Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TERME DE BAYRAM

Terme ye yapılması planlanan termik santralin ÇED süreci sonlandırılması, ilçede davullu zurnalı kutlandı. Başkan Kul artık Terme’nin hiçbir bölgesinde santral kurulamayacağını söyledi

TERME DE BAYRAM

Samsun un Terme İlçesi nde yapılması planlanan termik santralle ilgili olarak ÇED sürecinin sonlandırılması  davöul ve zurnayla kutlandı.

Terme Çevre Platformu öncülüğünde Terme Belediyesi Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen programa Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, TERÇEP Yönetim Kurulu Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, Beyaz Çemberliler platformu üyeleri, Terme TEBİT üyeleri (Terme Bisiklet Topluluğu)  ve vatandaşlar katıldı.

MÜSADE ETMEYECEĞİM

Terme Belediyesi önünde davul zurna eşliğinde başlayan kutlamalar programa katılanlarla birlikte ilçe merkezinde yürüyüş yaptı. Terme Belediyesi Kültür Merkezi önünde toplanan kalabalığa seslenen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçeyi tarım, ticaret ve turizm merkezi hedeflerinde çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Bu gün terme için çok önemli bir gün. Termemiz işgalden kurtulmadığı için termede kurtuluş günü kutlamıyoruz. Terme 14 Ağustos 2014 mücadelenin başladığı gün. Biz bu yola inanarak çıktık ve kazandık. Bugün Terme’nin bayramı olacak. Bu sürece katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Termenin geleceğinde  kirli yatırıma yer yok. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece termede ben olduğum sürece buna asla müsade etmeyeceğim. Benim için makam mevki önemli değil. Benim için Terme’nin geleceği önemli dedi.

TERÇEP yönetimi adına konuşan Cemil Keleş de böyle bir beladan kurtulmuş olmalarından dolayı mutlu olduklarını belirtti. 
Program Terme Belediyesi Kültür Merkezinde yenilebilir güneş enerjisi sempozyumu ile devam etti. 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Safları belli etmek

3 Safları belli etmek!..

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

4 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

5 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Samsunsporun en büyük gücü stat

6 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Haydi Samsun

7 Haydi Samsun

Samsunlu sanatçılar buluştu

8 Samsunlu sanatçılar buluştu

Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

9 Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

Sıra Samsunspor taraftarında

10 Sıra Samsunspor taraftarında