ESCOBAR IN SERVETİ BULUNDU

65 yaşındaki bahçıvan, Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar ın kayıp servetini buldu. Escobar ın milyarlarca dolarının nerede olduğu bilinmiyordu.

ESCOBAR IN SERVETİ BULUNDU

Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar ın serveti bulundu. İşte kayıp milyar dolarlardan 600 milyon doları tesadüf eseri bulundu. Bahçıvan Jose Mariena Cartolos, çalıştığı villanın bahçesini kazdı. Varillere konulmuş tam 600 milyon dolarla karşılaşan 65 yaşındaki bahçıvan, hemen polise haber verdi. Devlet yetkilileri de 1 milyon dolarla ödüllendirdiği Cartolos a plaket verdi.

Pablo Escobar, 1 Aralık 1949 dan bir köy öğretmeninin çocuğu olarak dünyaya geldi. 44 senelik ömründe sıfırdan dünyanın en zenginleri listesine çıkacak, binlerce düşman bir o kadar da seveni olacak bir isim olmayı başardı.
1970 lerin başında Medellin bölgesindeki uyuşturucu trafiğinde pay sahibi olmaya başlayan Escobar, gelecekte dünyayı kontrol edeceği alanda isim yapmaya başladı. 1975 te Medellin deki en büyük uyuşturucu kartelini kendi emriyle öldürterek, bölgenin en büyüğü oldu. 80 ler Escobar ın en güçlü dönemiydi. 1989 yılında da Escobar, Forbes dergisinin en zenginler listesinde 7. sırada kendine yer bulmayı başardı.

Pablo Escobar ile devlet arasında ilginç bir ilişki vardı. İllegal işlerini sürdürürken ona engel olan birçok Kolombiyalı savcı, polis ve devlet adamının emri ile 2 Aralık 1993 te yaş gününden bir gün sonra öldürüldü.

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

1 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

2 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

Terminalde şüpheli koli alarmı

3 Terminalde şüpheli koli alarmı

Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı

4 Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı