Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

PKK DAN HAİN SALDIRI

PKK dan askeri araca bombalı saldırı: 19 yaralı

PKK DAN HAİN SALDIRI

Diyarbakır ın Silvan İlçesi yakınlarında PKK lıların askeri konvoyun geçişi sırasında yola daha önceden yerleştirdikleri patlayıcıyı askeri zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirerek düzenlediği saldırıda 19 asker yaralandı.

Saldırıya uğrayan konvoyun 3 mahallesindeki sokağa çıkma yasağı bugün 8 inci gününe giren Silvan İlçesi nde görevlendirilmek üzere Diyarbakır dan ilçeye göreve giden askerleri taşıdığı belirtildi. Yaralanan askerlerin Jandarma Özel Harekat Timi nde görevli oldukları öğrenildi.

Olay yerinden helikopterler ve ambulanslarla alınarak Diyarbakır a getirilen yaralı askerlerin 14 ü Asker Hastanesi nde, 5 i de Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi nde tedavi altına alındı. Askerlerden birinin durumunun ağır olduğu diğerlerinin de hafif olduğu haberleri alındı.

Saldırının ardından bölgede PKK lıları etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

YARALILAR TEDAVİ ALTINDA

Diyarbakır ın Silvan İlçesi yakınlarında PKK lıların askeri konvoyun geçişi sırasında yola önceden yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirerek düzenlediği saldırıda yaralanan askerler, Jandarma Özel Harekat timinde görevliydi. Askerler, 3 mahallesinde 8 gündür sokağa çıkma yasağı uygulanan Silvan İlçesi ne görevli gidiyordu.

Helikopter ve ambulanslarla Diyarbakır a getirilen yaralı askerler Asker Hastanesi ve Dicle Üniversitesi Hastanesi nde tedaviye alındı. Askeri yetkililer ya da valiliğin yaralı sayısıyla ilgili açıklama yapması beklenirken, hastane yetkilileri tedavi altındaki askerlerin çoğunun hafif yaralı olduğu bilgisini verdi.

Saldırıyı gerçekleştiren PKK lı teröristlerin etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Vatandaştan duyarsızlığa ilginç tepki

1 Vatandaştan duyarsızlığa ilginç tepki

Osmanlıspor, Bolusporla hazırlanacak

2 Osmanlıspor, Boluspor'la hazırlanacak

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu memleketi Trabzonda

3 İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu memleketi Trabzon'da