FRANSA BOMBA YAĞDIRDI

Paris i kana bulayan IŞİD üyelerinden hayatta kalanlar ve onların suç ortaklarını arama çalışmaları sürerken, Fransa, terör örgütünün Suriye deki fiili başkenti Rakka ya bomba yağdırdı.

FRANSA BOMBA YAĞDIRDI

 Öte yandan, Fransa polisi tarafından ana şüpheli olarak kimliği yayınlanan 26 yaşındaki Salah Abdeslam ın, saldırı sonrası Belçika sınırında polis tarafından durdurulup salındığı ortaya çıktı.

Fransa Savunma Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün den kalktığı belirtilen 12 savaş uçağının 20 bomba bıraktığını açıkladı. Operasyonda; IŞİD in kumanda ve kontrol merkezi, cephanelik, eğitim kampı ile militan alım merkezinin vurulduğu duyuruldu.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ın saldırılar nedeniyle katılamadığı Antalya daki G-20 Zirvesi nde ülkesini temsil eden Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Rakka da IŞİD e karşı saldırı düzenleme kararının politik olduğunu ve Fransa nın artık atak ve aktif olması gerektiğini söyledi. 

564982a218c77336f836e43e.jpg


Fransız savaş uçaklarının Rakka ya yağdırdığı hassas güdümlü JDAM bombalarının üzerinde Paris ten sevgilerle yazdığı görüldü.

BAŞBAKAN UYARDI: BAŞKA SALDIRILAR HAZIRLANIYOR

Fransa Başbakanı Manuel Valls, bugün RTL radyosuna yaptığı açıklamada, teröristlerin tekrar saldırıda bulunabileceğini söyledi. Valls, Fransa nın yıllarca terör tehdidi altında yaşamak zorunda kalacağını belirterek, daha vahşi saldırılara hazırlıklı olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Reuters ın haberine göre; Fransa istihbarat servisinin yazdan bu yana bazı saldırıları önlediğini söyleyen Valls, polisin Fransa da ve Avrupa nın diğer yerlerinde saldırı hazırlıkları yapıldığını bildiğini aktardı.

BU SALDIRILAR SAVAŞ NEDENİDİR

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Uyuşturucu satıcısı takip sonucu yakalandı

1 Uyuşturucu satıcısı takip sonucu yakalandı

Genç kasaba kurşun yağdırıp öldürdüler

2 Genç kasaba kurşun yağdırıp öldürdüler

Alkollü sürücü polise zor anlar yaşattı

3 Alkollü sürücü polise zor anlar yaşattı

Galatasaraylı Garry Rodrigues'in imza gününde izdiham çıktı

4 Galatasaraylı Garry Rodrigues'in imza gününde izdiham çıktı

Kastamonu'da 53 inşaat işçisi, yedikleri yemekten zehirlendi

5 Kastamonu'da 53 inşaat işçisi, yedikleri yemekten zehirlendi

Başkent'te trafik kazası: 3 yaralı

6 Başkent'te trafik kazası: 3 yaralı

Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 11 gözaltı

7 Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 11 gözaltı

Şüpheli bavulu imha edilmeden yetişti

8 Şüpheli bavulu imha edilmeden yetişti

Başkent'te hava destekli asayiş uygulaması

9 Başkent'te hava destekli asayiş uygulaması

Bursa'nın İnegöl ilçesinde alarmı verildi

10 Bursa'nın İnegöl ilçesinde alarmı verildi