflenme noktasındayız.

Tarihimizle, medeniyetimizle, kültürümüzle yeniden barışalım. 1000 yıllık bir geçmişimiz göğsümüzü gere gere ifade edelim. Kökü olmayanın geleceği olmaz. Millete mal olmuş bir devlet politikası ortaya koyalım.

1 Kasım seçimleri Türkiye nin önünde 4 yıllık istikrar ve güven dönemi açtı. Hiçbir şeyi konuşup, tartışmaktan çekinmeyelim. Kararı verecek olan milletimiz olmalı ve millete güvenelim. Bu ülkenin yöneticileri olarak üzerimize düşeni yapalım, nihayi kararı milletimize bırakalım.

Vefatının 77 nci yıldönümünde Gazi mustafa Kemal i bir kez daha anıyorum.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

2 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

4 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu

Samsunda  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

5 Samsun'da hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

 Kopyala-yapıştır

6 Kopyala-yapıştır...

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

7 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsun Haber Samsunda DEAŞa şafak operasyonu

8 Samsun Haber: Samsun'da DEAŞ'a şafak operasyonu

Baykal, Kılıçtaroğluna seslendi Aday olacaksan ol Olmayacaksan, buradan biri

9 Baykal, Kılıçtaroğlu'na seslendi: 'Aday olacaksan ol! Olmayacaksan, buradan biri

Gökyüzünde uyuşturucu paniği

10 Gökyüzünde 'uyuşturucu' paniği