FRANSA BOMBA YAĞDIRDI

Paris i kana bulayan IŞİD üyelerinden hayatta kalanlar ve onların suç ortaklarını arama çalışmaları sürerken, Fransa, terör örgütünün Suriye deki fiili başkenti Rakka ya bomba yağdırdı.

FRANSA BOMBA YAĞDIRDI

 Öte yandan, Fransa polisi tarafından ana şüpheli olarak kimliği yayınlanan 26 yaşındaki Salah Abdeslam ın, saldırı sonrası Belçika sınırında polis tarafından durdurulup salındığı ortaya çıktı.

Fransa Savunma Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün den kalktığı belirtilen 12 savaş uçağının 20 bomba bıraktığını açıkladı. Operasyonda; IŞİD in kumanda ve kontrol merkezi, cephanelik, eğitim kampı ile militan alım merkezinin vurulduğu duyuruldu.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ın saldırılar nedeniyle katılamadığı Antalya daki G-20 Zirvesi nde ülkesini temsil eden Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Rakka da IŞİD e karşı saldırı düzenleme kararının politik olduğunu ve Fransa nın artık atak ve aktif olması gerektiğini söyledi. 

564982a218c77336f836e43e.jpg


Fransız savaş uçaklarının Rakka ya yağdırdığı hassas güdümlü JDAM bombalarının üzerinde Paris ten sevgilerle yazdığı görüldü.

BAŞBAKAN UYARDI: BAŞKA SALDIRILAR HAZIRLANIYOR

Fransa Başbakanı Manuel Valls, bugün RTL radyosuna yaptığı açıklamada, teröristlerin tekrar saldırıda bulunabileceğini söyledi. Valls, Fransa nın yıllarca terör tehdidi altında yaşamak zorunda kalacağını belirterek, daha vahşi saldırılara hazırlıklı olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Reuters ın haberine göre; Fransa istihbarat servisinin yazdan bu yana bazı saldırıları önlediğini söyleyen Valls, polisin Fransa da ve Avrupa nın diğer yerlerinde saldırı hazırlıkları yapıldığını bildiğini aktardı.

BU SALDIRILAR SAVAŞ NEDENİDİR

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

3 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

4 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

5 Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

6 Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

7 Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

Üzerine baza düşen çocuk öldü

8 Üzerine baza düşen çocuk öldü

Didim'deki yangın korkuttu

9 Didim'deki yangın korkuttu

Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

10 Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması