“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Araştırmacı, Yazar ve Gazeteci Sadık Albayrak, çıkardığı kültür yayınları ile şehrin ve bölgenin tarihini gün yüzüne çıkaran Canik Belediye Başkanı Osman Genç’ teşekkür etti.

“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kendisini ziyaret eden Araştırmacı, Gazeteci ve Yazar Sadık Albayrak’a, Canik Belediyesi tarafından çıkarılan ve bölgenin tarihi genlerini ortaya çıkaran kültür eserlerini de hediye etti.

Özellikle Meşrutiyet’ten Beyaz Devrim’e Canik-Samsun’da Seçimler ve Siyaset (1877-1950) adlı kitabı inceleyen Albayrak, bugüne kadar 6 tarih kitabını şehre kazandıran Başkan Osman Genç’i tebrik etti.

“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Başkan Genç’in tarihe ve kültüre önem vermesinin belediyecilik adına anlamlı olduğuna vurgu yapan Albayrak, Türkiye’nin geçmişinde reform bahanesiyle tasfiyeler yapılarak insanlar geçmişinden koparılmaya çalışıldı. Türkiye’nin güçlü olmasını istiyorsak mutlaka geçmişimizi iyi bilmeliyiz. Yeni bir nesli inşa ederken, gençlerimizi tarih şuuruyla yetiştirmeliyiz. Bu hizmeti gençlerimiz ve geleceğimiz açısından çok önemli buluyorum. Samsun’u ve bölgeyi tarihiyle buluşturan Başkanımızı kutluyorum. Gerçekten Samsun adına büyük bir hizmet dedi.

 

“ŞEHRİN GENLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ”

Canik Belediyesi olarak şehrin geleceğini şekillendirme adına bölgenin kültürde, sanatta, ticarette ve siyasette tarihi genlerini ortaya çıkardıklarını belirten Başkan Osman Genç, Çünkü biliyoruz ki, geçmişle gelecek suyun suya benzediği gibi benzer. Dolayısıyla siyasetin geçmiş, bugün ve gelecek bağlantıları içinde düşünülmesi zorunludur. Geçmişte siyaset adına yapılan hatalar veya doğrular geleceğimiz açısından bizim için birer tecrübedir diye konuştu.

“SAMSUN

“SAMSUN DEMOKRASİ ŞEHRİDİR”

Çıkardıkları tarih kitaplarının geçmişin genlerini sunması bakımından birer hazine olduğuna işaret eden Başkan Osman Genç, Siyaset kitabımızda Samsun’un geçmişte bir siyaset ve demokrasi şehri olduğunu öğreniyoruz. Samsun tarihinde dikta yönetimlere karşı dik durabilen bir demokrasi şehridir. Özellikle gençlerimizin geçmişimizi öğrenmesi açısından ve geleceğimizi daha iyi şekillendirmemiz bakımından şehrimizin genlerini ortaya koyan kültür yayınlarımızı önemsiyoruz. Çünkü bu kitaplar geçmişimizi göz önüne sererken, geleceğimiz adına da bize önemli mesajlar veriyor şeklinde konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

3 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

4 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

5 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

Samsunspor'da personele müjde

6 Samsunspor'da personele müjde

Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

7 Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

8 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

9 Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

10 1 günlük Hasılat Samsunspor'a