BAŞKAN TOK UN ÖZEL KONUKLARI

Zihinsel yetersiz çocuklar ve aileleri ile bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Hükümetimizin engelliler için yaptığı yenilikler ve çalışmalar oldukça fazla ve bu da bizleri son derece mutlu ediyor” dedi.

BAŞKAN TOK UN ÖZEL KONUKLARI

İlkadım Belediye BaşkanıErdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı öğrencilerini ve aileleri ile bir araya geldi. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a düzenlenen moral gecesi için teşekkür edenAlaattin Kuru, “Bizleri bu akşam burada ağırlayan İlkadım Belediye BaşkanımızErdoğan Tok’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizim yerel yöneticilerden istediğimiz tek şey moral. Bu moral nasıl oluyor? Bu akşam ki gibi hep bir arada olmak, çocuklarımızı sizlerle kaynaştırma bizlere çalışma azmi çalışma aşkı veriyor. Çünkü biz Samsun ilimizde 30 tane rehabilitasyon merkezine öncülük yapan bir kuruluşuz. Bu çocuklar bizim çocuklarımız bu hizmetimizi en iyi şekilde vermeye devam edeceğiz. Bu çocuklarımız en iyilerine layıklar. Bu özel akşam için tekrar İlkadım Belediyemize ve Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a ediyorum” diye konuştu.

ZİÇEV öğrencileri ile yakından ilgilenen İlkadım Belediye BaşkanıErdoğan Tok, “Dünya tatlısı yavrularımız ile yan yana olmak bizleri mutlu ve güçlü kılıyor” ifadesini kullandı. Düzenlenen buluşma akşamında zihinsel yetersiz çocuklarla uzun süre vakit geçiren Başkan Tok, çocukların aileleri ile sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Hükümet tarafından engellilere ve engelli ailelerine yapılan yeniliklerin ve çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Başkan Tok, engellilerin atık daha iyi şartlarda eğitim aldıklarını ve bu şartların her geçen gün arttığını söyledi.

“DÜNYA TATLISI ÇOCUKLAR”

Zihinsel yetersiz çocuklara dünya tatlısı çocuklar ifadesini kullanmanın doğru olacağını belirten İlkadım Belediye BaşkanıErdoğan Tok, “Böyle güzel bir gecede özel çocuklarımız ile bir araya getiren Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı yetkililerine sonsuz teşekkürler ediyorum. Ben bu vakfa Dünya Tatlısı Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı diyorum. Gerçekten bu yavrularımız dünyanın en tatlı çocukları. Bu dünya tatlısı çocuklarımızın anneleri babalarına göstermiş olduğu sabırdan ve bu özveriden dolayı cani gönülden tebrik ediyorum. Çocuklarımızın hayata tutunmaları dışarı açılmaları yönündeki çalışmalarından ve faaliyetlerinden dolayı böylesi önemli bir görevi itina ile yerine getiren ZİÇEV Başkanımızı ve yönetimini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN

“DEVLET ADETA KALKAN OLDU”

Devletin artık engellilere ve ailelerine bir kalkan olduğunu ifade eden Başkan Tok, şöyle konuştu: “Hükümetimizin de engelliler için yaptığı yenilikler ve çalışmalar bu yöndeki destekler azımsanmayacak kadar fazla, bu vesileyle zamanında geri planda kalmış çocuklarımız şimdi ise eğitim yuvalarında çok kaliteli bir şekilde eğitimlerini almakta. Bundan dolayı hükümet yetkililerimize de çok şükranlarımızı sunuyoruz. Şöyle bir on yıl öncesine döndüğümüz zaman durum ve vaziyete hepimiz şahit olduk, engeliler için neredeyse hiç yatırımlar yoktu, bir ilgi yoktu. Çocuklar aileleriyle maalesef ki çaresizce herhangi bir eğitim olmadan bu yönde yapacakları çok bir adım olmadan yetişmek zorunda kalıyorlardı. Şimdi engelli çocuklarımıza yetişkinlerimize vatandaşlarımızla hükümet adeta bir kalkan olmuştur ve onlar için hiçbir şey göz ardı edilmeden çalışmalar sürdürülmüştür. Sivil toplum örgütleri bu tür vakıflar ve dernekler çok önemli bir görev icra ediyorlar dolayısıyla ZİÇEV Başkanı ve yöneticilerine tekrardan çok çok teşekkürlerimi sunuyorum.”

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategoridekison dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

İşte Taner Taşkın'ın ekibi

1 İşte Taner Taşkın'ın ekibi

Samsunspor'da odak noktası transfer

2 Samsunspor'da odak noktası transfer

Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı

3 Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı

Samsun'da limandan TIR'la 15 ton buğday çaldılar

4 Samsun'da limandan TIR'la 15 ton buğday çaldılar

Çepni ailesinin acı günü

5 Çepni ailesinin acı günü

Samsun'da şüpheli araçtan tabanca ve tüfek ele geçti

6 Samsun'da şüpheli araçtan tabanca ve tüfek ele geçti

Gazi mahkum, Başbakan'a sahip çıktı

7 Gazi mahkum, Başbakan'a sahip çıktı

Samsun'da festival coşkusu

8 Samsun'da festival coşkusu

22 Haziran Cuma Samsun hava durumu

9 22 Haziran Cuma Samsun hava durumu

Abilik yapmak...

10 Abilik yapmak...