TERME DE BAYRAM

Terme ye yapılması planlanan termik santralin ÇED süreci sonlandırılması, ilçede davullu zurnalı kutlandı. Başkan Kul artık Terme’nin hiçbir bölgesinde santral kurulamayacağını söyledi

TERME DE BAYRAM

Samsun un Terme İlçesi nde yapılması planlanan termik santralle ilgili olarak ÇED sürecinin sonlandırılması  davöul ve zurnayla kutlandı.

Terme Çevre Platformu öncülüğünde Terme Belediyesi Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen programa Terme Belediye BaşkanıŞenol Kul, TERÇEP Yönetim Kurulu Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, Beyaz Çemberliler platformu üyeleri, Terme TEBİT üyeleri (Terme Bisiklet Topluluğu)  ve vatandaşlar katıldı.

MÜSADE ETMEYECEĞİM

Terme Belediyesi önünde davul zurna eşliğinde başlayan kutlamalar programa katılanlarla birlikte ilçe merkezinde yürüyüş yaptı. Terme Belediyesi Kültür Merkezi önünde toplanan kalabalığa seslenen Terme Belediye BaşkanıŞenol Kul, ilçeyi tarım, ticaret ve turizm merkezi hedeflerinde çalışmaya devam edeceklerini belirterek,Bu gün terme için çok önemli bir gün. Termemiz işgalden kurtulmadığı için termede kurtuluş günü kutlamıyoruz. Terme 14 Ağustos 2014 mücadelenin başladığı gün. Biz bu yola inanarak çıktık ve kazandık. Bugün Terme’nin bayramı olacak. Bu sürece katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Termenin geleceğinde  kirli yatırıma yer yok. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece termede ben olduğum sürece buna asla müsade etmeyeceğim. Benim için makam mevki önemli değil. Benim için Terme’nin geleceği önemli dedi.

TERÇEP yönetimi adına konuşan Cemil Keleş de böyle bir beladan kurtulmuş olmalarından dolayı mutlu olduklarını belirtti. 
Program Terme Belediyesi Kültür Merkezinde yenilebilir güneş enerjisi sempozyumu ile devam etti. 

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

1 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

3 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'a ağır fatura

7 Samsunspor'a ağır fatura

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

8 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

9 Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

10 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı