O BÖLGE ARTIK YEŞİL ALAN OLACAK

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde çöp toplama merkezi yeşil alana dönüştürülüyor.

O BÖLGE ARTIK YEŞİL ALAN OLACAK

Vezirköprü Belediye Başkanıİbrahim Sadık Edis, çok önemli bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğu içinde olduğunu,çöp toplama merkezini yeşil alana çevirme çalışmalarına hız verdiklerini açıkladı. Edis, ilçenin imajını sarsan, çevre kirliliğinin yanı sıra insan ve hayvan sağlığını tehdit edençöp toplama merkezini yeşil alan yapmaya kararlı olduğunu belirtti.

Yaklaşık 20 hektar(200 dönüm) araziyi etkileyen çöp toplama merkezinin hem insan hem de hayvan sağlığını tehdit ettiğini söyleyen Başkan Edis, “Vezirköprü halkına yakışan sağlıklı bir çevre oluşturmak bizim hedefimiz ve görevimiz. Vezirköprülülere bu olumsuzluğu ortadan kaldıracağıma dair söz vermiştim. Hem görevimizi yapıyor, hem de verdiğimiz sözü tutuyoruz” dedi.

Özellikle inşaat hafriyatlarını belediye kontrolünde çöp toplama alanını düzenlemek için kullandıklarını, belediyenin tüm araçlarını bu iş için seferber ettiklerini açıklayanİbrahim Sadık Edis, bölgeye koku ve mikrop saçan çöplükte hayvanların atladığını, bunun büyük bir tehlike olduğunu, bunun farkında olduklarını, ilçedeki çöplerin ilçe dışında çöp toplama merkezlerine taşıyacaklarını ifade etti.

FİDAN DİKME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çalışmaları yakından takip eden ve yerinde inceleyen Başkan Edis, insan merkezli hizmete odaklandıklarını güzel ve sağlıklı bir çevre oluşturmak için kolları sıvadıklarını, her şeyi ile belediyeye ait olan bu projeyi hayata geçirmek için gayret ettiklerini kaydederek, dolgu ile kapatılan çöp toplama merkezine fidan dikme çalışmalarının devam ettiğini, alanın tamamının ağaçlandırılacağını söyledi. Başkan Edis çalışmaları yerinde takip ederken fidan dikmeyi de ihmal etmedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da flaş iddia

1 Samsunspor'da flaş iddia

Karadeniz'de çatışma! 1 asker şehit

2 Karadeniz'de çatışma! 1 asker şehit

Samsunlular canından bezdi

3 Samsunlular canından bezdi

Samsun'a gelen araç kaza yaptı: 2 yaralı

4 Samsun'a gelen araç kaza yaptı: 2 yaralı

Taner Taşkın memnun

5 Taner Taşkın memnun

Erzurum'da toplanacaklar

6 Erzurum'da toplanacaklar

Samsun'da otomobil çocuğa çarptı!

7 Samsun'da otomobil çocuğa çarptı!

Samsun'a sağanak yağış uyarısı (20 Temmuz Cuma)

8 Samsun'a sağanak yağış uyarısı (20 Temmuz Cuma)

İlyas Kubilay Yavuz: 'Şampiyonluğa geldim'

9 İlyas Kubilay Yavuz: 'Şampiyonluğa geldim'

Samsun'da iğrenç iddia! Öğrencisine tacizden gözaltına alındı

10 Samsun'da iğrenç iddia! Öğrencisine tacizden gözaltına alındı