17 DEĞİL, 170 SENE DE YATARIM

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri nde basın toplantısı düzenledi.

 17 DEĞİL, 170 SENE DE YATARIM

Trabzonspor Başkanıİbrahim Hacıosmanoğlu, yolları ayrılan teknik direktörShota Arveladze için,14 yaşındaki çocuğum bile, Beni bir maçlık hoca yap, kadro çıkarayım, 4-0 yenmezse evlatlıktan at beni dedi. Gaziantepspor maçında Marin oyundan çıktı, ilk yarı oyuncu değiştirdik. İkinci yarıda 50 inci dakikaya kadar Cardozo-N’Doye oyuna girmezse bu kulübe başkanlık yapmayacağım dedim. Hakem hataları diyeceğiz ama kendimize de bakacağız dedi. Hacıosmanoğlu, 6 Aralık taki kongrede başkan adaylığıyla ilgili olarak ise, Bize değer veren insanlarla istişarelerimiz sonucu kararımızı vereceğiz ve kamuoyunu bilgilendireceğiz ifadesini kullandı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri nde basın toplantısı düzenleyen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, sözlerinin başında Fransa daki terör olayına değinerek, Toplum olarak terörü nerede olursa olsun lanetlememiz lazım. Terörün dini, ırkı olmaz. Fransa’da yaşanan olayları lanetliyor ve Fransız halkına başsağlığı diliyorum dedi.

KAVGA ETTİĞİMİZ SENELERDE BİLE BÖYLE KIYIMA UĞRAMADIK

İbrahim Hacıosmanoğlu, Yargıtay ın yönetimin görev süresiyle ilgili verdiği karara vurgu yaparken, Şu anda mahkeme kararıyla başkan değilim, başkan olarak konuşmuyorum sizinle dedikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

Siyasetten anlamam. Hayatımda hiç gri olmadı. Hep beyaz ve siyahım oldu. Trabzonspor Başkanı olduktan sonra hem içeride hem dışarıda Trabzonspor un haysiyet, onurunu, koruyarak ona hizmet etmeye çalıştık. Yanlışlarımız da oldu. Ama böyle bir haksızlık karşısında mücadele verirken de tarz ve tavrımız herkes tarafından tasvip edilecek biye bir kaide yok. 3 Temmuz’la ilgili hukuki mücadelemiz devam ediyor. Sonuna kadar devam edecek. Ama bu sene Kavga etmeyelim, sistemle beraber yürüyelim, hukuki mücadelemizin dışında sportif başarıyı yakalamamız için önümüze engeller çıkmasın diye iyi niyetle yola çıktık. Trabzonspor menfaatlerini düşünerek yönetime ve kurullara arkadaşlarımızı koyarak bir yola girdik. Çok ağır eleştiriler aldık, ağır bedeller ödedik. Önemli oyuncular aldık. Bu federasyonun oluşumunda böylesine özveride bulunup, bütün tepkileri alıp, böyle bir yola girdiğimiz noktada, ilk 4 haftayı 10 puanla kapattık. Herkes Trabzonspor’u konuşmaya başladı. Önceki seneler kavga ediyorduk, ama kavga ettiğimiz senelerde dahi böyle kıyıma uğramadık. Bu ligde hiçbir takımın 11 maçının 9 unda bariz hakem hatası, enteresandır 3 maçında da üst üste kendi evinde hakem kararıyla yenildiği bir sezon yaşamamıştır. Yetkililerin samimiyetine inanmak istiyorum. Kendilerinin üzüldüğünü, bunun nasıl olduğunu çözemediklerini, Hatta hakem arkadaşlara söylesek, Trabzonspor un maçlarına hassas davransınlar, ama aksi tesir eder diye söylemiyoruz dediler.

