Sinop muhteşem günlerini yaşıyor

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Geçmişte unutulmuşluğun kadersizlik olduğunu kabul eden bir kent bugün muhteşem günlerini yaşıyor dedi

Sinop muhteşem günlerini yaşıyor

Sinop Belediye BaşkanıBaki Ergül, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz ve Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş ı makamında ağırladı. Başkan Ergül, Sinop un geçmişte unutulmuşluğunu kadersiz olarak kabul ettiğini ama bugün muhteşem günlerini yaşadığını söyledi.

GURUR DUYUYORUM

BaşkanBaki Ergül, bundan sonraki yıllarda Sinop un Türkiyedeki çok özel kentlerden bir tanesi olacağını belirterek, Sinop bir sürü enleri içerisinde barındıran bir kent. Her gelenin hayran kalıp turizm elçisi olarak ayrıldığı ve daha sonra dostlarıyla tekrar ziyaret ettiği kent olarak Sinop öne çıkıyor. Ben DSİ kökenli bir mühendisim. Burası benim doğup büyüdüğüm yer. Sinop a vefa  borcum var. Onun için ikinci dönem olarak görev yapıyoruz. Birinci dönemin özellikle ilk yılları zor yıllardı benim için. Darma duman bir belediyeydi ama bugün itibariyle ödemeler, bütçesi dengeli olan, hiç kimseye borcu olmayan, kendi başına yürüyebilen çok müthiş projeleri hayata geçiren bir belediyeyiz ve ben bununla gurur duyuyorum diye konuştu. 

SU SORUNU BİTTİ

Ergül açıklamasını şöyle sürdürdü: Sinop ta o kadar güzel şeyler meydana çıktı ki; Sinop- Samsun arasındaki yolu gördünüz. Musluklarından dünya standartlarında su içilen bir kentte yaşıyoruz şuanda. Nüfus 3 kat da, 5 kat da artsa bizim problemimiz yok. Eskiden böyle miydi? Yaz dönemlerinde duş alacak su bulamıyorduk. Şuanda bizim nufusunumuz 40-50 bin civarında ama yaz olduğunda bu iki üç misline çıkıyor. Durum böyle olunca aynı ensturmanlarla hizmet vermek çok zor oluyordu, onu da çözdük. Bu hizmetlerin gelmesinde katkısı olanlara çok teşekkür ediyorum. Eskiden 3 saatte gittiğimiz Samsun a şimdi 1 buçuk saatte ulaşabiliyoruz. Bunun dışında Sinop gibi kentlerde imar planı çok önemli. Çünkü Sinop aynı zamanda tarihi de bir kent. İyi dizayn etmek lazım.  

ASFALT PLENTİ KURDUK

Sinop Belediye BaşkanıBaki Ergül, belediye hizmetlerini de şöyle sıraladı: Bugüne kadar pazar yerimiz yoktu, yaptık. İki buçuk milyon liralık  modern bir mezbahane yapıyoruz. O da nisan ayının sonuna kadar bitmesi planlanıyor. Kilometrelerce yolumuzu sıcak asfaltla kapladık. Ayrıca doğalgazın gelmesi ile birlikte Sinop Belediyesi tarihinde ilk defa asfalt plentine sahip oldu. Bu zamana kadar sağdan soldan aldığımız yardımlarla yaptığımız yama çalışmaları bugünden itibaren son buldu. Kendimiz asfalt üreterek Sinop a hizmet vermeye devam ediyoruz.  Önümüzdeki yaz Sinop a gelecek olanlar KUSKA dan aldığımız yaklaşık 1 milyon liralık hibe kredi desteği ile birlikte Sinop un girişi sayılan Sakarya Caddesi tek şeritli, daha çok yayalara hitap eden, yeşillikler içerisinde modern bir cadde haline gelecek. Bunun yanı sıra sahillerimizi düzeltiyoruz, sahil genişletme çalışmalarımız var.  Sinop çok modern bir yapıyla ülke ve dünya turizmine destek verecek. Elimizde çok fazla projemiz var. Sinop ta yapacaklarımız saymakla bitmez. Ancak devam eden cezaevimiz, buzhanemiz, ikinci bir çıkış yolu düzenlemesi var. Daha bir sürü projemizi de 2016 ya sarkıttık.  

MUTLULUK KENTİ

Sinop un insanların yaşamaktan mutlu bir kent haline geldiğini belirten Başkan Ergül, Sinop yaşanılası bir kent, hatta en son TUİK verilerine göre en mutlu insanların yaşadığı da bir kent burası. Biz mutluluk da ihraç ediyoruz. Samsun-Sinop artık birleşmiş vaziyette. Samsun da dostlarımız var gidiyorlar, geliyorlar. İki kent biz istemesek de ileri de birleşecektir zaten. Güzel ve keyifli bir kentte yaşıyoruz. Samsunlu dostlarımızı bekliyoruz.  Biz geçen sene ilk defa İstanbul da Sinop Feshane Günleri diye bir program düzenledik. Çok da yoğun bir katılım oldu. Yaklaşık 1 milyon kişinin ziyaret ettiği söyleniyor.  Şimdi Feshanenin de yeri değişecekmiş. Bu sene biz ikincisini ama o mekanda sonuncusunu yapacağız, yeri değiştikten sonra etkinliğimiz devam eder. 24- 30 Kasım da tarihleri arasında 2. Sinop Feshane Günleri yapılacak. Karadenizli hemşehrilerimizi de buraya davet ediyorum. Burada Sinop un tanıtımına yönelik etkinlikler düzenleyeceğiz. Amacımız İstanbul daki hemşehrilerimizle buluşmak olacak. Herkesi Feshanemize bekliyoruz şeklinde konuştu.

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategoridekison dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

1 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

4 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı

5 1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı