Yılmaz: Kabahatli biziz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi nin çok önceden kaldırılması gerektiğini belirterek, Ama bunun kabahatlisi biziz. Taşıma cesaretini, iktisadi taakatini kendimizde göremedik dedi.

Yılmaz: Kabahatli biziz

Samsun Valisiİbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz, iş adamları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Tekkeköy Belediye BaşkanıHasan Togar, Büyükşehir Belediye daire amirleri ve iş adamları katıldı.

KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK

Kahvaltı sonrası konuşan Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz,Gülsan Sanayi Sitesi’ndeki esnafı mağdur etmeden kaldıracaklarını söyledi. Başkan Yılmaz, sanayinin taşınması ile ilgili art niyetli bir takım grupların ajitasyon yapabileceğini belirterek,Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak kimseyi mağdur etmiyoruz. Burada yapılacak olan kamulaştırma ile de hiç kimsenin mağduriyeti olmayacak. Gülsan Sanayi Sitesi nde herkes zaten malının sahibi. Hakimlerin, mahkemelerin huzurunda yapılacak kamulaştırmalarla, kimin neyi varsa, ne kadar tapusu varsa ona göre parası verilecek. Ve burayı boşaltacağız. İsteyen bizim planladığımız yere gidecek, isteyen Örnek ve 19 Mayıs Sanayi sinde bulacağı yerlere taşınacak dedi.

MALİYETİ 130 MİLYON TL

Gülsan Sanayi Sitesi nin mevcut yerinden taşınmasının ardından çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması ile şehrin görüntüsünün daha da estetik değer kazanacağına dikkat çeken Başkan Yılmaz,Bu alanın kamulaştırılmasının Samsun Büyükşehir Belediyesi ne maliyeti 130 milyon TL civarında olacak. Bu bölge ile ilgili çalışmalarımızı 2 - 2.5 sene içinde tamamlamayı düşünüyoruz. Sanayi kalktıktan sonra oluşacak bu büyük alanda yapılaşmayı tercih etmediğimiz için ilk etapta iyi bir peyzaj alanı düşünüyoruz. Belki ilerleyen süreçte özel bir takım tesisler olabilir ifadelerini kullandı.

TAŞINMAMANIN KABAHATLİSİ BİZİZ

Gülsan Sanayi Sitesi nin bulunduğu alandan kaldırılması için yapılacak olan kamulaştırma işlerinin zamana yayılacağını da sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz şöyle devam etti:Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili sürecin düğmesine bastık. Bu şehir bunu bizden bekliyordu. Özellikle viyadük yapıldığında yukarıdan baktığımızda gördüğümüz görüntüyü kimseye açıklayamıyorduk. Ama bunun kabahatlisi biziz. 20 - 25 yıldır imar süresi bittiği halde imarsız hale gelen Gülsan Sanayi yi kaldırıp başka bir yere taşıyabilme cesaretini, iktisadi taakatini kendimizde göremedik. Gördüğümüz anlar oldu, oturduk konuştuk. Baktık ki, sanayi esnafı buna müsait değil. Orda kalma yönünde insiyatifler gösteriyorlardı. Bizim kalkıştığımız anlarda da iktisadi hazırlığımız gerekiyordu. O hazırlığımızı ancak yapabildik. Ancak bu işin düğmesine basabildik.

Başkan Yılmaz, Tekkeköy e kadar uzayacak olan raylı sistemin önünde engel kalmadığını, Costal bölgesindeki Karabahçe sahillerinin de Arap turizmine kazandırılmasını planladıklarını sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

İşte Taner Taşkın'ın ekibi

1 İşte Taner Taşkın'ın ekibi

19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

2 19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

Samsunspor'da odak noktası transfer

3 Samsunspor'da odak noktası transfer

Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

4 Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

Canberk de tamam

5 Canberk de tamam

CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

6 CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

7 Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

Çepni ailesinin acı günü

8 Çepni ailesinin acı günü

Samsun'da minibüsün çarptığı kişi hayatını keybetti

9 Samsun'da minibüsün çarptığı kişi hayatını keybetti

Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

10 Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı