Sabuncu dan platform daveti

CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, Başka hayatların sönmemesi için Samsun’da bir platform oluşturulması; sivil, siyasi tüm dinamiklerin bir araya gelmesi için açık davette bulunuyoruz dedi

Sabuncu dan platform daveti

CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu, Dr. Aynur Dağdemir in bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduklarını, tüm insanların şiddet terörüne karşı sorumlu ve bilinçli davranarak her platformda bir araya gelerek çözüme ulaşana kadar hep birlikte mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

ÇÖZÜM MASASI OLUŞTURALIM

Sabuncu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Yoksa son yıllarda artan şiddet terörü her gün bir hayatın sönmesi, evlatların annesiz kalması ve ocakların sönmesi canımızı çok yakıyor. Ülkemizde son yıllarda bu konuda yaşanan hızlı artış iktidarın bu konuda ödevlerini ve görevlerini yerine getirmediğinden, kadına karşı ötekileştirici dil kullandığından ve yasal düzenlemeleri şiddet önlemeye yönelik  oluşturmamasından kaynaklanıyor. Ve biz bu anlamda  çözüm oluşturmak amacıyla ve başka hayatların sönmemesi için Samsun’da bir platform oluşturulması; sivil, siyasi tüm dinamiklerin bir araya gelmesi için açık davette bulunuyoruz. Gelin bu konuda daha fazla geç kalmadan çözüm masası oluşturalım.

 EN ÇOK OKUNANLAR