“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Araştırmacı, Yazar ve Gazeteci Sadık Albayrak, çıkardığı kültür yayınları ile şehrin ve bölgenin tarihini gün yüzüne çıkaran Canik Belediye Başkanı Osman Genç’ teşekkür etti.

“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Canik Belediye BaşkanıOsman Genç, kendisini ziyaret eden Araştırmacı, Gazeteci ve YazarSadık Albayrak’a, Canik Belediyesi tarafından çıkarılan ve bölgenin tarihi genlerini ortaya çıkaran kültür eserlerini de hediye etti.

ÖzellikleMeşrutiyet’ten Beyaz Devrim’e Canik-Samsun’da Seçimler ve Siyaset (1877-1950) adlı kitabı inceleyen Albayrak, bugüne kadar 6 tarih kitabını şehre kazandıran BaşkanOsman Genç’i tebrik etti.

“SAMSUN ADINA BÜYÜK HİZMET”

Başkan Genç’in tarihe ve kültüre önem vermesinin belediyecilik adına anlamlı olduğuna vurgu yapan Albayrak,Türkiye’nin geçmişinde reform bahanesiyle tasfiyeler yapılarak insanlar geçmişinden koparılmaya çalışıldı. Türkiye’nin güçlü olmasını istiyorsak mutlaka geçmişimizi iyi bilmeliyiz. Yeni bir nesli inşa ederken, gençlerimizi tarih şuuruyla yetiştirmeliyiz. Bu hizmeti gençlerimiz ve geleceğimiz açısından çok önemli buluyorum. Samsun’u ve bölgeyi tarihiyle buluşturan Başkanımızı kutluyorum. Gerçekten Samsun adına büyük bir hizmet dedi.

 

“ŞEHRİN GENLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ”

Canik Belediyesi olarak şehrin geleceğini şekillendirme adına bölgenin kültürde, sanatta, ticarette ve siyasette tarihi genlerini ortaya çıkardıklarını belirten BaşkanOsman Genç,Çünkü biliyoruz ki, geçmişle gelecek suyun suya benzediği gibi benzer. Dolayısıyla siyasetin geçmiş, bugün ve gelecek bağlantıları içinde düşünülmesi zorunludur. Geçmişte siyaset adına yapılan hatalar veya doğrular geleceğimiz açısından bizim için birer tecrübedir diye konuştu.

“SAMSUN

“SAMSUN DEMOKRASİ ŞEHRİDİR”

Çıkardıkları tarih kitaplarının geçmişin genlerini sunması bakımından birer hazine olduğuna işaret eden BaşkanOsman Genç,Siyaset kitabımızda Samsun’un geçmişte bir siyaset ve demokrasi şehri olduğunu öğreniyoruz. Samsun tarihinde dikta yönetimlere karşı dik durabilen bir demokrasi şehridir. Özellikle gençlerimizin geçmişimizi öğrenmesi açısından ve geleceğimizi daha iyi şekillendirmemiz bakımından şehrimizin genlerini ortaya koyan kültür yayınlarımızı önemsiyoruz. Çünkü bu kitaplar geçmişimizi göz önüne sererken, geleceğimiz adına da bize önemli mesajlar veriyor şeklinde konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

1 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

2 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

3 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Para değil, onur işi...

4 Para değil, onur işi...

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

5 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Siyasetin seviyesi düştü

6 Siyasetin seviyesi düştü

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

7 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

8 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: Kahramanlık destanı

9 AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: Kahramanlık destanı

24 Nisan Salı Samsun hava durumu

10 24 Nisan Salı Samsun hava durumu