ÇOCUKLAR BİZE ALLAH IN EMANETİDİR

Canik Belediyesi, Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle “1. Canik Çocuk Kitapları Günleri” düzenledi.

 ÇOCUKLAR BİZE ALLAH IN EMANETİDİR

Bir AVM’de düzenlenen etkinlikte konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Geleceği fethetmek istiyorsak çocuklarımızı değerleriyle büyüyen, geçmişine bağlı ve geleceği algılayabilecek donanımda yetiştirmek zorundayız” dedi.

Çocukları milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçladıklarına işaret eden Genç, “Nasıl bir gelecek istiyorsak, çocuklarımızı ona göre yetiştirmeliyiz. Bizim anlayışımıza göre çocuklar değerleriyle birlikte büyümeli. Şeyh Edebali’nin de dediği gibi ‘Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini bilesin’ bizim medeniyet değerlerimiz çocuklarımızı değerleriyle birlikte geleceğe hazırlamayı gerektirir. Canik Belediyesi olarak özellikle sıbyan okullarımızla çocuklarımızın maneviyatını da kendileriyle beraber büyütüyoruz” diye konuştu.

GENÇ’TEN ÇOCUKLARA ‘ÇOCUK HAKLARI KİTABI’ HEDİYESİ

Tüm çocukların Dünya Çocuk Hakları Günü nü kutlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Çocuklarımız toplumumuzda en önemli bireylerdir. Çocuklarımız tüm haklarını bilsin ve sahip çıksın diye onlara Çocuk Hakları Kitabı çıkardık. Bu kitabımızı çocuklarımıza hediye ediyorum. İnsanlığı sevmek, çocuğu sevmekle başlar. Çocuklarımıza çağdaş yaşam koşullarında her türlü imkanı sağlamak hepimizin görevidir. Çünkü çocuklar bize Allah ın emanetidir, Dünyanın neresinde olursa olsun onların haklarını savunmak insani bir erdemdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

ETKİNLİK 3 GÜN SÜRECEK

Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Canik Belediyesi, YEDAŞ ve bir AVM işbirliğiyle düzenlenen 1. Canik Çocuk Kitapları Günleri nde ünlü yazarlar İbrahim Ünsal Uçar, Halis Alçın ve Nuri Balta, üç gün boyunca çocuklarla birlikte olacak.

Etkinlikte çocuk kitapları yayın evleri de kitaplarını kurulacak stantlarda sergileniyor. Etkinlik 3 gün boyunca sürecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Manisaspor evinde Samsun'a kaybetti

1 Manisaspor evinde Samsun'a kaybetti

Denizlispor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek: 'Önümüzdeki haftalarda telefi ederiz'

2 Denizlispor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek: 'Önümüzdeki haftalarda telefi ederiz'

Üniversitesi öğrencisi Ece Çelik'i ezdiği gerekçesiyle tutuklanan zanlının avuka

3 Üniversitesi öğrencisi Ece Çelik'i ezdiği gerekçesiyle tutuklanan zanlının avuka