Sahip çıkılmalı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Suriye nin kuzeyindeki Türkmen köylerine yönelik kara harekatına tepki göstererek, Türkmen kardeşlerimizin varlıklarına sahip çıkma adına uygulanacak olan her türlü politik karara destek vereceğiz dedi

 Sahip çıkılmalı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Türkiye nin son 15 yılda Ortadoğu da ve komşu ülkelerle olan ilişkilerde yürüttüğü politikaların çok önemli olduğunu ve gelinen noktada yaşanan gelişmeleri durup seyreden bir Türkiye’nin ortaya çıktığını ifade etti.

YPD-ABD DEVLET KURDU

İktidarın dış politikasını eleştiren Zeybek, Üzülerek görüyoruz ki Türkiye nin dış politikaları yanlış bir zemine oturtulmaktadır. Bunun sonucunda Türkiye nin doğusunda 800 kilometre sınır hattında PYD nin yerleştiğini görüyoruz. ABD nin bunun tarafı olduğunu ve Türkiye nin buna müdahale edemediğini ve sınırımızda yeni bir devlet oluşturulduğunu canlı bir şekilde yaşıyoruz. Türkiye nin menfaatleri yok edilmiştir, Orta Doğu da Türkmenlerin menfaatleri yok edilmiştir, bu menfaatlerin yok edilmesinde mevcut siyasi iktidarın büyük rolü oldu. Emperyalist ülkeler paylaşımlarını yapmışlardır fakat Türkiye bunun dışında kalmıştır, Ortadoğu kan gölü içinde kalmıştır. Türkmen soydaşlarımız orada katledilir ve oradan sürgün edilir hale gelmiştir  diye konuştu.

ETKİN ROL ALMALIYIZ

Zeybek açıklamasını şöyle sürdürdü: Türkmenlere yapılanlara karşı durmak için Türkiye olarak etkin bir şekilde rol almalıyız. Yaşanan gelişmelere sesiz kalan bir siyasal iktidar ile bunun olmayacağını her seferinde ifade ettik. Yaşanan bu gelişmeler ve geldiğimiz nokta yanlış politikaların eseridir. Yaşanan gelişmelerin ardında Musul Kerkük ve Suriye deki Türkmenlerin yerlerinden edilmesi ve burada bir Kürt devleti kurulması hayali vardır. Bizim düşüncemiz ülkemizin Ortadoğu politikalarını gözden geçirmesi ve buradaki etkinliğimizi artırmaya yönelik politikalar izlenmeli. Biz bundan sonraki süreç içerisinde Türkmen kardeşlerimizin buralardaki varlıklarına sahip çıkmak zorundayız. Bizim Ortadoğu ile tarihten gelen derin bağlarımız var. Türkmen kardeşlerimizin varlıklarına sahip çıkma adına uygulanacak olan her türlü politik karara destek vereceğiz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

1 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

2 Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

Samsunspor'da kongre günü

3 Samsunspor'da kongre günü

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

4 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Samsunspor'da duygu dolu anma

5 Samsunspor'da duygu dolu anma

Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

6 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

7 Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

Şartlar eşit

8 Şartlar eşit

Sen-ben meselesi biterse...

9 Sen-ben meselesi biterse...

Atakum'dan Samsunspor'a destek geldi

10 Atakum'dan Samsunspor'a destek geldi