Iraklı hasta Atasam da şifa buldu

Samsun Atasam Hastanesi ne tedavi için gelen 71 yaşındaki Iraklı Ataullah Obaid Ouda da 4 damarının tıkalı olduğu tespit edilerek by-pass ameliyatı yapıldı

Iraklı hasta Atasam da şifa buldu

Irak ın başkenti Bağdat ta yaşayan Ataullah Obaid Ouda, kalp rahatsızlığının tedavisi için Samsun un Atasam Hastanesi ne başvurdu. Burada Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr.Mehmet Özkan tarafından tetkikleri yapılan Ataullah Obaid Ouda’da ekokardiyografi ve anjiografi sonuçlara göre hem kalp kapakçığı hem de kalp damarlarında problem olduğu tespit edildi. 

Hasta ile ilgili bilgi veren Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr.Mehmet Özkan, Hastamızın anjiyografi sonucu tespit edilen dört tıkalı damarına ve kaçak olan mitral kapağına kalp-damar cerrahisi ekibimizle birlikte koroner by-pass ve mitral kapak replasmanı ameliyatı gerçekleştirdik. İlaveten hastamızda kalp yetmezliği ve akciğer rahatsızlığı da mevcuttu. Çok riskli bir ameliyattı. Başarıyla sonuçlandırıldı. İleri yaşına rağmen tedaviye çok kısa sürede cevap vermesi bizi ve yakınlarını mutlu etti. Nekahat dönemini hastanemizde konforlu bir şekilde geçiriyor. Kısa sürede yeniden eski sağlığına kavuşup ülkesine gidecek diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu