O ISLIKLARA TEPKİ

Türkiye ile Yunanistan arasında oynanan ve golsüz eşitlikle biten maçın yankıları dış basında yer buldu.

O ISLIKLARA TEPKİ

Türkiye ile Yunanistan arasında oynanan ve golsüz eşitlikle biten maçın yankıları dış basındakihaberlerde geniş yer buldu. Tribünlerin, Yunanistan Milli Marşı nın okunduğu ve Paris te yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenler için yapılan 1 dakikalık saygı duruşunu ıslıklaması ve yapılan tezahüratlar gazetelerde geniş bir yer aldı.

FRANSIZ L QUİPE GAZETESİ: ISLIKLI BİR DAKİKA

Fransız L Quipe Gazetesi maçla ilgili,Fatih Terim Stadyumu ndaki dostluk maçından önce Paris saldırılarının kurbanları anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Bu saygı duruşu değil. Bazı destekçiler tarafından durmaksızın ıslıklandı. Bir grup taraftar Allahü Ekber diye Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Yunan mevkidaşı Aleksis Çipras ın bakışları altında sloganlar attılar. Türk milliyetçi sloganlar düzenli olarak maç esnasında devam etti ifadelerini kullandı.

LE FİGARO GAZETESİ, BİRÇOK TARAFTAR ISLIK ÇALDI

Le Fıgaro Gazeteside ıslıklı gece için, Çok kişiden destek geldi. yorumunu yaptı.

İSPANYOL AS GAZETESİ

Türkiye-Yunanistan maçı saygı duruşunda Paris saldırısına taraftarlar Allah Büyüktür sloganları attı

YUNAN TANEA GAZETESİ

Çipras ve Davutoğlu İstanbul da Buluştu.Türkiye - Yunanistan arasında oynanan dostluk maçına Başbakan Aleksis Çipras mevkidaşı Ahmet Davutoğlu birlikte katıldı şeklinde ifadeler kullandı.

YUNAN PROTATHLİTİS İN GAZETESİ

Sessizlik içinde Türk versiyonu başlığını atarak, Maçtan önce yapılan bir dakikalık saygı duruşu sırasında stadyumda öfke ve provoke başladı. Türkler, Paris saldırısını önemsemedi. Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez sloganları attılar dedi.

YUNAN RİZOSPASTİS GAZETESİ

İki Başbakan Paris te ölümcül saldırılar ve bölgede artan emperyalist rekabetin ışığında iki ülke tekelleri öncelik kapsamlı sorunları bulmak için maçta buluştu şeklinde ifadeler kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR