Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Sağlık camiası endişeli

Samsun da geçen mayıs ayında Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde üç kurşunla öldürülen Op.Dr.Kamil Furtun un ardından, önceki gün de Op. Dr. Aynur Dağdemir in öldürülmesi sağlık camiasını endişelendirdi

Sağlık camiası endişeli


Samsun da geçen Mayıs ayında Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi nde görevi başında üç kurşunla katledilen evli ve bir çocuk babası Op.Dr.Kamil Furtun un acısını henüz unutulmamışken özel hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı evli ve ikiz kız çocuğu annesi Op.Dr.Aynur Dağdemir in, üç bıçak darbesi ile öldürülmesi sağlıkçıları korkuttu. 

 

DUYGU DOLU MESAJLAR
Op. Dr. Aynur Dağdemir in öldürülmesi tüm sağlık camiasını yasa boğarken, gebeliğini tkip etitği kadınlar, doğumunu yaptırdığı bebekler, çocuklar ve ailelerini de derinden üzdü. Dr. Dağdemir in facebook sayfasına yazılan mesajlar, okuyan herkesi duygulandırdı. İşte yazılanlardan bazıları: Bize sadece doktorluk yapmadınız daha fazlasıydı. Emeklerinizi saysam bitiremem en zor zamanlarımızda bizi bizden daha çok düşündünüz. Bebeklerimizi ilk siz aldınız elinize, elimi tutup iyi olduklarını ilk siz söylediniz, torunlarım mı gelmiş, diyerek kucağınıza alışınız an be an aklımda. Nur içinde yatın Aynur Hocam. , 9 ay boyunca bana doktorluk değil annelik yaptın. Masal ilk sizin elinizi tuttu, ilk size ağladı, ilk size baktı. Sen bizim doktor ananemizdin, öyle sevdin torununu, melek yüzlü kalbi temiz insan, bunu yapanların yanına kalmasın.  

22-onlem-(3)9.jpg

22-onlem-(4)9.jpg

Dün mezarlığa yakınlarının kabirlerini ziyaret için gelenler Op. Dr. Aynur Dağdemir e de dua etti.  Dr. Aynur Dağdemir in tabutu üzerindeki kasımpatı çiçeklerinin de mezarının üzerine serildiği görüldü.

HASTANELERE RESMİ POLİS ATANMALI
Samsun da 6 ay içerisinde yaşanan iki doktor cinayetinin sağlık çalışanlarını endişelendirdiğini söyleyen ve bir sağlık çalışanı olduğunu ifade eden Türk Sağlık- Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Hastanelerde ciddi anlamda elle dedektör ve X-Ray cihazları olması lazım. Resmi polis atanmalı. Bunların olduğu yere çok rahat ekmek bıçağı ile ateşli silahla hiç kimse hastaneye giremez. Hastanelere insanlar çok rahat silahla girebiliyor. Sıkıntı bu dedi.

22-onlem-(6)9.jpg

HAPİS CEZASI UYGULANMALI 
Özel güvenlik görevlilerinin yetersiz kaldığını, onların da kendilerine saldırılacağı endişesiyle çekindiklerini belirten Çakmak, Polisin ciddi anlamda caydırıcılık özelliği var. Artık kaç kişinin ölmesi lazım ki bunlar yapılsın. X-Ray cihazları artık her yerde var. Hastanelerde de olması gerekir. Sağlık çalışanlarına darp, küfür, şiddet uygulayanların çok ciddi anlamda sağlıktan men edilmesi lazım. Devletin bunlara ücretsiz sağlık hizmeti vermemesi lazım. Hapis cezası uygulamalı. Devleti uğrattığı zarar cebinden alınacak. Caydırıcı önlemler olmalı diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı

1 'Fındık fiyatları düşüşte ama üretici panik yapmamalı'

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acı günü

2 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acı günü

Samsundaki Bank Asya operasyonunda sıcak gelişme

3 Samsun'daki 'Bank Asya' operasyonunda sıcak gelişme

Samsunda feci kaza 1 ölü, 1 yaralı

4 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Karadenizde 11 terörist

5 Karadeniz'de 11 terörist

Fındık fiyatları neden yükselmiyor İşte cevabı

6 Fındık fiyatları neden yükselmiyor? İşte cevabı...

Samsunda 11 Iraklı gözaltına alındı

7 Samsun'da 11 Iraklı gözaltına alındı

Orduda 25 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı O adamdan ilginç savunma

8 Ordu'da 2.5 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı! O adamdan ilginç savunma

Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu

9 Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Bakan Kılıç Samsunspor taraftarına seslendi

10 Bakan Kılıç Samsunspor taraftarına seslendi