Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KAMYON VE TIR YASAĞI BAŞLADI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmaya başlayan Trafik, Elektronik, Denetleme Sistemi Projesi geçen Çarşamba günü başlatıldı.

KAMYON VE TIR YASAĞI BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi nin (UKOME) şehir içi trafiğini rahatlamak amacıyla kamyon ile TIR ların sabah ve akşam belli saatlerde şehir içine girmesini yasaklayan kararı uygulanmaya başladı.  

Kırmızı ışık ihlali ve hız limitlerini aşan sürücüleri tespit etmek için Karadeniz Sahil Yolu üzerine 19 sabit kule radarlar konulurken, Büyükşehir Belediyesi UKOME de Altınordu ve Fatsa İlçelerinden geçen Karadeniz Sahil Yolu nda 07.00-09.00 ile 16.00-20.00 saatleri arasında kamyon ve TIR ların geçişine yasaklandı.

Bugün uygulanmaya başlayan karar nedeniyle kamyon ve TIR lar saat 07.00-09.00 arası 2 saat süreyle Samsun ve Giresun yönüne geçiş yapamadı. Yasak saatine Ordu sınırları içinde Karadeniz Sahil Yolu nda yakalanan sürücüler ise yol kenarlarındaki park yerlerinde park etti.  

yolll-001.jpg

KARARI BİLDİRDİK  

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, şehir trafiğinde sabah ciddi rahatlama yaşandığını belirterek, Aldığımız bu kararı Türkiye deki Şoförler Cemiyeti ne, kamyon ve TIR ların derneklerine, Türkiye Şoförler Federasyonu na bildirmiştik. İlk gün itibariyle aksaklık olabileceğini tahmin edebiliyordum ama çok şükür beklentilerimizin çok altında tüm kamyon ve TIR cılarımızın bilgilendirildiğini gördük. Sabah Ordu en rahat trafiğe kavuşmuş oldu. Akşam da aynı sakinliği bekliyoruz. Kararı aldığımız Cuma günü Altınordu da Karadeniz Sahil Yolu ndan geçen 90 bin aracın yaklaşık 55 bininin kamyon ve TIR dan oluştuğunu gördük. Sabah ve akşam bu yolda bunu mecburen yapmamız lazımdı. Asıl amacımız Fatsa ve Altınordu da çevre yolunun bir an önce devreye girmesi. Çevre yolu hizmete girmediği takdirde bizim bu müeyyideyi biraz daha genişleterek uygulama mecburiyetimiz var dedi.

Zonguldak tan yola çıkan ve Trabzon istikametine seyreden Sezgin Başkan, Karar alınmış bilgim yoktu burada öğrendik, yol kenarına tabelalar asmışlar. Saat 7 de geldik 9 a kadar bekledik. Akşam yasağı da varmış beni pek etkilemiyor ama buradaki arkadaşların çoğu bundan da etkilenecek şeklinde konuştu.  

Sabah 2 saatlik yasağın ardından Karadeniz Sahil Yolu nda Samsun ve Giresun yönüne yoğun TIR ve kamyon geçişi oldu.  

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda alışveriş merkezinde kavga 1 ölü

1 Samsun'da alışveriş merkezinde kavga: 1 ölü

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Sözümü tuttum

2 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü; 'Sözümü tuttum'

Samsunda korkunç kaza 1 ölü 8 yaralı

3 Samsun'da korkunç kaza! 1 ölü 8 yaralı

Samsun Haber Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay

4 Samsun Haber: Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay!

Samsun Haber Samsundaki AVM cinayetinde yeni gelişme

5 Samsun Haber: Samsun'daki AVM cinayetinde yeni gelişme!

Samsunspor Anı olarak söktüler

6 Samsunspor: Anı olarak söktüler

Samsun Haber Samsun Valiliğinden dolandırıcılık uyarısı

7 Samsun Haber: Samsun Valiliğinden 'dolandırıcılık' uyarısı

Samsun Haber Samsundaki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

8 Samsun Haber: Samsun'daki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

Samsunun şansı

9 Samsun'un şansı...

Rockçılar yağmur, çamur dinlemedi

10 Rockçılar yağmur, çamur dinlemedi