VE GÖREV DAVUTOĞLU NDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 64. Hükümeti kurma görevini AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu na verdi.

VE GÖREV DAVUTOĞLU NDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu nu saat 17.00 sıralarında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nde kabul ederek 40 dakika görüştü.

Erdoğan yapılan görüşmede 64. Hükümeti kurma görevini Davutoğlu na verdi. Görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı ndan basın açıklaması yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Sayın Cumhurbaşkanımız, bugün Konya Milletvekili ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul ederek, 64 üncü Cumhuriyet Hükümetini kurmakla görevlendirmişlerdir.

DAVUTOĞLU NUN BUGÜNKÜ PROGRAMI YOĞUNDU, YEMİN KRİZİ ÇIKTI

Bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu nun yemin etmesi ufak çaplı bir kriz yarattı. Davutoğlu 1. sırada yemin etmek istiyordu ancak bu mümkün olmadı. Nedeni ise Başkanlık Divanı na zamanında haber verilmemesi. Bu yüzden Davutoğlu, 1. sırada değil de dilekçeyle daha erken yemin etti. Yemin eden Davutoğlu soluğu Saray da aldı.

DENİZ BAYKAL GENEL KURULU YÖNETTİ

TBMM Genel Kurulu nda, 26. Dönem 1. Yasama Yılı başladı. TBMM Genel Kurulu, en yaşlı üye sıfatıyla CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal başkanlığında toplandı. Baykal ın yanında, Başkanlık Divanı nda Meclis in en genç milletvekillerinden AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ile HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran da hazır bulundu.

ERDOĞAN LOCADA YER ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birleşim açılırken locada yerini aldı. Erdoğan a, en yaşlı ikinci üye AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman eşlik etti. Deniz Baykal, 26. Dönem 1. Yasama Yılı nın ilk birleşimini açtıktan sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın locadaki yerini aldığını bildirdi.

DAVUTOĞLU ZAMANINDA HABER VERMEDİ

Bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu nun, birinci sırada yemin etmek için Başkanlık Divanı na zamanında haber vermediği öğrenildi.

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

1 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

2 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

3 Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

Terminalde şüpheli koli alarmı

4 Terminalde şüpheli koli alarmı

Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı

5 Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı

Madde bağımlısı ormanlık alanda yangın çıkarttı

6 Madde bağımlısı ormanlık alanda yangın çıkarttı