Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İhracat Hedeflerini Aştı

Türkiye’nin en büyük un üreticilerinden Ulusoy Un ihracat hedeflerini aştı.

İhracat Hedeflerini Aştı

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy, 2015 yılında 126 bin ton ihracat hedeflediklerini, yılı ise hedeflerini yüzde 27 aşarak 160 bin ton civarında tamamlayabileceklerini belirtti. Ulusoy Un olarak ülke ihracatının yüzde 5’ini karşıladıklarını, bu pazar payını kademeli olarak yüzde 100 artırarak ülke ihracatının yüzde 10’una ulaşmak için çalıştıklarını söyledi.

Artan talebi karşılayabilmek için Samsun Gıda Organize Bölgesi’nde günlük 600 ton buğday işleme kapasiteli üçüncü fabrika inşaatına devam ettiklerini belirten Ulusoy, ülkenin güney ve batı bölgelerinde de faaliyetlerini artırmak için farklı satın alma fırsatlarını değerlendirdikleri kaydetti.

Türkiye’nin jeopolitik konumunun ihracatta hızlı büyümenin en önemli nedenlerinden biri olduğunu belirten Ulusoy, “Güney komşularımızda ve Orta Doğu’da artan talep, Afrika kıtasında artan tüketim ile birleştiğinde önümüzdeki yıllarda da ihracattaki büyüme devam edecektir” dedi.

ULUSOY UN HAKKINDA

1989 yılında Samsun’da kurulan Ulusoy Un, Samsun ve Çorlu’da kurulan son teknoloji ile donatılmış üretim tesislerinde toplam 27 bin metrekarelik kapalı alanda üretim gerçekleştiriyor. 2014 yılında cirosunu 921 milyon TL’ye yükselten şirket, İSO 500’de 472’inci sırada yer aldı. Bugüne kadar 5 kıtadan 80 ülkeye ihracat gerçekleştiren Ulusoy Un, TSE, ISO 9001, ISO 22000, ISO14001 ve Helal Gıda üretim sertifikaları ile Türkiye’nin ve dünyanın sağlıklı ve güvenilir un ihtiyacını karşılıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Tarlada ölü bulundu

1 Tarlada ölü bulundu

Sevgisizlik

2 Sevgisizlik...

AK Partili milletvekilinden MHP Genel Başkanına patates ikramı

3 AK Parti'li milletvekilinden MHP Genel Başkanı'na patates ikramı

Anıt projesi tamam

4 Anıt projesi tamam

Adıyamanda terör operasyonunda 6 gözaltı

5 Adıyaman'da terör operasyonunda 6 gözaltı

Sultanbeylide Aşık Nusret Sümmanioğlu ve şehitler için anma gecesi

6 Sultanbeyli'de Aşık Nusret Sümmanioğlu ve şehitler için anma gecesi

Samsunda son prova

7 Samsun'da son prova

Çıkış maçı olsun

8 Çıkış maçı olsun