PARİS TE KANLI GECE

Fransa nın başkenti Paris te 7 ayrı bölgede silahlı saldırı meydana geldi. Saldırılarda 127 kişi hayatını kaybetti.

PARİS TE KANLI GECE

11. bölgede eğlence merkezi Bataklan da silahlı saldırı düzenlediği ve içeride rehineler bulunduğu kaydedildi.
Üçüncü saldırı ise Stade de France’da meydana geldi. Fransa-Almanya maçının oynandığı Stade de France daki üç saldırıdan ikisinin intihar saldırısı olarak gerçekleştiği ve saldırıyı düzenleyen iki kişinin üzerlerindeki bombaları patlattıkları bildirildi.

Reuters a konuşan bir görgü tanığı, intihar saldırılarından birinin, stadyumun hemen dışındaki bir fast food restoranının önünde gerçekleştiğini söyledi. Bu saldırılarda en az beş kişinin öldüğü bildirildi.

HOLLANDE DA STATTAYDI

Patlamanın olduğu sırada Fransa ile Almanya arasında oynananEuro 2016 hazırlık maçının oynandığı Stade de France de Fransa CumhurbaşkanıFrançois Hollande da bulunuyordu.

Fransa nın başkenti Paris, hem bombalı ve silahlı saldırıların hem de rehine eyleminin hedefi oldu. Saldırılar, Paris in doğusunda bir restoranda, metro istasyonunda, konser salonunda silahlı ve stat yakınında 2 bombalı saldırı şeklinde gerçekleşti. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande saldırılarda 127 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.  
 

REUTERS: REHİNELERİN 87 Sİ VURULDU

Paris belediyesinden bir yetkilinin Reuters a verdiği bilgiye göre, dört saldırgan en az 87 genci vurarak öldürdü. Ardından terörle mücadele ekipleri operasyon düzenleyerek binaya girdi, saldırganlar da üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirdi ve can kaybı 100 ü buldu. Bataclan konser salonu, Ocak ayında terör saldırısına uğrayan karikatür dergisi Charlie Hebdo nun eski ofisine sadece 200 metre uzaklıkta bulunuyor.

FRANSIZ POLİSİ: TÜM SALDIRGANLAR ÖLDÜRÜLDÜ

Fransız polisi Paris teki terör saldırılarıyla ilgili bazı detayları açıkladı. Paris Emniyet Müdürü, saldırganların iki gruba ayrıldığını, bir grubun stadyum yakınında eylem gerçekleştirirken diğer grubun da hemen hemen aynı dakikalarda lokanta ve konser salonunda katliam gerçekleştirdiğini açıkladı.Bataclan Konser Salonu ndaki militanlardan birinin polisler gelmeden önce belindeki bombayı patlatarak 4 kişiyi daha öldürdüğünü açıklayan Paris Emniyet Müdürü, tüm saldırganların öldürüldüğünü ancak araştırmaların devam ettiğini belirtti.

1500 İLAVE ASKER GÖREVLENDİRİLDİ

Fransa da bakanlar kurulu,Paris i sarsan terör saldırılarının ardından bugün Elysee Sarayı nda olağanüstü toplandı. Cumhurbaşkanı François Hollande ın, ülkede olağanüstü hal ilan etmesi ve sınırlarının kapatılmasına karar vermesinin ardından yapılan toplantıda terörle mücadelede ivedilikle alınacak önlemler masaya yatırıldı. Elysee Sarayı ndan yapılan açıklamaya göre, bakanlar kurulu Hollande ın açıkladığı olağanüstü hal ilanını onayladı. Alınan önlemler çerçevesinde ilk etapta 1500 ilave askerin güvenliğin sağlanması için görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

 

paris-te-art-arda-teror-saldirilari-140-olu-7874841_1492_m.jpg

 

OKULLAR KAPALI, TOPLANTI VE GÖSTERİLER ERTELENDİ

Sınırların kapatılma kararı ile birlikte hafta sonu planlanan okul gezileri iptal edildi. Okul ve üniversite binaları yarın kapalı kalırken, konserler ve diğer gösteriler ertelendi. Yine alınan önlemler çerçevesinde tehlikeli ve tehdit olarak görülen kişiler, doğrudan mahkemeye çağrılabilecek. Yarınki toplantı ve gösteriler güvenlik önlemleri çerçevesinde ertelenirken, şüpheli kişilerin evleri mahkeme kararı olmaksızın polis tarafından aranabilecek.

HOLLANDE: ACIMASIZ OLACAĞIZ

Yetkililerle birlikte yaklaşık 100 kişinin öldüğü Bataclan Konser Salonu na giden Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, gördükleri karşısında şoke olduğunu söyledi. Hollande,Çok sayıda ağır yaralı var. Gördüklerim karşısında şoke oldum. Bu manzaraya neden olanlarla savaşımızda acımasız olacağız diye konuştu.

HOLLANDE: SALDIRILARI IŞİD DÜZENLEDİ

Fransa Cumhurbaşkanı bugün yaptığı açıklamada ise dünden bu yana kafalardaki soru işaretini de ortadan kaldırdı. Hollande,Saldırıları IŞİD düzenledi dedi. 

 

HOLLANDE TÜRKİYE ZİYARETİNİ İPTAL ETTİ

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande G20 için yapacağı Türkiye ziyaretini iptal etti Fransa Cumhurbaşkanı Hollande en az 100 kişinin öldürüldüğü belirtilen konser salonuna gidiyor.

Ülkede yaşanan rehine krizini sona erdi. Zorunlu haller haricinde vatandaşların sokağa çıkmaması istendi.


Polis: Paris’te, Bataclan konser salonunda yaklaşık 100 kişi, diğer saldırılarda da en az 40 kişi öldürüldü

Fransız BFM TV : Paris’teki saldırılardan sonra hala çok sayıda silahlı saldırgan kaçak

Paris Savcısı: Paris’te 6 bölgede düzenlenen saldırılarda ölenler 120 kişiyi geçti; en az 5 saldırgan öldürüldü

Paris Belediye Başkan Yardımcısı: Bataclan Konser Salonu’nda en az 118 kişi öldürüldü

Görgü tanığı: Saldırganlar bize sanki kuş avlar gibi ateş ediyorlardı

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Sokak hayvanları annesiz kaldı

1 Sokak hayvanları annesiz kaldı

Samsun'da otelde cinayet şüphesi

2 Samsun'da otelde cinayet şüphesi

Ayite'ye iki talip

3 Ayite'ye iki talip

Bu ikili listede

4 Bu ikili listede

Samsun milletvekili seçim sonuçları

5 Samsun milletvekili seçim sonuçları

SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

6 SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

Samsunspor'da çekiliş sürprizi

7 Samsunspor'da çekiliş sürprizi

Türkiye geneli milletvekili seçim sonuçları

8 Türkiye geneli milletvekili seçim sonuçları

Samsun cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

9 Samsun cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

Türkiye geneli Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

10 Türkiye geneli Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları