Erdönmez den hocalarına vefa

OMÜ Fen-Edebiyet Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Erdönmez, öğrenim gördüğü Ordu Mesudiye Ortaokulu ndaki hocalarını bir araya getirdi

Erdönmez den hocalarına vefa

OMÜ  Fen-Edebiyet Fakültesi Fizik Bölümü nde Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Erdönmez, öğretmenleriyle biraraya geldi. Mesudiye Ortaokulu Müdürü ve Fen Bilgisi Öğretmeni Gültekin Karahan, Mesudiye Ortaokulu Fransızca Öğretmeni Nazmi Kal, Mesudiye Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni İsmail Delice yi yıllar sonra Samsun da buluşturan Erdönmez, öğretmenlerini de mutlu etti.

HİÇBİRİ ONUN GİBİ OLMADI

OMÜ Fen-Edebiyet Fakültesi Fizik Bölümü Prof. Dr. Ahmet Erdönmez yaptığı açıklamada, Ben bu çok değerli üç hocamdan çok ilham aldım. Beni yetişdikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum dedi. Mesudiye Ortaokulu Fransızca Öğretmeni ve TRT nin kurucu yapımcılarından Nazmi Kal ise Erdönmez in kendisi için çok anlamlı bir girişimde bulunduğunu ifade ederek, Ben çok mutlu oldum. Bu kadar öğrenci yetiştirdik ama hiçbiri Erdönmez gibi vefalı çıkmadı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Böyle öğrencilerin öğretmenlerine sahip çıkması, geçmişlerini anması, onlara minnet duyması son derece önemli birşeydir diye konuştu.

İLGİNÇ BİR ÖĞRENCİ

Mesudiye Ortaokulu nda 1956-1970 yılları arasında Müdür olan Gültekin Karahan da Mesudiye de öğretmenlik yaptığı günleri hayatının en güzel günleri olduğunu belirterek, Ahmet Erdönmez gibi yüzlerce öğrenci yetiştirdim. Bu okulda bilim adamı, tüccar, şirket sahibi, sanayiciler yetiştirdim. 1956-1970 yılları arasında Mesudiye Ortakulu nda aldıkları diploma ile öğrenciler meslek okullarına girerler, devlet memuru, sanayici, mühendis, doktor olurlar. Bunların hepsini ben yetiştirdim. Ahmet Erdönmez öğrencimiz bizi hiç unutmaz, bütün ihtiyaçlarımızı karşılar. Böyle ilginç bir öğrencidir şeklinde konuştu.

ÇOK MUTLUYUM

O dönem Mesudiye Ortaokulu nda Erdönmez in Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olan 1924 doğumlu İsmail Delice ise şunları söyledi: Beşikdüzü Köy Enstitüsü nden mezun oldum. Ordu nun dört ilçesinde ilçe milli eğitim müdürlüğü yaptım. 56 yaşında kendi isteğimle emekli oldum. Şimdi Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi nde kalıyorum. Ahmet Erdönmez öğrencim beni dün akşam Huzurevi ne ziyarete geldi. Bugün hepimiz bir araya geldik. Çok mutluyum. Arkadaşlarım ve öğrencilerim ile bir araya geldim. Bugün iki jimnastik birden yaptım. Biri beden, diğeri ise fikir jimnastiği. En önemlisi ise fikir jimnastiği. Böyle bir fırsatı bir daha ömrümün sonuna yakalayamam.

Dilber BAHADIR EN ÇOK OKUNANLAR

KARDEMİR'de iş kazası: 1 ölü

1 KARDEMİR'de iş kazası: 1 ölü

Tekirdağ'da trafik kazası: 1 yaralı

2 Tekirdağ'da trafik kazası: 1 yaralı

Antalya'da halde düello kanlı bitti: 1 ölü

3 Antalya'da halde düello kanlı bitti: 1 ölü

Demirci'de Eğitim Fakültesi öğrencilerinden tiyatro gösterisi

4 Demirci'de Eğitim Fakültesi öğrencilerinden tiyatro gösterisi

Çaldıkları motosiklet ile kaçarken kaza yaptılar, 2 yaralı

5 Çaldıkları motosiklet ile kaçarken kaza yaptılar, 2 yaralı

Bahçelievler'de bunalıma giren kişi intihar girişiminde bulundu

6 Bahçelievler'de bunalıma giren kişi intihar girişiminde bulundu

Nogay gençlerinden İsrail ve Amerika'nın Kudüs tutumuna tepki

7 Nogay gençlerinden İsrail ve Amerika'nın Kudüs tutumuna tepki