Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KURŞUN YAĞDIRDI

Kaya, 6 ay önce uğradığı silahlı saldırının tüm detaylarını anlattı. Genç kız, o gece sanığın eve geldiğini, kaçmak için zorladığını ve kendisini tehdit ettiğini söyledi.

 KURŞUN YAĞDIRDI

Bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya, 6 ay önce Diyarbakır ın Ergani ilçesindeki evinde silahla yaralanmasına ilişkin dava kapsamında tedavi gördüğü hastanede ifade verdi.

Kaya nın ifadesi şöyle...

BENİ SÜREKLLİ TEHDİT EDİYORDU

Mutlu Kaya, Veysi Ercan olay günü kapımıza gelerek, Kaçalım dedi. Kaçmayacağımı söylediğimde bir dakika düşünmeden silahı kafama doğru sıktı. Silah ateş almadı. Kaçarken arkamdan bir daha sıktı, değmedi, bir daha sıktı. Dördüncü kurşun kapıyı kapatırken camından bana isabet etti. Her şeyi hatırlıyorum. Beni rahatsız ediyor, sürekli anne ve babamla tehdit ediyordu. Onunla korktuğum için görüştüm. Yarışmaya katılmamdan dolayı sorun çıkardı. Bu yüzden beni mahvetti ve öldürdü. Olay günü görüşmek istemediğimi belirttiğimde, Gelir, evinizi tarar, ağabeyini öldürürüm dedi ifadelerini kullandı.

MÜEBBET HAPİS CEZASI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklu sanık Veysi Ercan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle hazırlanan iddianame, 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

mutlu-kaya-6-ay-sonra-ifade-verdi-7893327_665_m.jpg

SÜREKLİ PEŞİNDEYMİŞ

8 Ekim deki ilk duruşmaya tedavisi sürdüğü için katılamayan Kaya nın ifadesi, mahkemenin ara kararı doğrultusunda kadın hakim tarafından tedavi gördüğü özel hastanede alındı. Kaya nın ifadesi alındığı sırada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay ve sanık avukatı Serdar Teke de hastanede hazır bulundu. Kaya, ifadesinde tutuklu sanık Veysi Ercan ı bir yıldır tanıdığını, Ercan ın kendisini beğendiği için sürekli peşinden geldiğini iddia etti.

Sanığa ilişkin, Beni rahatsız ediyor, sürekli anne ve babamla tehdit ediyordu. Onunla korktuğum için görüştüm görüşünü paylaşan Kaya, ifadesinde şunları kaydetti:

EVİNİZİ TARARIM

O gün kardeşim ve arkadaşıyla gece dışarı yemek almaya çıktık. Sanık Ercan beni aradı. Numaramı nereden bulduğunu bilmiyorum. Ondan korktuğum için cevap verdim çünkü cevap vermeseydim beni sürekli arayacaktı. Telefonu açtığım gibi Geliyorum dedi. Görüşmek istemediğimi belirttiğimde, Gelir, evinizi tarar, ağabeyini öldürürüm dedi. Kavurmacıdan yemek aldıktan sonra Ercan yanımıza geldi. Daha sonra arabayla bizi eve bıraktı. Evde otururken 03.00 gibi tekrar beni arayarak küfür edince, ağladım ve ona yalvardım.

KURŞUN YAĞDIRDI

Ercan ın aynı gece son kez görüşmek için kendisinden kapıya çıkmasını istediğini, Sana bir şey yapmayacağım, çıkmazsan Ergani yi ayağa kaldıracağım diye tehdit ettiğini savunan Kaya, Bir şey yapmaz ve son gelişidir düşüncesiyle kapıya çıktığını belirtti.

Kaya, ifadesine şöyle devam etti:

Veysi Ercan olay günü kapımıza gelerek, elimi sıkıca tutup, Gel, seninle kaçalım dedi. Ben de Bırak beni, ben seni sevmiyorum, seninle kaçamam. Ben ağabeyime bunu nasıl yaparım? Benim şerefim ve namusum var diyerek, kaçmayacağımı söylediğimde bir dakika düşünmeden silahı çıkararak kafama doğru sıktı. Karanlık değildi. Sokak lambasının ve evin ışığı vardı. Silah ateş almadı ancak ben bağırarak kaçtım. Yapma Ercan diye bağırdım. Kaçarken arkamdan bir daha sıktı, değmedi. Bir daha sıktı. Dördüncü kurşun kapıyı kapatırken camından bana isabet etti. Her şeyi hatırlıyorum.

DAHA ÖNCE POLİSTEN YARDIM İSTEMİŞ

Ablasından yardım istediğini, yeğeninin kendisini kucağına alarak taksiyle hastaneye götürdüğünü, ambulans geldikten sonra hafızasını kaybettiğini aktaran Kaya, Ercan ın daha önce de kendisini tehdit ettiğini, olaydan önce Ergani de polisten yardım istediğini ancak herhangi bir işlem yapılmadığını ileri sürdü.

İSMİ GERÇEK DEĞİLMİŞ

Kaya, ifadesinde O, öyle bir sahtekar ki bana kendisini Ercan olarak tanıttığı için sürekli ona Ercan diye hitap ediyordum. Gerçek ismini sonradan öğrendim. Sanıktan şikayetçiyim değerlendirmesinde bulundu.

YARIŞMAYA KATILMAMI SORUN YAPTI

Olay günü peşimi bıraksın diye görüştüm. Daha önce ses yarışmasının Gaziantep elemelerine gitmedim. Benim yarışmaya katılmamdan dolayı sorun çıkardı. Bu yüzden beni mahvetti ve öldürdü. Ondan önce bu kadar rahatsız etmiyordu ifadesini kullanan Kaya, Ercan ın İstanbul da yarışmadayken de kendisini bir kez aradığını ancak telefonu yüzüne kapattığını belirtti.

Mutlu Kaya, Diyarbakır ın Ergani ilçesindeki evinde İstanbul da katılacağı televizyon programı öncesi prova yaparken 18 Mayıs Pazartesi gecesi başından silahla vurularak ağır yaralanmış, olayla ilgili Kaya nın erkek arkadaşı olduğu belirtilen Veysi Ercan tutuklanmış, şüpheli hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Mesaiye devam

2 Mesaiye devam

Şehzadelerden anlamlı kampanya

3 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

4 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Nerede hareket

5 Nerede hareket...

Hükümetleri halk kuracak

6 Hükümetleri halk kuracak

Korkutmaya çalışıyorlar

7 Korkutmaya çalışıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğanın onayladığı kanunlar Resmi Gazetede

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı kanunlar Resmi Gazete'de

Vezirköprüde Dünya Su Günü etkinlikleri

9 Vezirköprü'de Dünya Su Günü etkinlikleri

İstihdam seferberliği tam gaz İş arayana 650 TL destek

10 İstihdam seferberliği tam gaz: İş arayana 650 TL destek