RANDEVUYA GİDİNCE YAKALANDI

Samsun da kendisini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcı parayı teslim alırken yakalandı.

RANDEVUYA GİDİNCE YAKALANDI

Samsun da kendisini polis ve savcı olarak tanıtıp telefonla arayıp kandırdığı kadının altın ve paralarını elden teslim alıp daha sonra kadının kocasını arayarak bankadan 10 bin lira çektiren 2 kişiden biri parayı almaya gidince yakalandı. 

Vezirköprü ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi nde meydana gelen olayda, 2 telefon dolandırıcısı, 74 yaşındaki Mehmet S.Ü. nün evinin telefonunu aradı. Telefona çıkan Nermiye Ü. yü (65) kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp korkutup kandıran dolandırıcılar, evindeki altın ve paraları elden almak istediler.

Dolandırıcılar eve gidip 4 adet altın bilezik, 1 adet altın arma, 1 adet Reşat altın, 2 adet altın zincir, 4 adet yarım altın, 6 adet çeyrek altın, 2 adet altın küpe, 1 adet altın künye ve 500 lira parayı elden teslim aldılar. Dolandırıcılar daha sonra Nermiye Ü. den aldıkları numara ile eşi Mehmet S.Ü.’yü cep telefonundan aradılar.

Aynı yöntemle yaşlı adamı korkutup kandıran dolandırıcılar, bankadan 10 bin lira para çekip kendilerine teslim etmesini istediler. Bankaya gidip para çeken yaşlı adam dolandırıldığını anlayınca olayı polise haber verdi.

Polis, para teslimi sırasında S.K. yi (41) yakalayarak gözaltına aldı. Diğer şahıs ise kaçtı. 

Yapılan araştırma sonucu aynı kişilerin 16 Kasım 2015 tarihinde Canik ilçesinin Uludağ Mahallesi nde Öznur T. den (46) yaklaşık 20 bin liralık ziynet eşyası, 14 Eylül 2015 tarihinde ise Atakum ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi nde Emine Ö. den yaklaşık 30 bin liralık ziynet eşyasının elden teslim alınıp dolandırılması olayına karıştıkları tespit edildi. 

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

1 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

4 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı

5 1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı