Samsunluları harikalar bekliyor

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada, Samsun a opera ve bale açısından çok ciddi yatırımlar yapacaklarını belirterek, Samsunlu seyircileri önümüzdeki sezonda harika şeyler bekliyor dedi

Samsunluları harikalar bekliyor

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada, Haber Medya yı ziyaret etti. Haber Medya Grubu Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz ve Haber Medya Haberler Müdürü Erdem Erol tarafından karşılanan Ada, Haber Medya nın Borkonut Niş teki ofislerini gezdi. 

İFTİHAR ETTİM

Haber Medya ile iftihar ettiğini kaydeden Ada, Haber Medya çok gelişmiş ve dünya ölçülerine ayak uyuran, Türkiye için çok önemli çalışmalara imza atan bir kuruluş. Genç ve dinamik ekibinizi görünce çok mutlu oldum. Ve sizinle iftihar ettim diye konuştu.

sel.jpg

HARİKA ŞEYLER OLACAK

Haberaks TV de Burcu Düzgün ün sunumuyla hafta içi hergün yayınlanan Haberin Sesi programına konuk olan Ada, Samsun Devlet Opera ve Balesi hakkında açıklamalarda bulundu. Samsun daki opera ve balenin; Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Antalya dan sonra kurulan en yeni opera ve bale olduğunu belirten Ada, Kendimi 6 çocuk babası olan biri olarak görüyorum. Bu anlamda Samsun daki opera ve baleyi en küçük çocuğum gibi görüyor ve ona karşı ayrı bir sempati besliyorum. Samsun, seyirci açısından bakıldığında en çok seyirciye sahip. Bu kadar fazla seyircisi olan bir opera ve baleye biz de daha fazla yatırım yapmak için kolları sıvadık. Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dan da aldığımız büyük destekler sayesinde Samsun a opera ve bale açısından çok büyük yatırımlar yapacağız. Samsunlu seyircileri önümüzdeki sezonda harika şeyler bekliyor diye konuştu.

İLK DEFA HABER MEDYA DA AÇIKLADI

Samsun da bir halk jürisi oluşturacaklarını kaydeden Ada, Samsun da her kesimden insanın jüri olabileceği bir yarışma düzeleyeceğiz. Bu projeyi ilk defa sizin vasıtanızla Samsunlulara duyuruyorum. Bu yarışmada hem profesyonel hem de halktan oluşan jüri en iyi opera şarkıcısı yarışmasında görev alacak. Bu yarışmaya sadece Samsun ya da Türkiye den değil, yurt dışıdan da genç sanatçılar katılabailecek dedi.

Ayşe KUŞCU  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

1 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

2 Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

Karabük'teki trafik kazası

3 Karabük'teki trafik kazası

Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

4 Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

5 Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

6 Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

7 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

8 İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

9 Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu

10 'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu