DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN ARSLANIM

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız, doğum gününde mezarı başında dualarla anıldı.

 DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN ARSLANIM

İzmir’den Amasya’ya gelen eşi Sibel ile kızı İrem, yakınlarıyla birlikte Merzifon Hava Şehitliği’ne gidip şehidin mezarına çiçek dikip dua ettiler. 27 Temmuz’da teröristlerin saldırısında şehit olan Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, defnedildiği Amasya’nın Merzifon ilçesinde ailesinden ayrıldığı ilk doğum gününde anıldı. Nüfusa kaydı 47 gün erken yapılan eşinin 17 Kasım 1969’da Ortaova köyünde doğduğunu ve çocukluk aşkı olduğunu belirten eşi Sibel Kulaksız, “En büyük arzusu terörün bitmesi ve bizimle olmaktı. İnşallah terörde biter, bizde cennette buluşuruz” dedi.

Fotoğrafını defalarca öpüp “Doğum günün kutlu olsun Arslanım” diye gözyaşı döken ve aynı saldırıda yaralanıp göğüs kafesine saplanan kurşun bir hafta sonra ameliyatla alınan Sibel Kulaksız, “Doğum gününü her sene kutlardık. Doğum günümde gül getirirdi hep bana. Şimdi ben ona getirdim kızım ve yeğenlerimle birlikte. Onsuz geçen ilk doğum günümüz. O doğuda da olsa bize gül gönderirdi. Gülümüzü, çikolatamızı hiç eksik etmezdi” diye konuştu.

DOĞUM

Huzur sağlansın diye görev süresini kendi isteğiyle uzatan eşine saldıran teröristlerin etkisiz hale getirildiklerini ve kanının yerde kalmadığını anlatan iki çocuk annesi Kulaksız, “Huzur sağladığı için vurdular benim eşimi zaten. Oradaki çocuklara sahip çıkıyordu. Askerlerine mescit yaptırmış. Geçen sene 200 ağaç dikmişti çocuklarla birlikte. Askerler üşüdüğünde çay getirirmiş onlara. Parası olmayanlara para verirmiş” şeklinde konuştu.

İlçenin verdiği bir başka şehit olan Astsubay Üstçavuş Rahmi Yılan’ın mezarı başında da dua eden şehit eşi Kulaksız, “Bu vatan sağ oldukça hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmaz. Bu vatan, bu bayrak şehitlerimizin sayesinde ayakta duruyor. Bu vatanda bize sahip çıkıyor. Birçok okullara, caddelere ismi verildi. Çalıştığı her yer bize sahip çıktı” ifadelerini kullandı.

Şehit Binbaşı Kulaksız’ın kızı İrem de babası için klip hazırladığını ve sosyal paylaşım sayfasında paylaştığını söyledi.

KANI YERDE KALMADI

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Samsun'da kar yolları kapadı!

2 Samsun'da kar yolları kapadı!

Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

3 Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

Samsunspor'da stoper kalmadı

4 Samsunspor'da stoper kalmadı

Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

5 Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

AK Parti Samsun'da yenilik

6 AK Parti Samsun'da yenilik

Samsunspor rakipleriyle sevindi

7 Samsunspor rakipleriyle sevindi

Samsun'da dava yılan hikayesine döndü! 57 yıldır devam ediyor...

8 Samsun'da dava yılan hikayesine döndü! 57 yıldır devam ediyor...

Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

9 Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede