Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Öğrenci Alımı Başladı

Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ne bu yıl Samsun genelinden resmi-özel ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflara devam eden öğrenciler arasından tanılama süreciyle öğrenci alımı yapılacak.

Öğrenci Alımı Başladı

İlkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) eğitim öğretim gördüğü Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ne öğrenci aday gösterme süreci başladı. Öğrencilerin herhangi bir eğitim kurumunda öğrenim görürken, sınava girerek çeşitli üstün yeteneklerinden dolayı tercih ettikleri bilim sanat merkezinde uyum, destek eğitimi, bireysel yetenekleri fark etme, özel yetenekleri geliştirme ve proje üretimi gibi alanlarda eğitim veriliyor. 2010 yılından beri faaliyet gösteren Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ne bu yıl Samsun genelinden resmi-özel ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflara devam eden öğrenciler arasından tanılama süreciyle öğrenci alımı yapılacak.

2015 YILINDA İLKLER YAŞANACAK

Konu hakkında açıklama yapan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Bu yıl ilk defa ilkokul 1. sınıf öğrencileri de bilim sanat merkezlerine giriş için değerlendirilecek. Her yıl ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri tanılama sürecine katılıyordu. Bu yıl ilk defa 1. sınıf öğrencileri de katılacaklar. Ayrıca bu 1 ve 2. sınıflar sınavlarını tablet üzerinden online olarak yapacaklar. Bakanlığımız bunu da ilk defa uyguluyor. 3 ve 4. sınıflar ise önceki yıllarda olduğu gibi yazılı sınava tabi tutulacaklar” dedi.

Öğrenci

BAŞVURULAR 27 KASIM’DA SONA ERİYOR

Bilim ve Sanat Merkezi’ne öğrenci aday gösterme süreci 9 Kasım Pazartesi günü başladığını söyleyen Girgin, “Sınıf öğretmenleri 1, 2, 3 ve 4. sınıfa devam eden öğrencilerden; resim, müzik ve genel zihinsel alanda akranlarından ileri düzeyde farklı olduğunu düşündükleri öğrencileri aday gösterip e-okul sistemi üzerinden gözlem formlarını 27 Kasım tarihine kadar doldurabileceklerdir. 3. ve 4. sınıftan aday gösterilecek öğrencilerin gözlem formlarının sistem tarafından açılabilmesi için sınav ücretinin kılavuzda belirtilen bankalara TC kimlik numarası ile yatırılması gerekmektedir. Bunu önemle vurgulamakta yarar var. Sınav ücretini yatırmayan öğrencilerimizin sisteme girilmesi mümkün değil. Ayrıca 1 ve 2. sınıfa devam eden öğrencilerden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Aday gösterme süreci bittikten sonra iki aşamalı olarak öğrencilerimiz tanılama sürecine girecekler ve hak kazanan öğrencilerimiz Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ne devam edecekler. Öğrenci aday gösterme ve sınav takvimiyle ilgili olarak okul müdürlerimiz, rehber öğretmenlerimizle toplantı yapılarak gerekli bilgiler verildi. Velilerimizin çocuklarının okudukları okula giderek süreçle ilgili bilgi almalarını önemle tavsiye ederim” diye konuştu.

Girgin ayrıca, Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ni ve öğrenci aday gösterme süreciyle ilgili ayrıntılı bilgilere kurumun www.samsunbilsem.meb.k12.tr internet adresinden rahatlıkla ulaşılabileceğini veya Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://orgm.meb.gov.tr web adresinde yayımlanan kılavuzdan öğrenilebileceğini söyledi.

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

1 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

Samsunspor Her şey sil baştan

2 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsun Haber  Samsunda FETÖden yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

3 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

Orduda Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

4 Ordu'da Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

5 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Samsun Haber Büyükşehirden Samsunlulara dolandırıcılık uyarısı

6 Samsun Haber: Büyükşehirden Samsunlulara dolandırıcılık uyarısı

Samsunspor Centilmen Samsunspor

7 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

8 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsun Haber Samsunda AVMde öldürülen genç toprağa verildi

9 Samsun Haber: Samsun'da AVM'de öldürülen genç toprağa verildi

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

10 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan