Zulme sessiz kalmayalım

Büyük Birlik Partisi Samsun İl Başkanı Ahmet Katrancı, Uluslararası güçler bugün Türkmenlerin yok oluşunu seyrediyorsa buna sesiz kalmaması gereken tek ülke Türkiye Cumhuriyeti dir dedi

Zulme sessiz kalmayalım

Büyük Birlik Partisi Samsun İl BaşkanıAhmet Katrancı,  Suriye’deki Türkmen varlığının büyük bir katliamla, soykırımla ve yok olmayla karşı karşıya olduğunu söyledi. Katrancı, Yüreğinde zerre kadar milli duygu, kalbinde zerre kadar iman ve vicdan taşıyan bir insan bu saldırıya ve vahşete sessiz kalamaz, sessiz kalmamalıdır.  B.B.P. olarak başta kendi teşkilatlarımız olmak üzere, iktidarıyla, muhalefetiyle, tüm siyasi partilerimizi, sendikalarımızı, meslek odalarımızı, sivil toplum örgütlerimizi, üniversite camiamızı, medya kuruluşlarımızı ve her kesimi şu anda Suriye’de, Rusya ve Esed güçleri tarafından katliama tabi tutulan, ağır bombardıman altında olan Türkmen Dağı  çevresindekiBayır Bucak Türkmenlerimize, Suriye’deki Türkmen varlığına sahip çıkmaya ve zulme tepki vermeye davet ediyoruz diye konuştu.

ORTAYA KONULAN TAVIR YETERSİZ

Katrancı açıklamasını şöyle sürdürdü: Devletimizin ve hükümetimizin bu durum karşısında şu ana kadar ortaya koyduğu tavrı yetersiz olarak değerlendiriyoruz. Devleti yönetenler, hükümet edenler;  PKK’nın ve onun uzantısı olan PYD’nin Kobani’deki varlığına sahip çıktıkları kadar, Suriye’deki Türkmen varlığına sahip çıkamayacak kadar acziyet içerisindedirler. Bizler Suriye’dekiTürkmen kardeşlerimizin korunması için, devletimizin cesaretle alacağı kararların ve atacağı adımların yanındayız. Rusya uçaklarıyla emperyal emelleri için gelip benim Türkmen kardeşlerimi bombalıyorsa, bu saldırılar durdurulmazsa biz ülke olarak meşru hakkımızı havadan ve karadan askeri operasyonlar yapmak suretiyle kullanacağımızı net bir şekilde belirtmeliyiz. Aynı zamanda, uluslararası güçlere, Nato’ya ve Birleşmiş Milletlere çağrı yapılarak saldırılara karşılık verilmelidir. Hükümetimiz bugünden itibaren yaptıklarının ötesine geçmek durumundadır. Silahsa silah gönderilmelidir.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

1 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

4 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı

5 1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı