Yılmaz: Kabahatli biziz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi nin çok önceden kaldırılması gerektiğini belirterek, Ama bunun kabahatlisi biziz. Taşıma cesaretini, iktisadi taakatini kendimizde göremedik dedi.

Yılmaz: Kabahatli biziz

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iş adamları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Büyükşehir Belediye daire amirleri ve iş adamları katıldı.

KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK

Kahvaltı sonrası konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi’ndeki esnafı mağdur etmeden kaldıracaklarını söyledi. Başkan Yılmaz, sanayinin taşınması ile ilgili art niyetli bir takım grupların ajitasyon yapabileceğini belirterek, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak kimseyi mağdur etmiyoruz. Burada yapılacak olan kamulaştırma ile de hiç kimsenin mağduriyeti olmayacak. Gülsan Sanayi Sitesi nde herkes zaten malının sahibi. Hakimlerin, mahkemelerin huzurunda yapılacak kamulaştırmalarla, kimin neyi varsa, ne kadar tapusu varsa ona göre parası verilecek. Ve burayı boşaltacağız. İsteyen bizim planladığımız yere gidecek, isteyen Örnek ve 19 Mayıs Sanayi sinde bulacağı yerlere taşınacak dedi.

MALİYETİ 130 MİLYON TL

Gülsan Sanayi Sitesi nin mevcut yerinden taşınmasının ardından çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması ile şehrin görüntüsünün daha da estetik değer kazanacağına dikkat çeken Başkan Yılmaz, Bu alanın kamulaştırılmasının Samsun Büyükşehir Belediyesi ne maliyeti 130 milyon TL civarında olacak. Bu bölge ile ilgili çalışmalarımızı 2 - 2.5 sene içinde tamamlamayı düşünüyoruz. Sanayi kalktıktan sonra oluşacak bu büyük alanda yapılaşmayı tercih etmediğimiz için ilk etapta iyi bir peyzaj alanı düşünüyoruz. Belki ilerleyen süreçte özel bir takım tesisler olabilir ifadelerini kullandı.

TAŞINMAMANIN KABAHATLİSİ BİZİZ

Gülsan Sanayi Sitesi nin bulunduğu alandan kaldırılması için yapılacak olan kamulaştırma işlerinin zamana yayılacağını da sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz şöyle devam etti: Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili sürecin düğmesine bastık. Bu şehir bunu bizden bekliyordu. Özellikle viyadük yapıldığında yukarıdan baktığımızda gördüğümüz görüntüyü kimseye açıklayamıyorduk. Ama bunun kabahatlisi biziz. 20 - 25 yıldır imar süresi bittiği halde imarsız hale gelen Gülsan Sanayi yi kaldırıp başka bir yere taşıyabilme cesaretini, iktisadi taakatini kendimizde göremedik. Gördüğümüz anlar oldu, oturduk konuştuk. Baktık ki, sanayi esnafı buna müsait değil. Orda kalma yönünde insiyatifler gösteriyorlardı. Bizim kalkıştığımız anlarda da iktisadi hazırlığımız gerekiyordu. O hazırlığımızı ancak yapabildik. Ancak bu işin düğmesine basabildik.

Başkan Yılmaz, Tekkeköy e kadar uzayacak olan raylı sistemin önünde engel kalmadığını, Costal bölgesindeki Karabahçe sahillerinin de Arap turizmine kazandırılmasını planladıklarını sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şoke eden atama

1 Samsun'da şoke eden atama

Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

2 Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

3 Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

4 Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

5 Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!

6 Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!

Şimdi değilse ne zaman

7 Şimdi değilse ne zaman...

Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

8 Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

Samsun'da alev alan TIR korkuttu!

9 Samsun'da alev alan TIR korkuttu!

Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

10 Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'