DEMEK Kİ SİZİ AŞAN BİR GÜÇ VAR

İbrahim Hacıosmanoğlu, federasyonu aşan bir güç olduğunu ileri sürerken, Dünyanın 1 numaralı hakemler arasında gösterilen Cüneyt Çakır ın, Galatasaray maçındavoleybol pozisyonuna penaltı vermediği halde, Beşiktaş maçında sadece kalçalarını gördüğü pozisyonda penaltı verdiğini söyledi. Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

Bunda art niyet arıyoruz. Yetkili arkadaşlar, cezayı veriyorlar. Ama bir hafta sonraki Trabzonspor maçına Cüneyt Çakırın kader arkadaşlarından birini intikamını almak için gönderiyorlar. Beşiktaş maçında 5 inci hakem olarak görev yapıyor bir daha maç yönetmeyecek dedikleri hakem. Demek ki bu federasyonu siz yönetmiyorsunuz? Kim yönetiyor? Uğradığımız haksızlıklara üzülüyorsunuz tamam da demek ki nasıl bir güç var ki, biz size destek olduk, bize bu operasyonun yapılmasına müsaade ediyorsunuz. Demek ki sizleri de aşan bir güç var dedi.

17 DEĞİL, 170 SENE DE YATARIM

Kendisinin gitmesi için dış kaynaklı olduğu kadar iç kaynaklı operasyonlar da yapıldığını belirten Hacıosmanoğlu, Trabzon un;Trabzonspor’u kurtaracağım diyen Şehrin ağabeyleri nin ilk kez zulme uğramadığını iddia ettikten sonra şöyle devam etti:

Ne yaptınız? Çare bulabildiniz mi? Oturma, susmakla sorunları çözebildiniz mi? Bu şehrin onuruyla oynandığı zaman tepkisiz kalarak bu sorunları üstesinden gelebilir misiniz? Hakemler statta kalmış, hakemleri alıkoymuşuz. Çok büyük suç işlemişiz. Kendi camiamızın insanları, Hacıosmanoğlu 17 seneyle yargılanır diyorlar. Hacıosmanoğlu Trabzonspor için 17 değil, 170 sene de yatar. Ben değil, Trabzonspor yargılanıyor. Seviniyor insanlar. Gözlemci, temsilci raporları ortada. Devletin olduğu yerde meskun mahalde insan alıkonulabilir mi? Bu ülkede hukuk ve kanun var. Kitabına uydurup onu da suç sayar ve ceza verirlerse onu da yatarız. Hiç gocunmayız. Ama bunu Hacıosmanoğlu nun gitmesi için koz olarak kullanırsanız yarın sizin başınıza da gelebilir. Kimseye vefasızlık yapmadım. Vefasızlık görsem de vefakar olmaya devam edeceğim. Bu bizim hayat görüşümüz.

BORCUMUZ 402 MİLYON LİRA

Şike süreciyle herkesten fazla mücadele verdiklerini ileri süren Hacıosmanoğlu, Avrupa da hakı aradıkları için haklarının gasp edildiğini söyledi. Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Ne zaman Avrupa’ya dilekçe versek zor durumda kalıyoruz. Çok kez bırakıp gitmek istedim, ama bizi seçen Trabzonspor sevdalılarının sokaklarda bize gösterdikleri ilgi, sevgi, saygıyı görünce onlara ihanet etmekten korkuyorum. Yaşadığımız son süreçten sonra, 80 yaşında büyüklerimiz, Kulübün kurucularıyız, sana oy vermedik ama arkandayız diye telefon açıyor.Kulüp battı diyorlar. Kulüp batmadı. Biz aldığımız günden daha iyi durumda bu kulüp. Kulübün borcunu yapılandırdık. Gelen bizim geldiğimiz dönemden çok daha iyi bir kulüp devralacak. Bu kadar yatırımlar yaparsanız tabii ki borcu artar. 500-600 milyon var diyorlar borç. Toplantıya gelirken baktım, 402 milyon lira borcumuz var bugün itibarıyla. Borcun 190 milyondan buraya çıkışının nedeni, faiz yükü ve özellikle futbolculara ödemelerde euro kurundan kaynaklanan fark. Artırdığımız borcun yüzde 60’ı budur. Siyasetten destek almadık. Siyaseten değer verdiğimiz kimseden bir lira girdi olmamıştır kulübe. Öyle olsa kulüp borcunun 402 değil, 102 milyon lira olması gerekirdi.

