Kızılay dan Başkan Genç e teşekkür

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay Bölge Kan Merkezi nin arsasını tahsis eden ve Türk Kızılayı Canik Şubesi ne bina kazandıran Canik Belediye Başkanı Osman Genç e teşekkür etti

Kızılay dan Başkan Genç e teşekkür

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, Canik Şube Başkanı Hatice Örs ve çevre illerin şube başkanları ile birlikte Canik Belediye Başkanı Osman Genç i makamında ziyaret etti. Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Türk Kızılayı nın çalışmaları hakkında bilgi veren Akar, Kızılay a sağladığı katkılardan dolayı Başkan Osman Genç e teşekkür etti. Başkan Osman Genç ise, yerel bir belediye olarak evrensel hizmetlere de imza attıklarını belirterek, Türk Kızılayı na desteklerin yanısıra Bangladeş, Suriye, Azerbaycan gibi ülkelerde insanlık adına çalışmalar yaptıklarını söyledi. 

SAMSUN İÇİN ÖNEMLİ KAZANIM
Canik Belediyesi olarak AK Parti hükümetinin vizyonuna uygun olarak sınırlara bağlı olmadan mazlum coğrafyalara da hizmet götürdüklerine işaret eden Genç, Biz medeniyetimizin bizlere sunduğu anlayışla hareket ediyoruz. Kızılay Bölge Kan Merkezi ni şehrimize kazandırmak için arsa tahsis ettik. Yine Türk Kızılayı Canik şubemize bir bina kazandırdık. Hem arsayı tahsis etmemiz hem de Türk Kızılayı na bina katkımız Samsun için önemli bir kazanımın ana unsurudur dedi.

EVRENSEL HİZMETLER
Dünyada artık ülkelerin değil, şehirlerin yarıştığını ifade eden Genç, Dolayısıyla biz en azından Canik ölçeğinde bir hareket başlatarak, Samsun olarak insanlık için ne yapabiliriz sorusuna cevap ararken, mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizin yardımına koştuk. Bangladeş, Somali ve Çad?da biri şadırvan olmak üzere 10 adet su kuyusu açtık. Arakan kampını ziyaret ettik. Suriyeli kardeşlerimize iki kez TIR larla yardım gönderdik. Azerbaycan da mülteci Çeçen kardeşlerimiz için TİKA ile birlikte meslek kursu düzenliyoruz. Tiyatro okulumuz sayesinde Azerbahcalı çocuklarla Hacivat-Karagöz ü buluşturduk. Türk Kızılayı, insanlığın yardımına koşarken, bizler de ülkemiz adına evrensel hizmetlere imza atıyoruz diye konuştu.

GENÇ TEN İNSANLIĞA KATKI
Canik Belediyesi nin insanlık adına yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu dile getiren Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da, Sayın Başkan Kızılay a karşı son derece duyarlı yaklaşmaktadır. Kızılay Bölge Kan Merkezi nin yapımında arsa tahsisini sağlayarak büyük emek sarfetmiştir. Ayrıca Türk Kızılayı Canik Şubesi ne bina kazandırması da bizim için son derece önemlidir. Böylesine güzel ve mimarisiyle dünyada tek olan Canik Belediyesi ay yıldızlı hizmet binasını da Samsun?a kazandırdığı için kendisini ayrıca tebrik ediyorum. Sayın Başkanımızı Türk Kızılayı na ve insanlığa sağladığı katkılardan dolayı kutluyorum dedi.

Ziyaret sonunda Canik Belediye Başkanı Osman Genç Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar?a perspektif çalışması tablosu,Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin?e de Osmanlı Kaftanı hediye etti.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Lime lime doğrandık

3 Lime lime doğrandık

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

4 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsun'da ramazan pidesine zam

6 Samsun'da ramazan pidesine zam

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

7 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 kişiye ceza yağdı

8 Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 kişiye ceza yağdı

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

9 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

MHP'li Usta birinci sıradan aday

10 MHP'li Usta birinci sıradan aday