USTA’DAN HÜKÜMETE ELEŞTİRİ

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Ne kadar enteresan ki Kobani için AKP hükümeti her türlü yardım ve desteği sağlarken Bayırbucak için kılını kıpırdatmıyor dedi

USTA’DAN HÜKÜMETE ELEŞTİRİ

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı açıklamayla hükümetin Suriye deki tutumunu sert ifadelerle eleştirdi. Usta, AK Parti iktidarının BOP gereği Türkmenlerin Türkiye den koparılmasının müttefiki olduğunu ileri sürdü.

AKP TEŞARON

Usta, açıklamasında şunları söyledi: Büyük bir titizlikle hazırlayıp adına Büyük Ortadoğu Projesi dediği ve eş başkanlığına da dönemin T.C. Başbakanını atadığı, aynı başbakanının da kendisine tevdi edilen görevi gururla benimseyip halkına deklare ettiği, küresel güçler, önce 1. Dünya Savaşından sonra, devamında ise Yalta Konferansından beri süre gelen bölgeyi yeniden şekillendirme hayali ile çalışmalarını hızla sürdürmekte, yıllar önce çizmiş olduğu haritayı yürürlüğe sokmaya çalışmaktadır. Dönemin başbakanının eş başkanlığını yaptığı bu proje gereği güney sınırımızın önce Irak kısmı dizayn edilerek oradaki etkinliğimiz azaltılmış, tarihte Türkmen illeri olarak anılan Musul, Kerkük ve Süleymaniye işgal edilerek soydaşlarımızla bağlantımız kesilmiştir. Aynı senaryo Suriye için de devreye sokulmuş ve yine projenin baş aktörlüğü küresel güçlere, taşeronluk görevi ise AKP hükümetlerine verilmiş, Suriye sınırımız bize kapatılarak oradaki soydaşlarımızla bağlarımız koparılmıştır.

DAHA NE KADAR SUSACAKSINIZ

Türkmendağı nın Erciyes’ten, Toroslardan farkı olmadığını belirten MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Yaklaşık 10 gündür karadan ve havadan bombalanmak suretiyle 65’e yakın şehit ve 200’den fazla yaralı ile, Türkmenler adeta soykırıma tabi tutulmaktadır. O Türkmen eli ki “Biz namaza durduğumuzda yüzümüzü kıbleye, sırtımızı Türkiye’ye döneriz” diyenlerin yurdudur. Irak ve Suriye de Kürt-Arap bölgeleri BOP gereği yönetimlerinden koparılırken, acı ama gerçek, küresel güçlerin müttefiki, AKP hükümetinin işbaşında olduğu Türkiye’dir. Ne kadar enteresan ki Kobani için AKP hükümeti her türlü yardım ve desteği sağlarken Bayır-Bucak için kılını kıpırdatmıyor. Ülkemizin güney sınırında Suriye’nin kuzeyinde bir Kürt koridoru oluşturularak, tıpkı Kuzey Irak’ta ki gibi bir Kürdistan özerk yönetimi kuruluyor, Türkiye’de buna maalesef çanak tutuyor. Üç gün içinde Şam’da Cuma namazı kılacağız hayali kuran AKP nerededir? Kobani, Mursi ve Rabia için dünyayı ayağa kaldıranlar neden suskunluklarını bozmuyorlar? Türklükten başka her şeye sahip çıkan Sayın Cumhurbaşkanı neden susuyor? Tuzhurmatu’ya sustunuz, Kırım’a sustunuz, Urumçi’ye sustunuz, Tebriz’e sustunuz, daha ne kadar susacaksınız? diye konuştu.

 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Üzerine baza düşen çocuk öldü

1 Üzerine baza düşen çocuk öldü