TERME DE BAYRAM

Terme ye yapılması planlanan termik santralin ÇED süreci sonlandırılması, ilçede davullu zurnalı kutlandı. Başkan Kul artık Terme’nin hiçbir bölgesinde santral kurulamayacağını söyledi

TERME DE BAYRAM

Samsun un Terme İlçesi nde yapılması planlanan termik santralle ilgili olarak ÇED sürecinin sonlandırılması  davöul ve zurnayla kutlandı.

Terme Çevre Platformu öncülüğünde Terme Belediyesi Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen programa Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, TERÇEP Yönetim Kurulu Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, Beyaz Çemberliler platformu üyeleri, Terme TEBİT üyeleri (Terme Bisiklet Topluluğu)  ve vatandaşlar katıldı.

MÜSADE ETMEYECEĞİM

Terme Belediyesi önünde davul zurna eşliğinde başlayan kutlamalar programa katılanlarla birlikte ilçe merkezinde yürüyüş yaptı. Terme Belediyesi Kültür Merkezi önünde toplanan kalabalığa seslenen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçeyi tarım, ticaret ve turizm merkezi hedeflerinde çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Bu gün terme için çok önemli bir gün. Termemiz işgalden kurtulmadığı için termede kurtuluş günü kutlamıyoruz. Terme 14 Ağustos 2014 mücadelenin başladığı gün. Biz bu yola inanarak çıktık ve kazandık. Bugün Terme’nin bayramı olacak. Bu sürece katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Termenin geleceğinde  kirli yatırıma yer yok. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece termede ben olduğum sürece buna asla müsade etmeyeceğim. Benim için makam mevki önemli değil. Benim için Terme’nin geleceği önemli dedi.

TERÇEP yönetimi adına konuşan Cemil Keleş de böyle bir beladan kurtulmuş olmalarından dolayı mutlu olduklarını belirtti. 
Program Terme Belediyesi Kültür Merkezinde yenilebilir güneş enerjisi sempozyumu ile devam etti. 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bursa'da tombala operasyonu

1 Bursa'da tombala operasyonu

Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

2 Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

3 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

4 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

5 Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

Düzce'de villa alev alev yandı

6 Düzce'de villa alev alev yandı

Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

7 Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

8 Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

9 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

10 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye