DİZİ TEPKİ TOPLADI

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi. İzleyiciler dizi hakkında olumsuz yorumlar yaptı.

DİZİ TEPKİ TOPLADI

Sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasına giren Muhteşem Yüzyıl Kösem, Twitter trendtopic sıralamasında birinci oldu.

Uzun süredir merakla beklenen ve başrollerinde Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Mehmet Kurtuluş, Berk Cankat, Erkan Kolçak Köstendil,Tülin Özen, Gülcan Arslan, Nadir Sarıbacak ve Esra Dermancıoğlu gibi oyuncuların yer aldığı Muhteşem yüzyıl Kösem ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı.

İzleyiciler dizi hakkında sert tweetler attı. İşte o tweetler;

Osmanlı da bir padişah ne saraydakilere nede halka kullarım diye hitap etmez.Yine tam rezaletsiniz. #MuhteşemYüzyılKösem

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Osmanlı yı korsan devlet Rumları ise mağdur ve masum olarak gösteren Bizans zihniyeti !!! Yazıklar olsun.

Dk1 gol1 dizi akıncıların kız kaçırmasıyla başladı koskoca akınciları da işi yoktu kız kaçırıyorlrdı demi yav he hee bi #MuhteşemYüzyılKösem

Ecdadı Osmanlı yı kötü göstermekte üstünüze yok.Böyle pislik ve ahlaksiz filminizi izlemiyoruz
Osmanlı Devleti ni yatak odasına sığdırmaya çalışacak kadar geri zekalısınız.
#MuhteşemYüzyılKösem

Siz hiç tarihi kahramanlarına iftira atmak için milyonlarca dolar harcayıp film-dizi yapan Amerikalı gördünüz mü ? #MuhteşemYüzyılKösem

#MuhteşemYüzyılKösem gibi rezil bir diziye imza atanlar;
ruhu bozuk, mayası kirli, hamuru kokuşmuş ecnebi artıklarıdır

Ecdadımızı durmadan yatak odasında gösteren, onurumuzu çiğneyen #MuhteşemYüzyılKösem dizisini yapanlar girdiğiniz manevi çukurda boğulun!

İslam ın kalesi Osmanlı yı yalanlarla, iftiralarla anlatarak atalarımızı kadın düşkünüymüş gibi gösteren #MuhteşemYüzyılKösem i izlemiyoruz.

Osmanlı yı küçük düşüren, Atalarımıza hakaret edilen, Tarihimizi değil yalanı anlatan #MuhteşemYüzyılKösem yayından kaldırılsın.

Ömrünü at sırtında İslami yaymak için harcayan ecdadımızı kadın düşkünü olarak göstermeye İngiliz bile cesaret edemezdi

Gerçek Tarihi öğrenmek istiyorsanız kitap okuyan araştırma yapın böyle iftiralarla
#MuhteşemYüzyılKösem gibi dizileri izlemeyin..

Ecdadımıza bu kadar düşmanlık eden, bu kadar yanlış tanıtan başka bir toplum yok. Çok yazık!

#MuhteşemYüzyılKösem bir saçmalıktan ibaret.

#MuhteşemYüzyılKösem ecnebi sahte kahraman yapar bizimkilerde tarihimizi kötülemek için çalişır

Sultan Ahmet kimdir?

Osmanlı İmparatorluğu’nun 14. Padişahı olan 1. Ahmet, 18 Nisan 1590 tarihinde Manisa’da dünyaya geldi. Babası Sultan III. Mehmed, annesi Handan Sultan dır. Babasının vefatı üzerine 21 Aralık 1603 te Eyüp Sultan da kılıç kuşanarak tahta geçti. Sultan I. Ahmet, Kanuni Sultan Süleyman dan sonraki padişahlar içinde devlet işleriyle yoğun şekilde uğraşan ilk padişah olarak kabul edilir. Sultan I. Ahmet yakalandığı tifüs hastalığından kurtulamayarak 21 Kasım ı 22 Kasım a bağlayan gece 1617 yılında 27 yaşında vefat etti ve Sultanahmet Camii yanındaki türbesine defnedildi.

Saltanatında, hanedan veraset sistemini değiştirip kardeş katli yasasını kaldırdı Yerine ailenin aklı başındaki en büyük üyesi padişah olur sistemini getirdi. Bu yeni yasanın, şehzadeler arasındaki rekabetin ve taht kavgalarının, taht için gerçekleştirilen kardeş katillerinin önlenmesi açısından Osmanlı tarihinde çok büyük önemi vardır.

5644a1d50f25441bc8fef50f.jpg

SULTAN AHMET GENÇ YAŞTA TAHTA OTURDU

Babası III. Mehmed in üç oğlundan ikincisi olarak dünyaya gelmiştir. Ağabeyi Mahmud tur. Askeri ve idari işlerle ilgili bir şehzade olarak bilinen ve padişahlık için en kuvvetli aday olan Şehzade Mahmud, tahta kast ettiği iddiası üzerine öldürülmüştür. Bu, I. Ahmed için de sürpriz bir gelişmedir. Böylece tahtın yolu kendisi için açılmış olur. Şehzade Ahmed, henüz 13 yaşındayken, 37 yaşındaki babası Sultan III. Mehmed vefat eder. 

Sultan I.Ahmet tahta geçtiği sırada Avusturya Savaşı devam ediyordu. Osmanlı kuvvetleri Belgrad dan Budin e doğru ilerlemekteydi. Peşte (25 Eylül 1604) ve Hatvan kaleleri savaş yapılmadan kolaylıkla ele geçirildi. Osmanlı ordusu ilerleyerek Budin in kuzeyinde bulunan Vaçkalesini ele geçirdi (16 Ekim 1604).

Osmanlı Ordusu, Sultan I. Ahmet in buyruğu üzerine Belgrad üzerinden Budin e yürüdü. 29 Ağustos 1605 de Estergon Kalesi kuşatıldı ve tam karşısındaki Ciğerdelen kalesi fethedildi. 8 Eylül de Vişegrad, 19 Eylül de Saint Thomas (Tepedelen) kaleleri fethedildi. 3 Ekim 1605 de ise Estergon Kalesi teslim alındı.

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Kaldırım aday adayı

2 Kaldırım aday adayı

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

5 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

6 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Yaşam savaşını kaybetti

7 Yaşam savaşını kaybetti

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

8 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Şaşırmayın!..

9 Şaşırmayın!..

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

10 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor