ÇAKICI HAKARETTEN İFADE VERDİ

Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu nda tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı na hareket ve cezaevinde kendisine yapılan saldırı olayıyla ilgili ifade verdi.

ÇAKICI HAKARETTEN İFADE VERDİ

Çakıcı, 16 Ekim tarihinde Tekirdağ dan Edirne ye nakledildikten 4 gün sonra avukatıyla yaptığı görüşmenin ardından cezaevi koridorunda bir mahkûmun saldırısına uğradı.

Saldırıyı hafif sıyrıklarla atlatan Çakıcı, kendisine saldıran mahkûmu ve bir gardiyanı yaraladı.Alaattin Çakıcı, cezaevinde yaşadığı saldırı olayı ve onun ardından yaptığı basın açıklamalarında Cumhurbaşkanı na hakaret ettiği gerekçesiyle savcılıkta ifade verdi.

Çakıcı, saat 12.00 sıralarında geniş güvenlik önlemleri altında cezaevinden alınarak, adliyeye getirildi. Savcılıkta yaklaşık 1,5 saat ifade veren Çakıcı, aynı şekilde yoğunluk güvenlik önlemleri altında cezaevine götürüldü.

Adliye çıkışında açıklama yapanAlaattin Çakıcı nın avukatı Saadettin Köse müvekkilinin, cezaevinde kendisine karşı yapılan saldırı girişimi ve sonrasında meydana gelen yaralamalarla ilgili olarak şüpheli sıfatıyla ifade verdiğini söyledi. Müvekkilinin ifadesinde olayı bütün ayrıntılarıyla anlattığını dile getiren Köse,Bunun haricinde kendisine yapılan saldırı girişiminin arkasında kimlerin olduğunu, bunun kendisine kimin yaptığını ortaya çıkarılmasını istemektedir. Savcı beyden ısrarlı bir şekilde bu yönde talepleri olmuştur. Biz Cumhuriyet Başsavcılığı nın bu konuda gerekli soruşturma işlemini başlatacağını ve ilgili kamu görevlileri hakkında görevi kötüye kullanmaktan dolayı soruşturma başlatılacağını düşünüyoruz. dedi.

Köse, müvekkilinin ayrıca kendisine yapılan saldırının ardından yaptığı basın açıklamalarında Cumhurbaşkanı na hareketten ifade verdiğini kaydetti. Avukat Köse, müvekkilinin vermiş olduğu ifadesindeBana gösterilen yazıların altındaki imzalar bana aittir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı aziz Türk milletinin ve Alaattin Çakıcı nın namusudur. Cumhurbaşkanlığı makamına asla hakaret etmem. Cumhurbaşkanlığı makamı için Allah bana ölümü nasip etsin. Tayyip Erdoğan ın şahsı için değil, bütün gezdiğim ceza infaz kurumlarında ve buradaki ceza infaz kurumunda müdürler bana Ankara bizi çok sıkıştırıyor. Alaattin Çakıcı ya her türlü psikolojik sıkıntıyı verin diyorlar. Amaçları senin infazındaki 6 gününü yakmak. Aslında biz senin 6 günlerinin yanmasını istemiyoruz deyip Cumhurbaşkanı, bakan ve genel müdürün ismini veriyorlar. Bunu söyleyen müdürler arasında Edirne F Tip Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu nun birinci müdürü yoktur. Ben de bu duruma tepki olarak söz konusu yazılarımı yazdım. dediğini aktardı.

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tanzim satışı başlıyor

1 Samsun'da tanzim satışı başlıyor

Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

2 Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

50 metreden denize uçtu! 1 ölü

3 50 metreden denize uçtu! 1 ölü

23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

4 23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

Yılport Samsunspor'da görev değişimi

5 Yılport Samsunspor'da görev değişimi

Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

6 Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

7 Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

Samsun havalimanı yatırım programında

8 Samsun havalimanı yatırım programında

15. yayın İnegölspor

9 15. yayın İnegölspor

Köprüden çaya uçtular 4 yaralı

10 Köprüden çaya uçtular 4 yaralı