HEDEFTEKİ KADININ İLK İFADESİ

?Hastanedeki dehşette, 49 yaşındaki Dr. Aynur Dağdemir i öldürdükten sonra beşinci kattan atlayıp ölen ayakkabı tamircisi 1 çocuk babası Yusuf Demirbaş ın eski eşi polise ifadesini verdi.

HEDEFTEKİ KADININ İLK İFADESİ

Hastanedeki dehşette, 49 yaşındaki Dr. Aynur Dağdemir i öldürdükten sonra beşinci kattan atlayıp yaralanan ve kaldırıldığı hastanede ölen ayakkabı tamircisi 1 çocuk babası Yusuf Demirbaş ın bir yıl önce boşandığı eski eşi Şeyda A. polise verdiği ilk ifadede olayı anlattı. Şeyda A., Dr. Aynur hanımın sekreteriyim. Sabah bana eski eşimi dün akşam yolda gördüğünü anlattı. Aralarında herhangi bir tartışma olmamış. Doktor hanımın odasında otururken Yusuf içeri girdi. Elinde bıçağı görünce odanın içerisinde bulunan muayene odasına kaçıp kendimi oraya kilitledim. Dışarıdan sesler geliyordu. Bağırışmalar geliyordu. Dışarı çıktığımda Aynur hanımı kanlar içerisinde gördüm. Şoka girdim diye konuştu.  

İKİZ KIZLARI VAR

Öldürülen doktorun Samsun da 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalığı Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ayhan Dağdemir ile evli olduğu ve çiftin ikiz kız çocukları bulunduğu belirtildi.

11-001.jpg

 

38 yaşındaki Yusuf Demirbaş ın da boşandığı Şeyda A. ile olan evliliğinden 8 yaşında bir kızı olduğu öğrenildi.

SAMSUN DA İKİNCİ DOKTOR CİNAYETİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin, hastaneye giderek yetkililerden bilgi aldı. Vali Şahin yaptığı açıklamada, Hepimizin başı sağ olsun. Hastanede çalışan kadın doğum uzmanımız Aynur hanım, yanında çalıştırdığı sekreterin eski kocası tarafından bıçaklanarak şehit edildi. Kendisi de 5 inci kattan aşağıya atladı ve öldü. Herkesin çok sevdiği bir doktordu dedi.  Samsun da bir yıl içerisinde ikinci kez bir doktor cinayeti olduğunu belirten Vali Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu bizi son derece sarsıyor. Tabi bir doktor hasta ilişkisinin dışında bir özel durum olduğu için çok fazla bir şey söyleyemiyoruz. Sağlık Bakanımıza da konu ile ilgili bilgi arz edeceğim. Gerek kamu hastaneleri gerek özel hastanelere özel güvenlikle beraber X-Ray cihazlarının da getirilmesi gibi bir durum söz konusu diye düşünüyorum. Bu şahsi düşüncemi de sayın Sağlık Bakanımıza da aktaracağım.  Dileğimiz bundan sonra bu tarz olumsuzlukların gerek ilimizde gerek ülkemizde bir daha cereyan etmemesi.

Saldırganın bıçakla gelmesinin kötü niyetli olduğunu gösterdiğini anlatan Vali İbrahim Şahin, Şahıs dışarıdan geliyor, belli kötü niyeti var ki yanında ekmek bıçağı taşımış. Özellikle çok hayati yerlere bıçak darbesi vuruyor. 3 tane çok önemli kesiği var. Şahıs çalıştığı yerde de bir olumsuzluk işlemiş gelmiş. Gelmeden öncede bir vukuatı var. Tam polis onu araştırırken burada gelip maalesef bu olumsuzluğu işliyor dedi.

TABİP ODASI NDAN TEPKİ

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Fatih Özkan hastaneye giderek olaylar hakkında bilgi aldı. Burada açıklama yapan Dr. Özkan, İfade zorluğu çekiyoruz. Kendimizi ifade etmekte zorlanıyorum. Acımız çok büyük. Beraber çalıştığımız, ailece tanıştığım, eşini çocuklarını tanıdığım, yıllarını sağlık hizmetine adamış, özveriyle çalışan bir arkadaşımızdı. Üzüntümüz çok büyük. Samsun da hekim arkadaşımıza yapılan bu ikinci saldırı oldu. Sözlerin tükendiği noktadayım. Temsil ettiğiniz yapı saldırıya uğruyor. Saldırıdan öte ihanete uğruyor. Sağlık dağıtan insanlara, sudan sebeplerle, incir çekirdeğini doldurmayacak nedenlerle saldırmayı kendilerinde hak görüyorlar. Nasıl bir tepki gösterilir bilemiyorum dedi. 

Türk Jinekoloji Derneği Samsun Şubesi Başkanı Prof.Dr. Mehmet Bilge Çetinkaya da yazılı bir açıklama yaptı. Prof. Dr. Çetinkaya imzasıyla yapılan açıklamada, Görevi başında vahim bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Op. Dr. Aynur Dağdemir in acı kaybından duyduğumuz üzüntüyü bildiriyor, Türk Jinekoloji Derneği Samsun Şubesi olarak yapılan saldırıyı kınıyoruz denildi. 

Öte yandan intihar eden saldırgan Yusuf Demirbaş ın eski eşi Şeyda A. nın da olayın ardından şoka girdiği ve hastanede yapılan tedavisinin ardından ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldüğü belirtildi.

 

33.jpg

 

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Op. Dr. Aynur Dağdemir ın sosyal medya hesabındaki arkadaşları ve hasta yorumları herkesi duygulandırdı. Onun için sosyal medyada şu paylaşımlar yapıldı:   Allah ım yıkıldım resmen. Harika bir insandı. Aynur hocam bana ve kızıma çok emeği geçti. Allah ım mekanını cennet etsin, nurlar içinde yatsın çok üzüldüm , Haberini aldığım anda adeta yıkıldım, seni çok seviyorduk, mekanın cennet olsun inşallah güzel insan, melek kalpli ablam benim... , Güzel yürekli, tatlı dilli, enerji dolu, görevini en iyi yerine getiren insanlardan biriydi hala şoktayım. Allahım rahmet eylesin Güzel insan. Mekanın cennet olsun...  

Diğer taraftan doktoru vahşice öldürdükten sonra intihar eden saldırgan Yusuf Demirbaş ın da facebook hesabından dün gece İbrahim Tatlıses in Hesabım Var adlı şarkısını paylaşması da dikkat çekti. 

22.jpg

MAYIS AYINDA DA DOKTOR ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ 

Samsun da geçen Mayıs ayında Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde görevli Op.Dr.Kamil Furtun da silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü.  

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

1 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

2 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Öldük öldük dirildik

4 Öldük öldük dirildik

Hop oturup hop kalktı

5 Hop oturup hop kalktı

6 bin taraftar

6 6 bin taraftar

Van'da uyuşturucu operasyonu

7 Van'da uyuşturucu operasyonu

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

8 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Bir kere daha...

9 Bir kere daha...

12. beraberlik

10 12. beraberlik