SESSİZ PROTESTO

Samsun Sağlık ve Meslek Örgütleri, Dr. Aynur Dağdemir in öldürülmesini protesto için sessiz yürüyüş yaptı

SESSİZ PROTESTO

Samsun da tabipler ve sağlık çalışanları, Op. Dr. Aynur Dağdemir in öldürülmesini yaptıkları sessiz yürüyüşle protesto etti.

SİYAH ÇELENK 

İlkadım İlçesi Çiftlik Caddesi nde buluşan Samsun Sağlık ve Meslek Örgütleri, İstiklal Caddesi boyunca Sessiz yürüyüş düzenledi. Sağlık çalışanları Dr. Aynur Dağdemir in çalıştığı hastanenin önüne kadar yürüdü. Burada grup, hastane önüne siyah çelenk bıraktı. Yürüyüşe, Aynur Dağdemir in kızı, Tıp Fakültesi Öğrencisi Başak Dağdemir de katıldı.

ey-001.jpg

SIRADAN DEĞİL

Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı Dr. Bayazit İlhan ve Samsun Sağlık ve Meslek Örgütleri adına Süleyman Bal, hastane önünde yaptığı açıklamayla saldırıyı kınadı. Dr.  İlhan, bu cinayetlerin sıradan olmadığını belirterek, Dünyanın neresine giderseniz gidin, bir doktor görevi başında katlediliyorsa, sıradan bir mesele değildir. Bunun sebepleri çok ciddi ele alınması gerekir. Aynur Dağdemir, gebeleri takip edip, çocuğu olmayanlara umut oluyordu. Türkiye de nasıl bir ortama geldik ki, kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor, sağlık çalışanlarına şiddetin ardı arkası kesilmiyor. Türkiye, nasıl oldu da sorunlar şiddetle çözülmeye çalışılır oldu. Bunun ciddi şekilde araştırılması gerekiyor. Yetkilileri, siyasetcileri kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik katliamların son bulması için çözüm önerilerini ciddiye almalarını istiyoruz dedi.

ee-002.jpg

KADINA ŞİDDET 13 KAT ARTTI

Son 10 yılda 5 hekimin katledildiğini belirten Süleman Bal ise, Bu rakam Cumhuriyet tarihinin 80 yılına baktığımız zaman bile görmeyeceğimiz bir tablodur. 5 arkadaşımız çalıştığı hastanelerde katledildi. Aynı zamanda kadın cinayetleri 13 kat arttı. Her birinde ayrı bir gerekçe bulunuyor. Hekimliği ayaklar altına alanlar, hekimleri kötüleyenler, bu cinayetlere zemin hazırlayanlardır. Dr. Aynur Dağdemir, insanlara can dağıtıyor, can veriyordu, ancak kendi canını verdi. Hekimlere sahip çıkın, hekimler candır,  düşman değildir, düşman gösterenlere inanmayın diye konuştu. 

Yürüyüşe katılan sağlık çalışanları, konuşmaların ardından sessiz şekilde dağıldı.

Bayram OK  



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

1 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Son prova Samsunspor'un

2 Son prova Samsunspor'un

Samsunspor'a ceza kapıda

3 Samsunspor'a ceza kapıda

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

4 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

5 Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

6 Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

7 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

8 Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

Dost kazıkları...

9 Dost kazıkları...

Canberk tribünde

10 Canberk tribünde