Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Miniklere deprem eğitimi

Samsun da Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğü, ilköğretim öğrencilerine yönelik afet bilgilendirme toplantıları düzenliyor

Miniklere  deprem  eğitimi

 

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) Samsun İl Müdürlüğü nün ilköğretim okullarına yönelik başlattığı afet ve afetten korunma eğitimleri devam ediyor.

AFAD Samsun İl Müdürlüğü nün son konukları, Atakum İlçesi ndeki Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu 1-G, 2-G ve 3-A sınıfı öğrencileri oldu. Öğretmenleri eşliğinde AFAD ı ziyaret eden minikler, Mobil Similasyon Merkezi nde yer alan TIR da afet ve acil durumlar hakkında bilgilendirildi. Similasyon Merkezi nde ilk olarak yetkililerden başta deprem olmak üzere çeşitli afetler hakkında bilgiler alan öğrenciler, daha sonra Deprem Sarsıntı Masası nda deneyim yaşadı.

22-vakif-okul-(1)13-001.jpg

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR
İlköğretim okullarına yönelik eğitimler hakkında bilgiler veren AFAD Samsun İl Müdürü Erkan Koparmal, Samsun un Kuzey Anadolu Fay Hattı na yakın bir merkezde yer aldığına dikkat çekerek, Kurumumuz, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında Kuzey Anadolu Fay Hattı nda bulunan şehirlerdeki vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla bir dizi eğitim çalışması yürütüyor. Ağaç yaşken eğitilir atasözümüzde olduğu gibi geleceğimiz olan çocuklarımızı bu yaşlarda afetler konusunda eğitmek hayati önem taşıyor. Bu nedenle bölgemizdeki ilköğretim okullarına yönelik eğitim çalışmalarına ayrı bir önem veriyoruz dedi.

DEPREMİ YAŞADILAR 

AFAD Samsun il Müdürlüğü Mobil Similasyon Merkezi nde başta depremler olmak üzere afetler konusunda bilgilendirilen Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu minikleri, Deprem Sarsıntı Masası nda deneyim yaşadı.

22-vakif-okul-(2)13-001.jpgEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda iş kazası

1 Samsun'da iş kazası!

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta MHP daha da güçlenecek

2 MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta: 'MHP daha da güçlenecek'

Yönetim sessiz taraftar tepkili

3 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

4 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

Liderimizin emirlerine amadeyiz

5 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Bir gözaltı ve bir gerçek

6 Bir gözaltı ve bir gerçek...

Kritik haftalar

7 Kritik haftalar

Samsunda meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

8 Samsun'da meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

9 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

10 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'