Miniklere deprem eğitimi

Samsun da Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğü, ilköğretim öğrencilerine yönelik afet bilgilendirme toplantıları düzenliyor

Miniklere deprem eğitimi

 

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) Samsun İl Müdürlüğü nün ilköğretim okullarına yönelik başlattığı afet ve afetten korunma eğitimleri devam ediyor.

AFAD Samsun İl Müdürlüğü nün son konukları, Atakum İlçesi ndeki Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu 1-G, 2-G ve 3-A sınıfı öğrencileri oldu. Öğretmenleri eşliğinde AFAD ı ziyaret eden minikler, Mobil Similasyon Merkezi nde yer alan TIR da afet ve acil durumlar hakkında bilgilendirildi. Similasyon Merkezi nde ilk olarak yetkililerden başta deprem olmak üzere çeşitli afetler hakkında bilgiler alan öğrenciler, daha sonra Deprem Sarsıntı Masası nda deneyim yaşadı.

22-vakif-okul-(1)13-001.jpg

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR
İlköğretim okullarına yönelik eğitimler hakkında bilgiler veren AFAD Samsun İl Müdürü Erkan Koparmal, Samsun un Kuzey Anadolu Fay Hattı na yakın bir merkezde yer aldığına dikkat çekerek, Kurumumuz, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında Kuzey Anadolu Fay Hattı nda bulunan şehirlerdeki vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla bir dizi eğitim çalışması yürütüyor. Ağaç yaşken eğitilir atasözümüzde olduğu gibi geleceğimiz olan çocuklarımızı bu yaşlarda afetler konusunda eğitmek hayati önem taşıyor. Bu nedenle bölgemizdeki ilköğretim okullarına yönelik eğitim çalışmalarına ayrı bir önem veriyoruz dedi.

DEPREMİ YAŞADILAR 

AFAD Samsun il Müdürlüğü Mobil Similasyon Merkezi nde başta depremler olmak üzere afetler konusunda bilgilendirilen Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu minikleri, Deprem Sarsıntı Masası nda deneyim yaşadı.

22-vakif-okul-(2)13-001.jpgEN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

1 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

2 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

Gençlik merkezleri arası tiyatro yarışmasının Ege finali gerçekleşti

3 Gençlik merkezleri arası tiyatro yarışmasının Ege finali gerçekleşti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, miniklerle bir araya geldi

4 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, miniklerle bir araya geldi

Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

5 Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

6 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı