ÇOCUKLAR BİZE ALLAH IN EMANETİDİR

Canik Belediyesi, Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle ?1. Canik Çocuk Kitapları Günleri? düzenledi.

 ÇOCUKLAR BİZE ALLAH IN EMANETİDİR

Bir AVM?de düzenlenen etkinlikte konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ?Geleceği fethetmek istiyorsak çocuklarımızı değerleriyle büyüyen, geçmişine bağlı ve geleceği algılayabilecek donanımda yetiştirmek zorundayız? dedi.

Çocukları milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçladıklarına işaret eden Genç, ?Nasıl bir gelecek istiyorsak, çocuklarımızı ona göre yetiştirmeliyiz. Bizim anlayışımıza göre çocuklar değerleriyle birlikte büyümeli.Şeyh Edebali?nin de dediği gibi ?Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini bilesin? bizim medeniyet değerlerimiz çocuklarımızı değerleriyle birlikte geleceğe hazırlamayı gerektirir. Canik Belediyesi olarak özellikle sıbyan okullarımızla çocuklarımızın maneviyatını da kendileriyle beraber büyütüyoruz? diye konuştu.

GENÇ?TEN ÇOCUKLARA ?ÇOCUK HAKLARI KİTABI? HEDİYESİ

Tüm çocuklarınDünya Çocuk Hakları Günü nü kutlayan Canik Belediye BaşkanıOsman Genç, Çocuklarımız toplumumuzda en önemli bireylerdir. Çocuklarımız tüm haklarını bilsin ve sahip çıksın diye onlaraÇocuk Hakları Kitabı çıkardık. Bu kitabımızı çocuklarımıza hediye ediyorum. İnsanlığı sevmek, çocuğu sevmekle başlar. Çocuklarımıza çağdaş yaşam koşullarında her türlü imkanı sağlamak hepimizin görevidir. Çünkü çocuklar bize Allah ın emanetidir, Dünyanın neresinde olursa olsun onların haklarını savunmak insani bir erdemdir diye düşünüyorum? şeklinde konuştu.

ETKİNLİK 3 GÜN SÜRECEK

Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Canik Belediyesi, YEDAŞ ve bir AVM işbirliğiyle düzenlenen1. Canik Çocuk Kitapları Günleri nde ünlü yazarlar İbrahim Ünsal Uçar, Halis Alçın ve Nuri Balta, üç gün boyunca çocuklarla birlikte olacak.

Etkinlikte çocuk kitapları yayın evleri de kitaplarını kurulacak stantlarda sergileniyor. Etkinlik 3 gün boyunca sürecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

MHP'li Usta birinci sıradan aday

7 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

8 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

9 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

Samsun'da ramazan pidesine zam

10 Samsun'da ramazan pidesine zam