“Zafer, her zaman Allah’ındır”

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 1 Kasım Genel Seçimlerinin kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

“Zafer, her zaman Allah’ındır”

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun İl Başkanı Muharrem GökselBirlik ve beraberliğimizi tesis ettiğimiz sürece, başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Muhalefet 13 yıllık kazanımları görmezden gelerek, yapılanları yok sayarak, milli gelirin 3 kat artışını gizlemeye çalışarak, milleti aldatmaya çalışıyorlar. Güneş balçıkla sıvanmaz. 13 yılda AK Parti, Türkiye’ye her alanda çağ atlatmıştır” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi  Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “AK Parti her seçimde olduğu gibi bu seçimden de birinci parti çıktı. Fakat bir ayrıcalık oluştu. Bu seçimde, Samsun’da rekor kırarak, Türkiye’de birinci parti olduk. Samsun’da genel seçimlerde oluşan en yüksek oy oranına ulaştık. Yüzde 63,5. Türkiye’de ise, yüzde 49,5 oranına ulaştık. Allah tüm teşkilatlarımızdan ve milletimizden razı olsun. Sahada yılmadan yorulmadan çalıştık. Halkımızda bizden teveccühünü esirgemedi ve Adalet ve Kalkınma Partisi ni? tercih ederek feraset ve basiretini gösterdi. Bu yeniden dirilişe vesile olacak önemli bir adımdır. Zafer, her zaman Allah’ındır. Biz sadece vesile olabiliriz. Biz murat ettik Allah da zaferi nasip etti. Biz hep birlik ve beraberliğimizi tesis etmek için çabaladık. 7 Haziran seçimlerinde Türkiye’de birinci parti olduk fakat hükümet kuracak milletvekili sayısına ulaşamadık. Milletin göstermiş olduğu bu iradeye ve seçim sonuçlarına Genel Başkanımız veya herhangi bir AK Parti üyesi; ‘yanlış oldu bu kadar hizmet ettik halk yanlış yaptı, bize niye oy vermedi’ gibi herhangi bir söz söylemedi, hiç kimse de duymadı. Söylenen tek söz ‘halkın iradesine saygımız sonsuz, halk ne isterse halkın iradesi neyse biz ona saygılıyız’ dedik.

“ALLAH’IN BAHŞETTİĞİ BİR ZAFER”

“Allah yardım etti, milletimiz oynanan oyunu gördü ve 1 Kasım seçimlerinden zaferle çıktık” diyen Muharrem GökselBu hepimize, Allah’ın bahşettiği bir zaferdir ve böyle bilinmelidir. Biz Milletin iradesini en üstte tutmamıza rağmen, 1 Kasım seçimlerinden sonra, CHP Samsun İl Başkanı şu talihsiz açıklamayı yaptı: ‘Artık kimse açız demesin’ yani millet iradesini hiçe sayarak, ‘AK Parti’ye oy verdiniz o zaman aç kalın’ diyor. MHP İl Başkanı ise ‘Millete kırgınız’ diyor. Millete kırgın olunmaz. Millet her şeyin doğrusunu yapar, yaptığı her şeyi de bilerek yapar. 13 yıllık kazanımları görmezden gelerek, yapılanları yok sayarak, milli gelirin 3 kat artışını gizlemeye çalışarak, milleti aldatmaya çalışıyorlar. Güneş balçıkla sıvanmaz. 13 yılda AK Parti, Türkiye’ye her alanda çağ atlatmıştır” ifadelerini kullandı.

Şu anda Samsun’u Ankara’da 6 milletvekillerinin temsil edeceğini belirten Göksel, “AK Parti, Meclis’te 317 milletvekiliyle temsil edilecek. Şükürler olsun ki hükümet kuracak milletvekili sayısına ulaştık. Bu seçim bize şunu gösterdi ki, özellikle bunu vurgulamak istiyorum; birlik ve beraberliğimizi tesis ettiğimiz sürece, başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Biz her zaman bir olacağız, beraber olacağız ve aynı hedefe kilitleneceğiz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Seçim vaatleriyle ilgili sorular soruluyor. Bunlar hakkında Başbakanımızın sözü şudur: ‘Verdiğimiz sözlerin hepsinin arkasındayız ve Meclis’in kararını gerektirmeyen vaatlerimiz ilk yüz gün içinde gerçekleştireceğiz. Meclis kararı gerektirenleri de 6 ay içerisinde meclisten geçirerek yürürlüğe geçireceğiz’ dedi. Bundan sonra hizmet zamanıdır. Hep beraber ‘Haydi Bismillah’ diyerek, hayırlı hizmetler üretmemizi Allah bize nasip etsin.

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

1 Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

2 Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Samsun'da pompalı tüfekle intihar

3 Samsun'da pompalı tüfekle intihar

Afrin'e Türk bayrağı dikildi

4 Afrin'e Türk bayrağı dikildi

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

5 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun'da silahlı saldırı! 4 kişiye hapis

6 Samsun'da silahlı saldırı! 4 kişiye hapis

Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

7 Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

Samsun'da feci kaza! 1 yaralı

8 Samsun'da feci kaza! 1 yaralı

Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

9 Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

23 yaşındaki genç uyuşturucudan hayatını kaybetti

10 23 yaşındaki genç uyuşturucudan hayatını kaybetti