Nostalji dolu ziyaret

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Çalık Enerji’den mesai arkadaşı Teoman Alptürk ve eski dostlarının yer aldığı EMO heyetiyle bir araya geldi.

Nostalji dolu ziyaret

Eski anıların yad edildiği nostalji dolu ziyaretteYEDAŞ’ın uzman mühendisleri, Genel Müdür Türkoğlu’nun liderliğinde Samsun’da düzenlenecek olan 10’ncu Enerji Sempozyumu’na katılma kararı aldı.

YEDAŞ’ta eski dostlar bir araya geldi, birlikte yaşanmış onlarca hatıra oldukça samimi bir ortamda yad edildi. Bir dönem YEDAŞ Genel MüdürüNurettin Türkoğlu’nun Çalık Enerji’den mesai arkadaşı olan ve grubun Genel Koordinatörü olarak enerji sektöründeki yatırım süreçlerini başarıyla yöneten Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) BaşkanıTeoman Alptürk’ün ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, kamu dönemindeki eski dostları Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Enerji Koordinatörü Olgun Sakarya ve beraberindeki heyete, Malatya yöresine ait kayısı ve meşhur dibek kahvesi ikram etti.

YEDAŞ, 111 MÜHENDİSİ İLE SEMPOZYUMA KATILACAK

Sektöründe birçok ilke imza atarak, özellikle elektrik piyasası özelleştirme sürecinde engin bilgi ve deneyime sahip olan Türkoğlu’nu tüm ekibiyle birlikte 3-5 Aralık 2015 tarihleri arasında Samsun ve Sinop’ta düzenlenecek olan 10. TMMOB Enerji Sempozyumu’na davet eden TMMOB ve Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Alptürk, ‘Enerjide Toplumsal Yarar ve Kamusallık’ başlığı altında yapılacak sempozyumda enerji alanında var olan sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılacağını söyledi. Sempozyum süresince YEDAŞ’ın alanlarındaki uzman mühendislerinin paylaşımları ile daha da verimli geçeceğine inandığını kaydeden YEDAŞ Genel Müdürü Türkoğlu, şirket bünyesindeki 111 kişilik mühendis ekibiyle birlikte sempozyuma katılacakları belirtti.

“TÜRKOĞLU’NUN KURUMSAL DENEYİMLERİNİ DİNLEYECEĞİZ”

Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi’nin düzenlediği panellere YEDAŞ’ın kurumsal anlamda destek vermesiyle çok daha güzel işlerin Samsun’da masaya yatırılacağını belirten TMMOB BaşkanıTeoman Alptürk, “EMO’nun kurumsal çalışmalarını geliştirilmesinde YEDAŞ’ın desteğine ihtiyacımız var. Bu ziyareti ilk adım sayacağız ve YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’nu bilgi ve birikimini paylaşmak üzere tüm panellerimize davet edeceğiz. Önümüzdeki dönemde üniversitemizde bölüm seçmeye hazırlanan öğrencilerimiz var. Türkoğlu’nun liderliğinde YEDAŞ’ın mühendislerinin de katılım sağlayacağı bir etkinlikte öğrencilerimizle buluşmayı amaçlıyoruz. YEDAŞ-EMO paydaşlığının sonunda öğrencilerimize mesleki kariyerlerine doğru bir yol haritası çizeceğimize inanıyorum” dedi.

Türkoğlu ise liderlik yapabilecekleri her etkinlikte paydaş olmaya hazır olduklarını kaydetti.

“BAŞARIMIZI PAYLAŞMAK BİZLER İÇİN ONURDUR”

TMMOB Başkanı Alptürk ve EMO Enerji Koordinatörü Olgun Sakarya ile YEDAŞ’ı özelleştirme sonrasındaki ‘sürdürülebilir başarısının’ hikâyesini paylaşan Türkoğlu, “Bir terazi düşünün. Terazinin bir tarafında YEDAŞ var, diğer tarafında diğer 20 dağıtım şirketi var. Öyle başarılı bir özelleştirme süreci yaşadık ki, doğru yönetim modeli ve stratejilerimizle 5 yılda lider ve rol model bir dağıtım şirketi olduk. Asla kalite anlayışımızdan ödün vermedik. Sürdürülebilir müşteri memnuniyeti dedik, bugün müşteri geliyor, fatura ödemesini yapıyor, mutlu ayrılıyor. Avrupa standartlarındaki teknolojik alt yapıyı sistemimize entegre ettik. Elbette YEDAŞ’ı bu kadar kısa süre içerisinde anlatmak olmaz. Paylaşmak istediğimiz onlarca konumuz var. Liderliğini yapacağımız ortak bir platformda kurumsal ve operasyonel alanlardaki başarılarımızı paylaşmak isteriz” şeklinde konuştu.

Ziyarette, EMO Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, TMMOB Samsun Sekreteri Adnan Korkmaz, EMO Oda Müdürü Emre Metin ve Sempozyum Sekreteri Oylum Yıldır da yer aldı.

NostaljiEN ÇOK OKUNANLAR

Bodrumspor-Samsunspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

1 Bodrumspor-Samsunspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Samsun plakalı yolcu otobüsü devrildi: 7 ölü, 24 yaralı

2 Samsun plakalı yolcu otobüsü devrildi: 7 ölü, 24 yaralı

Samsunspor'da sakatlar riske edilmiyor

3 Samsunspor'da sakatlar riske edilmiyor

Samsun'da Ekmekçiler'e son görev

4 Samsun'da Ekmekçiler'e son görev

Taraftar akın edecek

5 Taraftar akın edecek

Samsunspor namağlup

6 Samsunspor namağlup

Gözler Muhammet Beşir'de

7 Gözler Muhammet Beşir'de

Bodrum'da puan avı

8 Bodrum'da puan avı

En zor deplasman

9 En zor deplasman

Samsun yine sallandı!

10 Samsun yine sallandı!