Zulme sessiz kalmayalım

Büyük Birlik Partisi Samsun İl Başkanı Ahmet Katrancı, Uluslararası güçler bugün Türkmenlerin yok oluşunu seyrediyorsa buna sesiz kalmaması gereken tek ülke Türkiye Cumhuriyeti dir dedi

Zulme sessiz kalmayalım

Büyük Birlik Partisi Samsun İl Başkanı Ahmet Katrancı,  Suriye’deki Türkmen varlığının büyük bir katliamla, soykırımla ve yok olmayla karşı karşıya olduğunu söyledi. Katrancı, Yüreğinde zerre kadar milli duygu, kalbinde zerre kadar iman ve vicdan taşıyan bir insan bu saldırıya ve vahşete sessiz kalamaz, sessiz kalmamalıdır.  B.B.P. olarak başta kendi teşkilatlarımız olmak üzere, iktidarıyla, muhalefetiyle, tüm siyasi partilerimizi, sendikalarımızı, meslek odalarımızı, sivil toplum örgütlerimizi, üniversite camiamızı, medya kuruluşlarımızı ve her kesimi şu anda Suriye’de, Rusya ve Esed güçleri tarafından katliama tabi tutulan, ağır bombardıman altında olan Türkmen Dağı  çevresindeki Bayır Bucak Türkmenlerimize, Suriye’deki Türkmen varlığına sahip çıkmaya ve zulme tepki vermeye davet ediyoruz diye konuştu.

ORTAYA KONULAN TAVIR YETERSİZ

Katrancı açıklamasını şöyle sürdürdü: Devletimizin ve hükümetimizin bu durum karşısında şu ana kadar ortaya koyduğu tavrı yetersiz olarak değerlendiriyoruz. Devleti yönetenler, hükümet edenler;  PKK’nın ve onun uzantısı olan PYD’nin Kobani’deki varlığına sahip çıktıkları kadar, Suriye’deki Türkmen varlığına sahip çıkamayacak kadar acziyet içerisindedirler. Bizler Suriye’deki Türkmen kardeşlerimizin korunması için, devletimizin cesaretle alacağı kararların ve atacağı adımların yanındayız. Rusya uçaklarıyla emperyal emelleri için gelip benim Türkmen kardeşlerimi bombalıyorsa, bu saldırılar durdurulmazsa biz ülke olarak meşru hakkımızı havadan ve karadan askeri operasyonlar yapmak suretiyle kullanacağımızı net bir şekilde belirtmeliyiz. Aynı zamanda, uluslararası güçlere, Nato’ya ve Birleşmiş Milletlere çağrı yapılarak saldırılara karşılık verilmelidir. Hükümetimiz bugünden itibaren yaptıklarının ötesine geçmek durumundadır. Silahsa silah gönderilmelidir.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda imzalar an meselesi

1 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

2 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Akif Çağatay Kılıçın acı günü

3 Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü!

Samsunda feci kaza Yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Yaralılar var

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

5 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

6 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı

7 Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı!

Samsunsporun son rakibi Giresun

8 Samsunspor'un son rakibi Giresun

Sahadan çekilen İranlıları Bakan Bak ikna etti

9 Sahadan çekilen İranlılar'ı Bakan Bak ikna etti

Samsunda camide imama ve cemaate saldırı

10 Samsun'da camide imama ve cemaate saldırı