İŞTE BELEDİYELERİN 2016 BÜTÇELERİ

Büyükşehir Belediyesi Meclis Komisyonu 2015 yılı Kasım ayı 22. Birleşiminin 1. Oturumu Meclis 1. Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleşti.

İŞTE BELEDİYELERİN 2016 BÜTÇELERİ

Meclisin gündem maddelerinden olan Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin 2016 yılı gelir-gider bütçesi görüşüldü. Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Komisyonu, Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı gelir-gider bütçesini 620 milyon TL olarak kabul etti. 

mec.jpg

Oylama öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır, “Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, kendi nüfusu ölçeğindeki belediyelere göre iyi olduğunu düşünüyorum. Bütçe rakamları ile yaptırdığımız işlerin son 6-7 aydır müteahhitlere hak edişlerinin bir bölümünü ödeyebiliyoruz ama iş üretiyoruz. Bunun için de başkanımızın farklı bir şekilde kaynak arayışları devam ediyor. Son 1 yıl içersinde köylerde yaklaşık 500 kilometre beton veya sıcak karışım asfaltı yaptık. Bu çok ciddi bir yatırım. Hedefimiz bu dönem içerisinde grup yolları ölçeğinde beton asfalt veya beton yapılmayan her kalmayacak. 1 kilometre beton yolun maliyeti 200 bin TL’dir. 500 kilometre yaptığımız yolun karşılığı da 100 milyon TL ediyor. Bunları biz kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Bir kısmını da bütçelerden görüleceği gibi müteahhitlerin çoğuna da para ödemekte zorlanıyoruz ama yeter ki vatandaşlarımızı bu hizmetten mahrum etmeyelim diyoruz” dedi.

Çakır’ın konuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin 2016 yılı gelir-gider bütçeleri komisyon üyelerinin onayına sunuldu. Bütçe maddeleri oybirliğiyle kabul edildi. 

Buna göre,

İlkadım Belediyesi 171 milyon 685 bin 676 TL, Atakum Belediyesi 97 milyon 660 bin TL, Bafra Belediyesi 57 milyon 800 bin TL, Çarşamba Belediyesi 66 milyon 44 bin TL, Vezirköprü Belediyesi 40 milyon 335 bin 783 lira 88 kuruş, Canik Belediyesi 39 milyon 500 bin TL, Terme Belediyesi 26 milyon 934 bin TL, Tekkeköy Belediyesi 48 milyon TL, Havza Belediyesi 29 milyon 613 bin TL, Alaçam Belediyesi 10 milyon 600 bin TL, 19 Mayıs Belediyesi 15 milyon TL, Ayvacık Belediyesi 10 milyon TL, Kavak Belediyesi 11 milyon TL, Salıpazarı Belediyesi 7 milyon 500 bin TL, Asarcık Belediyesi 8 milyon 150 bin TL, Ladik Belediyesi 14 milyon TL ve Yakakent Belediyesi 5 milyon 640 bin 724 TL. 

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 13 Kasım Cuma günü toplanarak komisyondan geçen maddeleri görüşecek.

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

2 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

3 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'da intihar girişimi!

4 Samsun'da intihar girişimi!

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

5 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

6 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

7 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Ladik Gölü kurtulacak

8 Ladik Gölü kurtulacak

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

9 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Samsunspor'a ağır fatura

10 Samsunspor'a ağır fatura