BOKO HARAM DAN KANLI EYLEM

Nijerya nın kuzeydoğusundaki bir kamyon durağında gerçekleşen intihar saldırısında 32 kişi yaşamını yitirdi, 80 kişi yaralandı.

BOKO HARAM DAN KANLI EYLEM

Nijerya da gece saatlerinde ülkenin kuzeydoğusunda Adamawa eyaletinin başkenti Yola da bulunan bir kamyon durağında gerçekleşen intihar eyleminde en az 32 kişi hayatını kaybetti. Feci olayda 80 kişi de yaralandı. AyrılıkçıBoko Haram örgütünden şüpheleniliyor.

DÜŞMANLAR ASLA KAZANAMAYACAK

Ulusal Acil Durum Yönetimi Ajansı, kurbanların çoğunun bölgedeki satıcılar ve müşterileri olduğunu, yaralalıların hastanelere kaldırıldığını, ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini duyurdu.

Nijerya Devlet BaşkanıMuhammadu Buhari, İnsanlığın düşmanları asla kazanamayacak. El ele vererek topraklarımızı terörizmden temizleyeceğiz şeklinde tweet attı.

BOKO HARAM 2009 DAN BERİ DEVLET KURMA PEŞİNDE

Ülkede en son 23 Ekim de meydana gelen ve camileri hedef alan intihar saldırılarında 42 kişi ölmüş, 100 den fazla kişi yaralanmıştı. Şimdiye dek 20 binden fazla kişiyi öldüren, 2,1 milyon kişinin ise yaşadığı toprakları terk etmesine neden olan kanlıBoko Haram örgütü, 2009 dan bu yana Nijerya nın kuzeydoğusunda bağımsız bir devlet kurmayı hedefliyor.

Boko Haram la etkin mücadele edeceği vaadiyle başa gelen devlet başkanı Muhammadu Buhari nin iktidarında 800 den fazla kişi örgüt tarafından katledildi.

DÜNYANIN EN KANLI ÖRGÜTÜ

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR