UĞURLAMAYA DOĞUMUNU YAPTIRDIĞI ÇOCUKLAR DA GELDİ

Hastanede öldürülen kadın doktoru, doğumunu yaptırdığı çocuklar da gözyaşlarıyla uğurladı

UĞURLAMAYA DOĞUMUNU YAPTIRDIĞI ÇOCUKLAR DA GELDİ

Samsun da dün sekreterinin eski eşinin bıçaklı saldırısında yaşamını yitiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı 49 yaşındaki Op.Dr. Aynur Dağdemir için bugün çalıştığı hastanenin önünde tören düzenlendi. Doğumunu yaptırdığı çocukların da katıldığı törende Dr.Aynur Dağdemir in Türk Bayrağı na sarılı tabutu dualarla hastane önünden, cenaze namazının kılınacağı Büyük Cami ye götürüldü.

aaa-001.jpg

Olay dün Samsun un İlkadım İlçesi nde bulunan özel hastanenin Çiftlik Şubesi nde meydana geldi. Ayakkabı tamircisi olan 38 yaşındaki Yusuf Demirbaş, önce kardeşiyle kavga ettiğini öğrendiği Ş.S. yi yolda görünce tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Yusuf Demirbaş, üzerindeki ekmek bıçağı ile Ş.S. yi sırtından bıçakladı. Yaklaşık yarım saat sonra da aynı bölgede bulunan özel hastaneye giderek şiddetli geçimsizlik nedeniyle 1 yıl önce boşandığı 8 yaşında bir kız çocuğu annesi 32 yaşındaki Şeyda A. nın yanına gitti.

ARAYA GİREN DOKTORU BIÇAKLADI

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Aynur Dağdemir in yanında sekreter olarak çalışan Şeyda A. ile doktorun yanında tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine bıçağı çıkaran Yusuf Demirbaş, dehşet saçtı. Bıçağı gören eski eş Şeyda A. kendini muayene odasına kilitledi. Bu sırada Dr. Aynur Dağdemir araya girerek şüpheliyi engellemek istedi. Boşanma aşamasında Şeyda A. lehine tanıklık yapmasına da öfkelendiği Dr. Aynur Dağdemir e saldıran Yusuf Demirbaş, bıçağı 3 kez sapladı. Kalbine gelen bıçak darbesi ile ağır yaralanan Dr. Dağdemir yere düştü.

Bağrışmalar üzerine gelen hastane çalışanları, kapıyı açtıklarında korkunç manzara ile karşılaştı. Bu sırada Yusuf Demirbaş, 5 nci katta bulunan doktor odasının penceresinden atlayarak beton zemine çakıldı. Hemen ameliyata alınan Dr. Dağdemir, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

a-007.jpg

Ağır yaralanan saldırgan Yusuf Demirbaş ise ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne kaldırılırken yolda öldü.

Yusuf Demirbaş ın geçen yıl, eski eşini tehdit ettiği gerekçesiyle mahkeme tarafından 6 ay eve yaklaşmama cezası aldığı belirtildi. 8 yaşındaki çocuklarının velayetinin ise anne  Şeyda A. da olduğu ifade edildi.

SEVDİKLERİNDEN GÖZYAŞI

Görev başında öldürülen Dr.Aynur Dağdemir için bugün çalıştığı hastanenin bahçesinde tören düzenlendi. Vali İbrahim Şahin, protokol üyeleri, sağlık personeli, mesai arkadaşları, meslektaşları, hastaları, hastane personeli ve vatandaşların da yer aldığı yaklaşık 1000 kişinin katıldığı törende gözyaşları sel olup aktı. 

20 yaşında ikiz kız çocuğu annesi olan Dr.Aynur Dağdemir in Türk Bayrağı na sarılı tabutunu görenler gözyaşlarını tutamadı. Eşi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Tıp Fakültesi öğrencisi olan kızı Başak, Hukuk Fakültesi öğrencisi olan kızı Tuğçe, annesi Aysel Gölpınar cenaze töreninde güçlükle ayakta durabildi. Tabuta sarılıp gözyaşı döken yakınları güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı. Anne Aysel Gölpınar, Kızım ben seni çiçek satarak büyütüp okuttum. Nereye gidiyorsun diye ağıt yaktı.

