“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Araştırmacı, Yazar ve Gazeteci Sadık Albayrak, çıkardığı kültür yayınları ile şehrin ve bölgenin tarihini gün yüzüne çıkaran Canik Belediye Başkanı Osman Genç’ teşekkür etti.

“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kendisini ziyaret eden Araştırmacı, Gazeteci ve Yazar Sadık Albayrak’a, Canik Belediyesi tarafından çıkarılan ve bölgenin tarihi genlerini ortaya çıkaran kültür eserlerini de hediye etti.

Özellikle Meşrutiyet’ten Beyaz Devrim’e Canik-Samsun’da Seçimler ve Siyaset (1877-1950) adlı kitabı inceleyen Albayrak, bugüne kadar 6 tarih kitabını şehre kazandıran Başkan Osman Genç’i tebrik etti.

“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Başkan Genç’in tarihe ve kültüre önem vermesinin belediyecilik adına anlamlı olduğuna vurgu yapan Albayrak, Türkiye’nin geçmişinde reform bahanesiyle tasfiyeler yapılarak insanlar geçmişinden koparılmaya çalışıldı. Türkiye’nin güçlü olmasını istiyorsak mutlaka geçmişimizi iyi bilmeliyiz. Yeni bir nesli inşa ederken, gençlerimizi tarih şuuruyla yetiştirmeliyiz. Bu hizmeti gençlerimiz ve geleceğimiz açısından çok önemli buluyorum. Samsun’u ve bölgeyi tarihiyle buluşturan Başkanımızı kutluyorum. Gerçekten Samsun adına büyük bir hizmet dedi.

 

“ŞEHRİN GENLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ”

Canik Belediyesi olarak şehrin geleceğini şekillendirme adına bölgenin kültürde, sanatta, ticarette ve siyasette tarihi genlerini ortaya çıkardıklarını belirten Başkan Osman Genç, Çünkü biliyoruz ki, geçmişle gelecek suyun suya benzediği gibi benzer. Dolayısıyla siyasetin geçmiş, bugün ve gelecek bağlantıları içinde düşünülmesi zorunludur. Geçmişte siyaset adına yapılan hatalar veya doğrular geleceğimiz açısından bizim için birer tecrübedir diye konuştu.

“SAMSUN

“SAMSUN DEMOKRASİ ŞEHRİDİR”

Çıkardıkları tarih kitaplarının geçmişin genlerini sunması bakımından birer hazine olduğuna işaret eden Başkan Osman Genç, Siyaset kitabımızda Samsun’un geçmişte bir siyaset ve demokrasi şehri olduğunu öğreniyoruz. Samsun tarihinde dikta yönetimlere karşı dik durabilen bir demokrasi şehridir. Özellikle gençlerimizin geçmişimizi öğrenmesi açısından ve geleceğimizi daha iyi şekillendirmemiz bakımından şehrimizin genlerini ortaya koyan kültür yayınlarımızı önemsiyoruz. Çünkü bu kitaplar geçmişimizi göz önüne sererken, geleceğimiz adına da bize önemli mesajlar veriyor şeklinde konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da kanlı düğün!

2 Samsun'da kanlı düğün!

Engin İpekoğlu: 'Bu sonuç bizi üzmüyor'

3 Engin İpekoğlu: 'Bu sonuç bizi üzmüyor'

Samsun'da şüpheli ölüm

4 Samsun'da şüpheli ölüm

Test edildi, onaylandı

5 Test edildi, onaylandı

Samsunlu futbolcunun mutlu günü

6 Samsunlu futbolcunun mutlu günü

Samsun'da silahlı saldırı!

7 Samsun'da silahlı saldırı!

'Neden ben' diye sormak!

8 'Neden ben' diye sormak!..

Eski vekile ihraç talebi

9 Eski vekile ihraç talebi

Samsunspor puanı kurtardı

10 Samsunspor puanı kurtardı