Diyabete karşı yürüdüler

Samsun Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ve İlkadım Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Diyabet Salgınını Durduralım” temalı yürüyüş yapıldı.

Diyabete karşı yürüdüler

14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Samsun Halk Sağılığı Müdürlüğü tarafından Diyabet salgınını durduralım temalı yürüyüş gerçekleştirildi. İlkadım Belediyesi nin de desteklediği ve İstiklal Caddesi nde gerçekleşen yürüyüşe İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, belediye personeli, sağlık çalışanları, öğretmenler, öğrenciler ve diyabet hastaları katıldı. 

30 ADET BİSİKLET VE KASK

Yürüyüşün sonunda Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle bisiklet modülü dersini uygulayan Gülizar- Hasan Yılmaz Spor Lisesi ve 19 Mayıs ilçesi Atatürk Ortaokulu na toplam 30 adet bisiklet ve 30 adet kask dağıtımı gerçekleştirildi. 

BİLİNÇLENDİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

Vatandaşları sağlıklı yaşam ve diyabet hakkında bilinçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Bizim genel temamız her gün 10 bin adım atalım temasıydı. Bununla diyabeti birleştirdik. İlkadım Belediyesi’yle ortaklaşa olarak 10 bin adım temalı ve diyabet hastalığını durduralım temalı yürüyüş yaptık. Diyabete karşı hareketli yaşam yaşamak amaçlı bir farkındalık oluşturmak istedik. Bununla obezite ile mücadele, hareketli yaşam ve diyabet salgınını durdurmaktı dedi.

BU FAALİYETLERİ ÖNEMSİYORUZ

Sağlıklı yaşam adına bisiklet ve yürüyüş yolu yapmaya başlayacaklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Sağlık çok önemli, yürüyüş çok önemli. Bizler yerel yönetimler olarak da halkımızın daha rahat yürüyebilecek ortamları oluşturma noktasında projelerimiz var. Tartar pistli yürüyüş kulvarları oluşturuyoruz ki, vatandaşlarımız rahat bir şekilde yürüsünler. Diyabet Vakfı ile birlikte çalışıyoruz. Bu tür faaliyetleri önemsiyoruz” diye konuştu.

TOK’TAN BİSİKLET YOLU SÖZÜ

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’tan bisiklet yolu yapması noktasında istekte bulunan Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın taahhüdüne göre bisiklet yolu yapan belediyelere yaptığı yolun metresi kadar belirlenen seviyede bisiklet verileceğini söyledi. Kasapoğlu, belediyenin kısa zamanda bu yolu yapması halinde Sağlık Bakanlığı’nın da bisiklet verme noktasında devreye gireceğini belirtti. Daha önceden Derebahçe yol güzergahında bu konu ile ilgili çalışmalarının olduğunu belirten Başkan Tok, 2.5 kilometrelik bir yürüyüş parkuru oluşturma noktasında çalışmaların başladığını ifade ederek, yapılacak bu yolun hem bisiklet yolu hem de yürüyüş yolu olarak kullanılacağını açıkladı.

Barış BUDANOĞLU 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Samsunspor'da Chibuike sürprizi

2 Samsunspor'da Chibuike sürprizi

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

3 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

5 Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

6 Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

Yusuf Yazıcı Samsun'da

7 Yusuf Yazıcı Samsun'da

Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

8 Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

9 ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

Samsunsporlu o taraftar özür diledi

10 Samsunsporlu o taraftar özür diledi