Bir çok kadın da doğumlarını yaptıran Dr.Aynur Dağdemirin cenaze törenine çocuklarıyla gelip katıldı.

aaaaa.jpg

Hastanedeki cenaze töreninde konuşma yapan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Fatih Özkan, üzüntülerini ifade etmeye kelimelerin yetmediğini belirterek şöyle dedi:

Aslında bu duyguları acıyı ve öfkeyi bir arada yaşayalı henüz 6 ay bile olmadı. Bir ağabeyimizi değerli bir meslektaşımızı kaybetmenin acısı ve ateşi daha küllenmeden yüreğimize yeni bir kor düştü. İnsanı yaşatmak için çalışan din, dil, cinsiyet ve statü farkı gözetmeksizin bütün birikimlerini şifa vermek için harcayan bir meslektaşımız değerli arkadaşımız Dr. Aynur Dağdemir menfur bir hadise sonucu görevi başındayken hunharca şehit edildi. Acımız çok büyük, tarifsiz ve telafisiz. Ben benzer acıların yaşanmaması temennisi ile çok değerli arkadaşım ve meslektaşım Dr. Aynur Dağdemir e Allah tan rahmet diliyorum.

Hastane önünde alınan helalliğin ve yapılan duaların ardından Dr. Aynur Dağdemir in cenazesi, cenaze töreni için Büyük Cami ye götürüldü.

aaaaaa.jpg

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da, Op. Dr. Aynur Dağdemir in ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi. Dr. Aynur Dağdemir in saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Bakan Akif Çağatay Kılıç, Kadınlarımıza yönelik yapılan bu şiddeti asla tasvip etmek mümkün değildir. Kadınlara yönelik yapılan şiddeti kınıyorum. Olayda hayatını kaybeden hanım kardeşimize Allah tan rahmet diliyorum dedi.

Bu arada hastanenin Pazartesi gününe kadar sağlık hizmeti vermeyeceği, sadece yatan hastaların tedavisinin süreceği dile getirildi.

GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

Samsun da öldürülen Dr. Aynur Dağdemir in Türk Bayrağı na sarılı cenazesi hastane önünde yapılan törenin ardından Büyük Cami ye getirildi. Buradaki törene Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun un Ak Parti ve CHP milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri, sağlık personeli, çalışma arkadaşları, hastaları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

cenaze-001.jpg

Törende eşi Prof.Dr. Ayhan Dağdemir ve kızları Tuğçe ile Başak Dağdemir güçlükle ayakta durabildi. Gözyaşlarının sel olup aktığı cenazede Cuma namazı sonrası cenaze namazını İl Müftüsü Veysel Çakı kıldırdı. Kılınan namaz ve okunan duaların ardından alınan helallik sonrası musalla taşından alınan doktorun Türk Bayrağı na sarılı tabutu, omuzlarda cenaze aracına doğru taşındı. Bu sırada tabutun önüne geçen Dr. Aynur Dağdemir in annesi Aysel Gölpınar, omuzlardan indirdiği kızının tabuta son kez sarılıp gözyaşı döktü. Anne güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı. Daha sonra  cenaze aracına konulan Dr. Dağdemir in cenazesi, Asri Mezarlığı na götürülerek burada toprağa verildi.

Öte yandan doktoru öldürdükten sonra intihar eden saldırganYusuf Demirbaş ın cenazesi de Kıranköy Mezarlığı Cami nde kılınan cenaze namazının ardından buradaki mezarlıkta toprağa verildi. Bu cenaze törenini katılımın az olduğu belirtildi.

 

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a ağır fatura

1 Samsunspor'a ağır fatura

Yankaya'ya ödül!

2 Yankaya'ya ödül!

Suat Çakır kulübeye

3 Suat Çakır kulübeye

Çağrı'dan kötü haber

4 Çağrı'dan kötü haber

O sıradan biri olmaz!..

5 O sıradan biri olmaz!..

Bir facia daha istemiyoruz

6 Bir facia daha istemiyoruz

Pınar Altuğ'u kızdıran yorum

7 Pınar Altuğ'u kızdıran yorum

Bafra'da çocuklar için asayiş uygulaması

8 Bafra'da çocuklar için asayiş uygulaması

Düğüm çözülecek mi?

9 Düğüm çözülecek mi?

Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

10 Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler