Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Öğrenci Alımı Başladı

Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ne bu yıl Samsun genelinden resmi-özel ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflara devam eden öğrenciler arasından tanılama süreciyle öğrenci alımı yapılacak.

Öğrenci Alımı Başladı

İlkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) eğitim öğretim gördüğü Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ne öğrenci aday gösterme süreci başladı. Öğrencilerin herhangi bir eğitim kurumunda öğrenim görürken, sınava girerek çeşitli üstün yeteneklerinden dolayı tercih ettikleri bilim sanat merkezinde uyum, destek eğitimi, bireysel yetenekleri fark etme, özel yetenekleri geliştirme ve proje üretimi gibi alanlarda eğitim veriliyor. 2010 yılından beri faaliyet gösteren Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ne bu yıl Samsun genelinden resmi-özel ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflara devam eden öğrenciler arasından tanılama süreciyle öğrenci alımı yapılacak.

2015 YILINDA İLKLER YAŞANACAK

Konu hakkında açıklama yapan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Bu yıl ilk defa ilkokul 1. sınıf öğrencileri de bilim sanat merkezlerine giriş için değerlendirilecek. Her yıl ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri tanılama sürecine katılıyordu. Bu yıl ilk defa 1. sınıf öğrencileri de katılacaklar. Ayrıca bu 1 ve 2. sınıflar sınavlarını tablet üzerinden online olarak yapacaklar. Bakanlığımız bunu da ilk defa uyguluyor. 3 ve 4. sınıflar ise önceki yıllarda olduğu gibi yazılı sınava tabi tutulacaklar” dedi.

Öğrenci

BAŞVURULAR 27 KASIM’DA SONA ERİYOR

Bilim ve Sanat Merkezi’ne öğrenci aday gösterme süreci 9 Kasım Pazartesi günü başladığını söyleyen Girgin, “Sınıf öğretmenleri 1, 2, 3 ve 4. sınıfa devam eden öğrencilerden; resim, müzik ve genel zihinsel alanda akranlarından ileri düzeyde farklı olduğunu düşündükleri öğrencileri aday gösterip e-okul sistemi üzerinden gözlem formlarını 27 Kasım tarihine kadar doldurabileceklerdir. 3. ve 4. sınıftan aday gösterilecek öğrencilerin gözlem formlarının sistem tarafından açılabilmesi için sınav ücretinin kılavuzda belirtilen bankalara TC kimlik numarası ile yatırılması gerekmektedir. Bunu önemle vurgulamakta yarar var. Sınav ücretini yatırmayan öğrencilerimizin sisteme girilmesi mümkün değil. Ayrıca 1 ve 2. sınıfa devam eden öğrencilerden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Aday gösterme süreci bittikten sonra iki aşamalı olarak öğrencilerimiz tanılama sürecine girecekler ve hak kazanan öğrencilerimiz Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ne devam edecekler. Öğrenci aday gösterme ve sınav takvimiyle ilgili olarak okul müdürlerimiz, rehber öğretmenlerimizle toplantı yapılarak gerekli bilgiler verildi. Velilerimizin çocuklarının okudukları okula giderek süreçle ilgili bilgi almalarını önemle tavsiye ederim” diye konuştu.

Girgin ayrıca, Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’ni ve öğrenci aday gösterme süreciyle ilgili ayrıntılı bilgilere kurumun www.samsunbilsem.meb.k12.tr internet adresinden rahatlıkla ulaşılabileceğini veya Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://orgm.meb.gov.tr web adresinde yayımlanan kılavuzdan öğrenilebileceğini söyledi.

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

4 bomba idmanda

1 4 bomba idmanda

Acı tablo açıklandı

2 Acı tablo açıklandı

1-2 isim daha

3 1-2 isim daha

Tarihi mekanda moral yemeği

4 Tarihi mekanda moral yemeği

 54 ilde dev FETÖ operasyonu

5 54 ilde dev FETÖ operasyonu

60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

6 60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

Tekin Hızlı tren başka bahara kaldı

7 Tekin: 'Hızlı tren başka bahara kaldı'

Fındıktaki asıl sorun

8 Fındıktaki asıl sorun!..

TEMADdan 320 tepkisi

9 TEMAD'dan 320 tepkisi

Yerleri süpüren köpek herkesi şaşırtıyor

10 Yerleri süpüren köpek herkesi şaşırtıyor