Sokak hayvanları artık üşümeyecek

Samsun da bir grup hayvansever, sokak hayvanlarının soğukta üşümemeleri için kulübeler yaptı. Bir veteriner hekim tarafından sağlık kontrolleri de gerçekleştirilen sokak hayvanları, sıcak yuvaya kavuştu

Sokak hayvanları artık üşümeyecek

Samsun da bir grup hayvansever, Canik İlçesi Yılanlıdere mevkiindeki sokak köpekleri için kulübeler inşaa etti. Hayvanların kışın yağmur ve kardan korunabilmeleri için oluşturulan kulübelerin içlerine battaniyeler yerleştiren hayvanseverler, beraberlerinde geçirdikleri mamaları da köpeklere yedirdi. Bu arada Hayvan Hakları Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Veteriner  Elif Köse tarafından sağlık kotrolleri yapılan köpeklerden hasta olanların tedavileri de gerçekleştirildi.

sok.jpg

AMAÇ; HAYVANLARI KORUMAK

Haftada bir ya da iki kez Yılanlıdere ye gelip köpekleri besleyen ve bölgedeki hayvanseverlere kuru mama bıraktıklarını belirten Ceyhan Deniz, Bir grup arkadaşımızla bir kaç ay önce ormanlara atılan sahipli ya da sahipsiz köpekleri bulmayı amaçladık. Kış ortamında onları koruyabilmek adına bir grup oluşturduk. Veteriner Hekim Elif Köse, maddi ve manevi desteği ile her zaman yanımızda oldu. Kış döneminde sokak hayvanlarının yağıştan ve soğuktan korunabilecek ortama sahip olması gerekiyor. Burada toplanma amacımız da köpekleri beslemek ve kulübeler oluşturmaktı. Hedefimiz olan kulübeleri yaptık ve köpeklerin karınlarını doyurmayı başardık. Besleme bölgelerimizi artırmak ve birçok alana yaymak istiyoruz dedi.  

so.jpg

LÜTFEN DAHA DUYARLI OLALIM

Tüm hayvanseverleri bu konuda duyarlı olmaya davet eden Deniz, Grubumuzda yeni arkadaşlar görmek istiyoruz. 3-5 kişi çıktığımız bu yolda, şu an sayımız çok daha fazla. Damlaydık göl olduk, inşallah deniz de olacağız. Bu konuda bizimle olabilecek bir çok gönüllü arkadaşımız var. Lütfen sokak hayvanlarına karşı duyarlı olalım diye konuştu.

Tayfur KARA 

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Başkanı Tutu: 'An meselesi'

1 Samsunspor Başkanı Tutu: 'An meselesi'

Samsun'da uluslararası yıkım

2 Samsun'da uluslararası yıkım

Karadeniz'i sel vurdu!

3 Karadeniz'i sel vurdu!

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Önemli olan lafta kalmaması'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Önemli olan lafta kalmaması'

Samsun Büyükşehir'den itiraf: 'Her yeri beton yaptık'

5 Samsun Büyükşehir'den itiraf: 'Her yeri beton yaptık'

Murat Başoğlu'nun öpüştüğü kadın öz yeğeni Burcu Başoğlu çıkmıştı!

6 Murat Başoğlu'nun öpüştüğü kadın öz yeğeni Burcu Başoğlu çıkmıştı!

 Toplu sözleşmelere daha beteri eklendi

7 Toplu sözleşmelere daha beteri eklendi

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

8 Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

Yolcu otobüsü ile cip çarpıştı: 1 ölü

9 Yolcu otobüsü ile cip çarpıştı: 1 ölü

Kazada ağır yaralanan kadın hayatını kaybetti

10 Kazada ağır yaralanan kadın hayatını kaybetti