Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Araştırmacı, Yazar ve Gazeteci Sadık Albayrak, çıkardığı kültür yayınları ile şehrin ve bölgenin tarihini gün yüzüne çıkaran Canik Belediye Başkanı Osman Genç’ teşekkür etti.

“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kendisini ziyaret eden Araştırmacı, Gazeteci ve Yazar Sadık Albayrak’a, Canik Belediyesi tarafından çıkarılan ve bölgenin tarihi genlerini ortaya çıkaran kültür eserlerini de hediye etti.

Özellikle Meşrutiyet’ten Beyaz Devrim’e Canik-Samsun’da Seçimler ve Siyaset (1877-1950) adlı kitabı inceleyen Albayrak, bugüne kadar 6 tarih kitabını şehre kazandıran Başkan Osman Genç’i tebrik etti.

“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Başkan Genç’in tarihe ve kültüre önem vermesinin belediyecilik adına anlamlı olduğuna vurgu yapan Albayrak, Türkiye’nin geçmişinde reform bahanesiyle tasfiyeler yapılarak insanlar geçmişinden koparılmaya çalışıldı. Türkiye’nin güçlü olmasını istiyorsak mutlaka geçmişimizi iyi bilmeliyiz. Yeni bir nesli inşa ederken, gençlerimizi tarih şuuruyla yetiştirmeliyiz. Bu hizmeti gençlerimiz ve geleceğimiz açısından çok önemli buluyorum. Samsun’u ve bölgeyi tarihiyle buluşturan Başkanımızı kutluyorum. Gerçekten Samsun adına büyük bir hizmet dedi.

 

“ŞEHRİN GENLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ”

Canik Belediyesi olarak şehrin geleceğini şekillendirme adına bölgenin kültürde, sanatta, ticarette ve siyasette tarihi genlerini ortaya çıkardıklarını belirten Başkan Osman Genç, Çünkü biliyoruz ki, geçmişle gelecek suyun suya benzediği gibi benzer. Dolayısıyla siyasetin geçmiş, bugün ve gelecek bağlantıları içinde düşünülmesi zorunludur. Geçmişte siyaset adına yapılan hatalar veya doğrular geleceğimiz açısından bizim için birer tecrübedir diye konuştu.

“SAMSUN

“SAMSUN DEMOKRASİ ŞEHRİDİR”

Çıkardıkları tarih kitaplarının geçmişin genlerini sunması bakımından birer hazine olduğuna işaret eden Başkan Osman Genç, Siyaset kitabımızda Samsun’un geçmişte bir siyaset ve demokrasi şehri olduğunu öğreniyoruz. Samsun tarihinde dikta yönetimlere karşı dik durabilen bir demokrasi şehridir. Özellikle gençlerimizin geçmişimizi öğrenmesi açısından ve geleceğimizi daha iyi şekillendirmemiz bakımından şehrimizin genlerini ortaya koyan kültür yayınlarımızı önemsiyoruz. Çünkü bu kitaplar geçmişimizi göz önüne sererken, geleceğimiz adına da bize önemli mesajlar veriyor şeklinde konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

1 FETÖ mağdurlarına zulmediyoruz

Bu böyle gitmez

2 Bu böyle gitmez

Samsun gün sayıyor

3 Samsun gün sayıyor

Sel Samsunu da vurdu

4  Sel Samsun'u da vurdu

Transfer var sonuç yok

5 Transfer var sonuç yok

Coşkun Zeren Chibuikenin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı

6 Coşkun Zeren: 'Chibuike'nin kafasını başka Anadolu takımları karıştırdı'

Polisler uyuşturucu satmış

7 Polisler uyuşturucu satmış!

Rehine krizinden dram çıktı

8 Rehine krizinden dram çıktı

FETÖ soruşturması kapsamında 11 sağlık çalışanı adliyeye sevk edildi

9 FETÖ soruşturması kapsamında 11 sağlık çalışanı adliyeye sevk edildi

Haysiyet cellatları

10 Haysiyet cellatları...