BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN 30 KASIM

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise tüm KOBİ’leri proje hazırlayarak destek programından yararlanmaya davet etti.

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN 30 KASIM

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nda konuşan KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, ‘Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi’ ve ‘KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş’ başlıklarında KOSGEB aracılığıyla destek verileceğini belirtti.

Samsun TSO 2015 Yılı 2. Olağan Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı, Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katılan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Samsun Müdürü Ahmet Dursunoğlu, KOSGEB’in 100 milyon TL olarak çağrıya çıktığı “KOBİ Projeye Destek Programı” hakkında bilgi verdi.

BAŞVURULAR 30 KASIM’DA SONA ERİYOR

KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı kapsamında, “Yönetim Becerilerinin ve Kurumsal Yetkinliklerinin Geliştirilmesi-Kurumsallaştırma” ve “Tanınmış Ürün/Hizmet Süreci Oluşturma-Markalaşma” konularında 100 milyon TL’lik bütçe ile proje teklif çağrısına çıkıldığı belirten Dursunoğlu, “İlk etapta 686 adeti kurumsallaşma ve 213 adeti markalaşma olmak üzere toplam 899 adet projenin 45 milyon TL’lik bütçe ile KOSGEB tarafından desteklenmesine karar verildi. Hedeflenen 100 milyon TL’lik bütçeden geriye kalan 55 milyon TL’lik kısmının da KOBİ’lere kullandırılması amacı ile KOBİ Proje Destek Programı kapsamında ikinci bir kez daha KOBİ’lerde, ‘Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi’ ve ‘KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş’ konu başlıklarında çağrıya çıkıldı. Çağrıya çıkılan program için proje başvuruları 30 Kasım tarihinde sona erecektir. Proje kapsamında başvurusu kabul edilen KOBİ’lerin, proje giderlerinin yüzde 60’ı KOSGEB tarafından karşılanacak ve bu kapsamda proje başına maksimum 150 bin TL hibe destek sağlanacaktır” dedi.

BAŞVURULAR

BAŞKAN MURZİOĞLU’NDAN PROJE DAVETİ

Ardından söz alan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise ülke kalkınmasında KOSGEB’nin önemli bir misyonu olduğunu belirtti. Markalaşmanın ve kurumsallaşmanın da önemine değinen Başkan Murzioğlu, “Samsun’a hedeflenen yatımların ve bu yatırımların istihdama katkılarının arttırılmasında devlet desteği kullandıran kuruluşlarının destekleri büyük önem taşıyor. KOSGEB, devletimizin veren elidir. KOBİ’lerin sağlıklı bir biçimde büyüyebilmesi, daha uzun ömürlü olabilmesi ve ekonomideki etkinliklerinin attırılabilmesi için özellikle yönetim becerilerinin ve kurumsal yetkinliklerinin geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Bununla birlikte, günümüz inovasyon odaklı rekabet anlayışı dikkate alındığında; tüketici etkisi, mal ve hizmetlerin dünya pazarlarına ve yerel pazarlara markalanarak sunulmasının bir zorunluluk haline geldiği gerçeğinden hareketle, KOBİ’lerin uluslararası rekabet gücü kazanmalarında ve marka olmalarında doğru stratejilere ihtiyaçları bulunduğu bir gerçektir. Gelişmekte olan dünya ve teknoloji ile birlikte büyüyen sanayiye ayak uydurmak isteyen ve küçük kalmak istemeyen işletme sahiplerimizin KOSGEB’in sağladığı desteklerden muhakkak yararlanmaları gerekmektedir. Tanıma uyan tüm KOBİ’lerimizi proje hazırlayarak, destek programından yararlanmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, Meslek Komitesi üyelerinin sektörleriyle ilgili sorunlarını dile getirmesinin ardından sonra erdi.

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

5 Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

6 Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

7 Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

8 Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

YSK seçimlere katılabilecek partileri açıkladı

9 YSK seçimlere katılabilecek partileri açıkladı

Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

10 Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor