“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Gazi Sosyal Tesisleri’nde İlkadım ilçesinde görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi.

“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kalkancı Mahallesi’nde Selçuklu mimarisine uygun bin 400 kişilik caminin temelini atacaklarını söyledi.

İlkadım Belediyesi ve İlkadım ilçesi din görevlileri toplantısına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yanı sıra, Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat ve çok sayıda din görevlisi katıldı. Toplantıya katılan din görevlileriyle yakından ilgilenen Başkan Tok, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen bölge imamlarıyla uzun süre sohbet etti. İlkadım ilçesinde bulunan camilere ve cami çevrelerinde önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Tok, İlkadım’da Selçuklu mimarisine uygun bin 400 kişilik bir külliyenin yapımına başlayacaklarını açıkladı.

“HER ZAMAN KATKI SAĞLADI”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un İlkadım’da bulunan camilere büyük ölçekte destek verdiğini belirten İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat, “Her ay düzenlediğimiz toplantımızı İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’un aracılığı ile İlkadım Gazi Sosyal Tesislerimizde gerçekleştirdik. Bu noktada Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum. İlkadım Belediyemiz ile uzun süredir istişare içinde başarılı işlere imza atıyoruz. Başkanımız Erdoğan Tok sayesinde her camimizin temizliği titizlik ile gerçekleştiriliyor. Gerek cami onarımları gerek çevre düzenlemeleri konusunda belediyemizden her türlü desteği görüyoruz. Katkılarını bizden esirgemeyen İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a tekrar teşekkürlerimi sunar başarılarını dilerim” dedi.

“BAŞKAN TOK HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU”

İl Müftülüğü’ne atandığı günden bugüne İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un büyük destekçisi olduğunu ifade eden Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, “Bugün burada bizleri bir araya getiren İlkadım Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İl Müftülüğü olarak görüyoruz ki İlkadım’da ki camilere büyük önem veriliyor. Camilerimizin çevresi ve çehresi değişiyor. Bu değişimde İlkadım Belediyemizin payı oldukça büyüktür. Bu noktada gerek İlkadım Belediyemizi gerek İlçe Müftülüğümüzü çalışmalarından ötürü kutluyorum. İl Müftülüğü görevine atandığım günden bugüne destekçim olan İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a teşekkürü borç bilirim” diye konuştu.

“İLÇEMİZE

“DESTEKLERİMİZ HER ZAMAN SÜRECEK”

İlkadım Belediyesi olarak ilçede bulunan camilere büyük katkı sağladıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “İlkadım Belediyesi olarak ilçemizde bulunan camilerimizin her konuda destekçisiyiz. Geçmiş zamanlarda yasa gereği camilere hiçbir şekilde yardım sağlayamıyorduk, şimdi ise yerel yönetimlerin camilere yardım edebilmesinin önü oldukça açıldı. Hükümetimiz sağ olsun bunun önünü açtı ve artık resmi bir şekilde camilerimize yardım edebiliyoruz” şeklinde konuştu.

“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

İlkadım’da Selçuklu mimarisine uygun bin 400 kişilik bir külliyenin temellerinin kısa süre atılacağını da belirten Başkan Tok, şunları söyledi: “Ayrıca İlkadım ilçemiz Ihlamur Bulvarı üzerinde Kalkancı Mahallemizde şu anda bir cami temeli atılıyor. Selçuklu mimarisine uygun büyük bir külliye inşa edeceğiz. Tamamen ahşap ve kesme taşlardan oluşacak deniz manzaralı muhteşem bir cami olacak. Camilerimizin çoğunda hanım kardeşlerimiz adeta unutulmuş. Bu külliyede hanım kardeşlerimiz rahat rahat abdest alabilecekleri bölümler ferah bir şekilde ibadetlerini yerine getirecekleri bölümler olacak. Temel kazısına başladığımız bu camimiz iki yıl gibi bir süre içinde kullanıma açılmış olacak ve bu camimizin baş sorumlusu belediyemiz olacak. Şimdiden İlkadım ilçemize Samsunumuza, bölgemize hayırlı uğurlu olsun.”

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

3 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

4 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

5 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Başkanın inadı...

6 Başkanın inadı...

Samsunlu şehit Nevşehir'den uğurlandı

7 Samsunlu şehit Nevşehir'den uğurlandı

Su krizi yaşanabilir

8 Su krizi yaşanabilir

Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

9 Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

Samsunspor'a 15 Bin TL para cezası

10 Samsunspor'a 15 Bin TL para cezası