fft226_mf5253815.jpeg

CARDOZO-N’DOYE GİTMEZSE BAŞKANLIK YAPMAYACAĞIM

Trabzonspor bugün başarısız noktadaysa kendisinin de hatası olduğunu kabul ettiğini vurgulayanİbrahim Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Ama bu durumun ana sebebinin ne şahsım, ne de yönetici arkadaşlarım olmadığını düşünüyorum. İnsanlara güvenip göreve getirdik, herkesin rahat çalışması ve Trabzonspor u başarıya taşıması için her istediğini yaptık. Kimseye müdahale etmedim. 14 yaşında çocuğum bile, Beni bir maçlık hoca yap, kadro çıkarayım, 4-0 yenmezse evlatlıktan at beni dedi. Ne zaman müdahale ettim biliyor musunuz? Gaziantepspor maçında Marin oyundan çıktı, ilk yarı oyuncu değiştirdik. İkinci yarıda 50 nci dakikaya kadar Cardozo-N’Doye oyuna girmezse bu kulübe başkanlık yapmayacağım dedim. Hakem hataları diyeceğiz ama kendimize de bakacağız. Trabzonpor’un çok önemli oyuncuları var. İçeriden ve dışarıdan operasyon yapanlar takımı bu hale getirdi. Trabzonspor un ağabeyleri Shota’ya, senin kabahatin yok hoca. Kabahat başkanın. Sen rahat ol. Bunlar seni yanıltıyor. Seni yanlışa sevk ediyor. Sen rahat ol, takım yenilsin diyorlar. Kadroyu ben mi yapıyorum, taktiği ben mi veriyorum? Hocamın niyetinden şüphem yok. İnsanların art niyetini ortaya koymak için söylüyorum.

İNSANIN BAŞKANLIK YAPASI GELMİYOR

Bu kadar adaletsizliğin karşısında insanın içindenTrabzonspor’a başkanlık yapmanın da gelmediğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, adaylığıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

İnanın ki bu toplantıya girerken düşüncelerim çok farklıydı. Ama öylesine vefa borcum olan insanlar var ki, bize destek olmayan insanların dahi mesajları telefonları var. ‘Düzen değişikliği sancılı olur. Eski düzene dönecek Trabzonspor siz bırakırsanız’ diyorlar. Belki burada herkes adaylığımla ilgili söyleyeceğimi merak ediyor. Söyleyeceğim açık ve netti. Ama sorumlu olduğum, hem yönetimde zor günlerde beraber olan arkadaşlarım, hem de bu camianın içinde değerli ve önemli insanlar var. Bize değer veren insanlarla istişarelerimiz sonucunda kararımızı vereceğiz ve kamuoyunu bilgilendireceğiz.

SHOTA İKİ KEZ BIRAKABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

Hacıosmanoğlu, teknik direktörShota Arveladze’nin gönderilmesinde, muhalif kanatla yenilen yemeğin rolü olup olmadığıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken de, Bir yemekle başarılı hoca gitmez. Hocamın samimiyetine inanıyorum. Bize ihanet edecek bir insan değil. Teşekkür ediyorum. Trabzonspor a hizmet etsin diye takımın başına getirdik. İki kez bırakabileceğini söyledi.Büyük takım üç maç üst üste kaybetmez. Ben ayrılayım başkanım dedi. Ama o mağlubiyetlerin nasıl alındığını biliyoruz dedi.

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategoridekison dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

3 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

4 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

5 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

6 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

7 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

8 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

9 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi